Ohnivý had (TV film)

Ed Hanna

Kostýmy:

Victoria Dobson
  • Mayers

Tohle se vážně točí v roce 2007? Dejte mi dva mega dolarů a natočím stokrát zábavnější film, třeba narozeniny naší babičky. Efekty někde na úrovni malování, dementní dialogy a hlavně šíleně trapnej hořící "had" - to všechno můžete od týhle slátaniny očekávat. Teď už vím proč si tvůrci South Parku dělali srandu ze všeho Kanadského. 1% za krásnej plakát.(2.12.2014)

• MickeyStuma

Katastrofický příběh o požárech šmrncnutý fantasy motivem, kde se z plamenů zhmotňuje nějaké monstrum, snad něco jako drak, který samozřejmě působí jako hrozba a celkově se to má tvářit snad jako prostý televizní sci-fi horor. Nic naplat, chybí tomu kuráž, atmosféra a nějaké napětí. Jako prosťounká televizní filmová zábava, kupodivu sice funguje, tudíž shlédnutelná je, neb o požárech jsou daleko horší televizní filmy, ale v paměti nijak zvlášť nezůstane. Snad jen ten fantasy nápad, ale to je jinak skutečně vše.(24.10.2018)

• Pythonator

Jak rád bych dal alespoň jednu hvězdičku. Těšil jsem se na ohnivého hada a na to, co ''filmaři'' vymysleli za ptákoidní zápletku. Zápletka byla bohužel ještě dementnější než jsem doufal a ten ohnivec vlastně ani nebyl had. Mělo to i chapadla a bylo to trapné. Přitom ten námět není vůbec špatný a zasloužil by si pořádné zábavné béčko.(24.12.2014)

• MM_Ramone

Ja som sa nestačil čudovať, čo to pozerám za príšernú hlúposť. Lepší scenár by snáď napísalo i osem ročné decko! O nejakých hereckých výkonoch nemôže byť ani reči, pretože to čo tam tí ľudia predvádzajú je blamáž. Filmové triky sú hlboko pod úrovňou nizkorozpočtových seriálov typu Xena. Skrátka, šetrilo sa kde sa dalo a tak to aj dopadlo. "Fire Serpent" je príkladný filmový odpad!(23.1.2008)

• SOLOM.

Už když jsem film viděl poprvé, měl jsem co dělat, abych ho viděl do konce. No a i tentokrát jsem u toho několikrát málem usnul. Za ty roky jsem už viděl celou řádku béčkových – céčkových hororů, které hraničí s odpadem, přestože jejich námět nevypadal zprvu vůbec špatně a tento kousek je toho zdárným příkladem. Tím nechci říct, že by scénář byl nějak zvlášť dobrý, ale přece jenom mě oficiální text distributora zaujal. Nápad se slunečním tvorem rozsévajícím ohnivou zkázu je docela originální, ale jeho zrealizování dopadlo téměř katastrofálně. Rozpočet 2 000 000 dolarů se ukázal jako hlavním důvodem neúspěchu a hned v závěsu za ním, byla neschopnost režiséra. Za celou dobu (snad kromě úplného začátku) nedokázal vytvořit potřebnou atmosféru, která by alespoň trošku zmírnila to trápení, které pocítí každý divák, jenž se na tento film podívá. Spíše než horor to mnohdy připomíná spíše nepodařený pokus o natočení jakési scifi komedie, při které se dočkáme několika velice špatných speciálních efektů. Digitální paskvil v podobě počítačově udělaných „gore“ scén a svítících očí nevyděsí ani osmileté děcko. 20%(7.7.2008)