Pat a Mat: Psí bouda

Česko, 2003, 7 min

Milan Šebesta

Karel Žalud

Petr Skoumal

nedovedu si představit, že by měli Pat a Mat psa... nevim, jestli by ho dřív při své šikovnosti vyhodili do vzduchu, nebo přeřízli motorovou pilou... :) ...70%... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=DzOz038lAFg(31.1.2008)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

• boshke

Jedna hvězda za hezkou pointu, jinak je to klasická blbárna, která se kór mně - čoklofobovi - může těžko líbit... 20%(3.1.2012)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

Jeden z těch více zdařených nových dílů, tentokrát Pat a Mat hýří nápady při stavbě psí boudy, ale je jasné, že vše dopadne jinak, než se dá čekat.(20.3.2008)

Pro mě jeden z těch slabších dílů. Celkem o ničem.(13.4.2013)

Všechny tyhle nové díly stojí za bačkoru, staré jsou klasa, ale tohle, ačkoli to nápad má, nejni to ono, co bylo dřív:-((10.3.2008)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Dva nešikové se pouští do jakékoliv opravy či výstavby. Pak že to nepude... Nic není problém! Legendární postavičky a hudba z tohoto seriálu potěší prostě vždy jak malé, tak velké diváky. [1O/1O](21.5.2007)

Hezké je hlavně to, že jak tu boudu znovu a znovu kazí, tak ji také neustále zmenšují a zmenšují.(3.5.2012)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Přestože jsou novější díly o fous slabší než ty nejstarší, tak jsou pořád hodně zábavné. A to zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno.(7.6.2016)

Pat a Mat zjišťují, že pořídit si psa není jenom radost, ale i starost. Ze všeho nejdůležitější je, aby měl jejich budoucí mazlíček kde složit hlavu. Stavba psí boudy jim jde překvapivě snadno, jen s těmi rozměry to jaksi nevychytali. Průměrný díl bez nějakých výraznějších scén.(10.9.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....?????(24.12.2008)

PAT A MAT jsou nejlepší. Každý díl je prostě špičkový. Jestli je někdo alespoň jednou neviděl, tak neví o co přichází. Vynikající práce od Lubomíra Beneše.(10.4.2009)

V jednoduchosti je síla .. fakt super !!(31.1.2010)