Ohnivý had (TV film)

Ed Hanna

Kostýmy:

Victoria Dobson
  • genetique

Pripravoval som sa na totálnu sračkovinu, takže myslím, že práve tým som sa obrnil proti totálnemu sklamaniu a vydržal som film celkom v pohode. Ale inak je to krásny príklad ako sa dá v dnešnej dobe strápniť. Lepšie triky sa už používajú aj v regionálnych televíziách a príbeh taký, že by to vypískalo aj malé dieťa. Horrorové scény nulové, najviac som sa bál vtedy, keď som pomyslel, že to mám dopozerať do konca. Ale snaha bola. 20%.(6.4.2008)

• SOLOM.

Už když jsem film viděl poprvé, měl jsem co dělat, abych ho viděl do konce. No a i tentokrát jsem u toho několikrát málem usnul. Za ty roky jsem už viděl celou řádku béčkových – céčkových hororů, které hraničí s odpadem, přestože jejich námět nevypadal zprvu vůbec špatně a tento kousek je toho zdárným příkladem. Tím nechci říct, že by scénář byl nějak zvlášť dobrý, ale přece jenom mě oficiální text distributora zaujal. Nápad se slunečním tvorem rozsévajícím ohnivou zkázu je docela originální, ale jeho zrealizování dopadlo téměř katastrofálně. Rozpočet 2 000 000 dolarů se ukázal jako hlavním důvodem neúspěchu a hned v závěsu za ním, byla neschopnost režiséra. Za celou dobu (snad kromě úplného začátku) nedokázal vytvořit potřebnou atmosféru, která by alespoň trošku zmírnila to trápení, které pocítí každý divák, jenž se na tento film podívá. Spíše než horor to mnohdy připomíná spíše nepodařený pokus o natočení jakési scifi komedie, při které se dočkáme několika velice špatných speciálních efektů. Digitální paskvil v podobě počítačově udělaných „gore“ scén a svítících očí nevyděsí ani osmileté děcko. 20%(7.7.2008)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +docela napínavý, akce byla v pohodě a herci taky -nabídne celkem směšné efekty/// Snesitelný, dá se přežít. Nejzajímavější je asi ten příběh, respektive jeho spiklenecký nádech nečeho velkého. Dokonce nemá ani příliš nelogičností a na TV film je to slušný průměr. Viděl jsem mnoho horších trapáren, tahle byla ještě koukatelná./// Celkem 45%///(24.6.2008)

• Mayers

Tohle se vážně točí v roce 2007? Dejte mi dva mega dolarů a natočím stokrát zábavnější film, třeba narozeniny naší babičky. Efekty někde na úrovni malování, dementní dialogy a hlavně šíleně trapnej hořící "had" - to všechno můžete od týhle slátaniny očekávat. Teď už vím proč si tvůrci South Parku dělali srandu ze všeho Kanadského. 1% za krásnej plakát.(2.12.2014)

• MM_Ramone

Ja som sa nestačil čudovať, čo to pozerám za príšernú hlúposť. Lepší scenár by snáď napísalo i osem ročné decko! O nejakých hereckých výkonoch nemôže byť ani reči, pretože to čo tam tí ľudia predvádzajú je blamáž. Filmové triky sú hlboko pod úrovňou nizkorozpočtových seriálov typu Xena. Skrátka, šetrilo sa kde sa dalo a tak to aj dopadlo. "Fire Serpent" je príkladný filmový odpad!(23.1.2008)