Afro Samurai (TV seriál)

Japonsko / USA, 2007, 5x24 min

Fuminori Kizaki

Jasujuki Mutó

RZA

Nepopsatelné, temné, depresivní. Odehrává se to v perfektním světě. Je to středověké japonsko a řežou se tam katanama, ale vytuněnější bojovníci mají klidně pistole nebo bazuky. V jednom díle se objeví i Afro Droid. Bitky jsou neuvěřitelně stylové podpořené nekompromisnímy přísnými beaty hip hopového guru RZA. A když už děj vypadá obehraně a zdá se, že Afro Samuraj prostě jen jde a kosí, tak přijde nějaký perfektní flashback (dorazil mne 4. díl). Pokud máte odvahu navléct si "number two headband" tak neváhejte a sežeňte si to!(27.11.2007)

Pomsti mě!!…. Zvláštní animace, která mi ovšem časem zevšedněla. Přece jenom jde jen a jen o pomstu. Spousta akce, animovaná krev není tak strašná a i to svinstvo, které za Afrem zůstává čase omrzí. Člověk musí přistoupit na tu hru, nebrat to vážně. Zasmát se hláškám či se pobavit nad hořícím afrem Afra. Ale že bych to musel vidět 2x….(27.12.2008)

Temné, vizuálně zajímavé anime, kde se černošský samuraj vydává pomstít smrt svého otce. Přímočarou cestu originálním světem (středověké Japonsko s androidy, mobily, raketomety) lemuje množství jedinečných protivníků a flashbacků z dětství, drsného nemluvného hrdinu však sotva dokážou byť jen zpomalit. Bohužel, přestože má seriál pouhých pět epizod, brzy se stává značně monotónním a ten Afrův ukecaný společník opravdu otravuje.(4.1.2013)

Mnohí tvrdia, že best Anime Seriál je Berserk. Áno Berserk bol drsný, ale chýbalo mu to, čo som našiel v Afrovi. Rýchlejší spád. Tu to proste "odsejpá". Afro Samuraj je príbeh plný krvi, pomsty a drsnej animácie, na ktorú ma naozaj bavilo pozerať. A ešte musím pochváliť prostredie, cyber-feudálne Japonsko. Fakt, pozeraním tohoto seriálu nemôže nikto nič pokaziť a nebude ani ľutovať.(20.12.2009)

Tohle mě úplně rozdrtilo, naprosto úžasná manga s vynikajícím propracovaným příběhem o pomstě. Celá ta legenda o Afro samurai a o bojovnících number one a two, kdy číslo jedna může vyzvat jen číslo 2, ale číslo 2 může vyzvat kdokoliv, mě fakt úplně uchvátila a strašně se mi líbila, krom toho pekelně kravavý souboje, super muzika a zajímavý technostředověký prostředí tomu dodává prvotřídní atmosféru. Dokonalost, snad jen jednu výtku bych k tomu měl a ta směřuje na nepřehledný bojový scény, ale abych pravdu řek, tak mi to ani nějak nevadilo. Mimochodem na Jacksonův hlas se moc netěšte, protože tam fakt mockrát nezazní.(12.4.2008)

• - Původní stejnojmennou mangu, která byla seriálu inspirací, napsal a nakreslil Okazaki Takashi. (Claude Speed)

• - Výroba jednej epizódy stála približne 1 milión dolárov. (Mihail123)