Ó, jak jsi krásný

• francouzský

Je vous trouve très beau

• slovenský

Ó, aký si pekný

You're so handsome

Francie, 2005, 95 min

• bassator

23. 1. 2010 - 30%(26.2.2010)

Příjemná, oddechová komedie, jež neudělá průtrž do francouzské kinematografie, ale nabídne Michela Blanca v roli, v níž bych jej kupříkladu já vůbec nečekal.(3.3.2013)

Francouzský komedie mám rád, vždycky jsou takový pohodový, ale zároveň i hodně vtipný aniž by bylo potřeba nějakých vtipů na doraz, který pak mnohdy přejdou v křeč. Ó, jak jsi krásný je právě přesně ten typ, kde to všechno funguje tak nějak nenuceně a zejména začátek, když nerudnej Michel Blanc hledá náhradu za svojí náhle zesnulou a jen na makání na statku dobrou manželku, je dokonalej.(19.3.2011)

K charakterizaci komediální drama bych se nebál přidat přívlastek romantické. Za romantický film jej považuji, protože láska přemůže oboustrannou vypočítavost. Aymé je tak trochu farmářskou obdobou Melvina Udalla z Lepší už to nebude. Tento film se mi ale líbí více: 1) Protože Aymé se mi víc podobá. :-) Ve filmu jsem se usmíval nad svými vlastními chybami. Milá forma katarze. 2) Aymé zná své limity a nehraje si na intelektuála. Nepřetvařuje se, je takový ťulpas. 3) Aymé nemá vnitřní potřebu druhé urážet, je to mimovolný výsledek jeho neomalenosti a jisté omezenosti. 4) Na filmu se mi líbilo volné tempo, které umožnilo více vyjádřit pohledy, než slovy a příběh prožít. 5) Mám rád pohádky o lásce a když v nich je naděje pro staršího plešouna, musím dát hodně hvězdiček. P. S. Ve společenské hře má Aymé hádat jméno na svém čele - Mylène Farmer. Je to francouzská zpěvačka a podle některých fotek se myslím trochu podobná Eleně. Pěkný kontrast a předznačení.(7.9.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $25,329,211(2.11.2008)

• - Ve scéně z restaurace po soutěži s králíky zní písnička od Gilberta Bécaud - Quand il est mort le poėte. (claudel)