Ó, jak jsi krásný

• francouzský

Je vous trouve très beau

• slovenský

Ó, aký si pekný

You're so handsome

Francie, 2005, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $25,329,211(2.11.2008)

Francouzský komedie mám rád, vždycky jsou takový pohodový, ale zároveň i hodně vtipný aniž by bylo potřeba nějakých vtipů na doraz, který pak mnohdy přejdou v křeč. Ó, jak jsi krásný je právě přesně ten typ, kde to všechno funguje tak nějak nenuceně a zejména začátek, když nerudnej Michel Blanc hledá náhradu za svojí náhle zesnulou a jen na makání na statku dobrou manželku, je dokonalej.(19.3.2011)

• bassator

23. 1. 2010 - 30%(26.2.2010)

Příjemná, oddechová komedie, jež neudělá průtrž do francouzské kinematografie, ale nabídne Michela Blanca v roli, v níž bych jej kupříkladu já vůbec nečekal.(3.3.2013)

Tenhle film mě bavil, ale stále si nejsem jistá, jestli byl vtipný, trapný, dojemný nebo takový nějaký podivný. Rozhodně jsem se bavila, jen jsem někdy umírala pocitem zoufaltví nad nemožností lidí (která nám je vlastní.(25.8.2007)

Milá, malá, nenápadná francúzska komédia so sympatickým obsadením, ktorá je viac milá, než treskute vtipná. Veľmi tesne to štrajchlo aj tú štvrtú hviezdičku.(27.6.2012)

Pekný romantický príbeh o typickom mužovi - ťarbošovi. Proste taký večný frfľoš. Má ju rád ale nedokáže sa správne vyjadriť.(24.10.2009)

K charakterizaci komediální drama bych se nebál přidat přívlastek romantické. Za romantický film jej považuji, protože láska přemůže oboustrannou vypočítavost. Aymé je tak trochu farmářskou obdobou Melvina Udalla z Lepší už to nebude. Tento film se mi ale líbí více: 1) Protože Aymé se mi víc podobá. :-) Ve filmu jsem se usmíval nad svými vlastními chybami. Milá forma katarze. 2) Aymé zná své limity a nehraje si na intelektuála. Nepřetvařuje se, je takový ťulpas. 3) Aymé nemá vnitřní potřebu druhé urážet, je to mimovolný výsledek jeho neomalenosti a jisté omezenosti. 4) Na filmu se mi líbilo volné tempo, které umožnilo více vyjádřit pohledy, než slovy a příběh prožít. 5) Mám rád pohádky o lásce a když v nich je naděje pro staršího plešouna, musím dát hodně hvězdiček. P. S. Ve společenské hře má Aymé hádat jméno na svém čele - Mylène Farmer. Je to francouzská zpěvačka a podle některých fotek se myslím trochu podobná Eleně. Pěkný kontrast a předznačení.(7.9.2013)

film natočený ještě typicky po francouzsku : klidný,laskavý humor.Je mi líto,že se to z francouzské filmové tvorby pomalu vytrácí do ztracena.A věděli jste že ústřice jsou hermafroditi a mění pohlaví na talíři? :-)))) takových hlášek uslyšíte víc.(3.8.2017)