Pat a Mat: Opravují střechu

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 2003, 7 min

Ladislav Pálka

Zdeněk Krupa

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

tyyyjo, taková rekonstrukce by se mi taky líbila... ;) myslíte, že to jde i v paneláku? :) stejně je zajímavé, že za cca 30 let Pat s Matem vůbec nezestárli... ;) ...80%... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=bAp_mOletXQ(31.1.2008)

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

• boshke

Jasně, každý má doma někde zašitý horkovzdušný balón na dálkové ovládání ve tvaru své hlavy... 20%(3.1.2012)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

• otík

Nové díly Pata a Mata bohužel vůbec nemají ono kouzlo starých dobrých dílů. Oprava střechy mi nepřišla ani tak vtipná, jako tak trapná.(16.3.2008)

Všechny tyhle nové díly stojí za bačkoru, staré jsou klasa, ale tohle, ačkoli to nápad má, nejni to ono, co bylo dřív:-((10.3.2008)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

To dálkové ovládání bylo perfektní :))(13.4.2013)

• exhoubus

Pata a Mata mám docela rád, ale v tomhle díle jsem ani nepochopil, co tam mělo být vtipnýho. Tekla jim střecha, chtěli jí zadělat, ale jeden z nich (nevím, který má jaké tričko) propadl střechou, takže udělali novou střechu a konec. Vlastně se jim všechno, kromě pádu skrz střechu, dařilo a to je trochu nuda. Navíc mi přijde nepravděpodobné, aby jeden z nich měl doma schovaný létací balón, ale to už by mi zas tolik nevadilo. Škoda, že u nových dílů se kvalita výrazně snížila.(29.1.2012)

Dva nešikové se pouští do jakékoliv opravy či výstavby. Pak že to nepude... Nic není problém! Legendární postavičky a hudba z tohoto seriálu potěší prostě vždy jak malé, tak velké diváky. [1O/1O](21.5.2007)

Je to ten díl, kdy se pustí do oprav kvůli zatékání střechou a udělají si tam tu megasuprovou výřivku, za to bych je vyloženě pochváli, to byl super nápad. To, že zapomněli na odpad, je už trochu horší...(3.5.2012)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Přestože jsou novější díly o fous slabší než ty nejstarší, tak jsou pořád hodně zábavné. A to zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno. A konkrétně tato epizoda se kvalitou hodně přiblížila těm úplně nejstarším dílům. Zejména pointa je jednou z nejlepších vůbec.(12.6.2016)

Pat a Mat mají obdobný problém jako v epizodě Střecha z roku 1990 jediný rozdíl je v tom, že tehdy ještě bydleli v nevzhledných krychlích a dnes si užívají pohodlí výstavního dvojdomku. Samotná oprava není příliš zábavná, ale závěrečná přestavba třetiny střechy kvůli několika rozbitým taškám se jinde hned tak nevidí(12.9.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....?????(24.12.2008)

Tady už to ale postrádá to původní kouzlo spontánní nešikovnosti. Tady už je to nějak překombinováno...(27.3.2016)

PAT A MAT jsou nejlepší. Každý díl je prostě špičkový. Jestli je někdo alespoň jednou neviděl, tak neví o co přichází. Vynikající práce od Lubomíra Beneše.(10.4.2009)

<< předchozí 1 2