poster

Slepá bába (festivalový název)

 • ruský

  Žmurki

 • ruský

  Zhmurki

 • ruský

  Жмурки

 • anglický

  Blind Man's Bluff

 • anglický

  Dead Man's Bluff

  (festivalový název)

Komedie / Thriller

Rusko, 2005, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DwayneJohnson
  *****

  Se svým dalším filmem, u mě Balabanov zabodoval opravdu na celé čáře. Možná trošku satira, proložená jednoduchým příběhem, spousta krve, akce a černého humoru, to bylo přesně to, co se mi již delší dobu nedostávalo. Žmurki mi nabídly všeho dostatek a já jsem víc, než, spokojen i přes drobné zaškobrtnutí na konci.(19.11.2014)

 • Flexkillah
  *****

  viděno před pár lety, ale stále živá vzpomínka, pro jistotu tento film každý rok sjedu a vždy se bavím. Jak již tu bylo vícekrát zmíněno, ruské pulp fiction, místy debilní, místy naprosto geniální, velmi rozhoduje aktuální stav, v kterém se na film díváte. Platí, že čím víc alkoholu či jiných nabuzováků, tím lépe. Sajmon a Sergej jsou neuvěřitelný hovada, který společně fungujou jak dobře pracující mašina (co měl Sergej v deskách mě na konci filmu překvapilo a určitě si tento fígl odnese i spousta mafiánů), banda mafiánů co šlohnou ústřední dvojici kontraband je taky legendárně tupá a humorná (u nás v Etiopii se taky modlíme..a co tam máte za náboženství? Voodoo? ). Nechybí ani ruská ruleta se vším všudy a když začne Sajmon mluvit, jeho hlas ve vás uvízne hodně na dlouho. Doporučuji a jelikož mě tenhle film opravdu nakop neskutečně a opět se potvrdilo, že film se dá natočit bez sebemenších efektů a s milionkrát viděnou zápletkou, musím hodnotit plnou palbou. ŽMURKI!(30.11.2015)

 • Ollie235
  ****

  Jeden z nejvtipnějších krimi filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Je třeba hodit za hlavu fakt, že se takřka všechny postavy chovají jako blbci, ale zábavných situací a dialogů je tolik, že to vůbec nevadí. Dokonce mi nečekaně sedl Michalkov v roli mafiánského bose a vytknout tak nemůžu téměř nic. Jedině konec mě poměrně zklamal, ale jinak mohu Жмурки jenom doporučit.(4.3.2013)

 • klukluka
  ****

  Na to, jak výborně tohle ruský Pulp Fiction celou dobu šlapalo, to mělo slabší konec. Zejména kvůli němu nejdu do plnejch, přesto jsem za Žmurki moc rád, výborně jsem se u nich bavil a celkem žasnu nad tím, co už se Rusáci naučili s umělou krví a kolik nahých mrtvol jsou na sebe schopní naskládat, aby dotvořili hrůznej dojem z jedné jediné scény.(21.6.2018)

 • Radko
  ****

  Fungovanie mafiánskych hrdlorezov v polovici 90. rokov 20. storočia v postkomunistických džamahírijách. Ruské reálie s nižšou hodnotou ľudského života než v euroatlantickej zóne, tupé tváre vykonávačov zločineckej mäsiariny a humor v príbehu, z ktorého ostáva nevoľno. Zdanlivo polopatistický záver totiž presne ilustruje dnešný stav nielen v bývalom Sovietskom zväze. Na potvrdenie tézy citát: "Podľa Krajčiho (vtedajší minister vnútra Slovenska) prenikaniu organizovaného zločinu do mocenských a politických štruktúr štátu nemožno zamedziť. Mafiáni vraj svojím vplyvom a zhromažďovaním kapitálu prenikajú do všetkých štruktúr. "To je jav, ktorý je všade rovnaký," tvrdí Krajči. (SME 1997)(2.1.2013)

 • - Většina herců byla vybrána bez jakýchkoliv zkoušek. (Dlee)

 • - Film sa natáčal v meste Nižný Novgorod. (razboj)

 • - Na MKF ve Finsku byl film představen pod názvem Блеф мертвеца, v amerických videopůjčovách zase jako Блеф слепца (Dlee)