Prosincoví kluci

Dany Cooper

Scénografie:

Leslie Binns
  • becki_tu

Původně jsem chtěl dát 3*, ale tak nějak nemůžu. Mám totiž problém s tím, že tady byl promrhán takřka milionový námět, zadruhé mě iritovaly ty fantasmagorické náboženské iluze (jakkoliv to bylo myšleno v nadsázce) a zatřetí tvůrci nepochopitelně zazdili romantickou linku mezi Lucy a Mapsem. Navíc závěr je jen těžko uvěřitelný. Nejde vyloženě o nepovedený film, ale výše vyjmenované skutečnosti mě prostě vadily. 50%(22.10.2011)

Film se snaží seč mu síly stačí o vyvolání sladké-retro-nostalgické nálady. To by v důsledku vůbec nevadilo, ale scénář není dostatečně silný a vykreslení postav je podprůměrné, spousta věcí je jen nastíněných a bez výsledku. Mám ovšem pocit, že sázky na herectví Daniela Redcliffa jsou předem prohrané, jeho toporné herectví mě štvalo celý film. Prosincoví kluci ovšem nejsou tak špatní jak se vám snažím namluvit. Na jedno pochmurné odpoledne je to ideální film. A na konci se i při pohledu na pobíhající staříky zasmějete..50%(20.3.2008)

Rozpačitý dojem. Je tu všetko čo by mala mať dobrá retrospektívna dráma - deti s neľahkým osudom, nádej, priateľstvo, prvá láska, prvý sex, choroba, dokonca aj Harry Potter tu je.... ale akosi spolu dohromady to nefungovalo, hlavne po emotívnej stránke, pričom k postavám som dokázal zaujať maximálne ak tak neutrálny postoj. Jediné čo sa podarilo bolo umné využívanie náboženských prvkov, aj keď sa mi to miestami zdalo mierne prehnané. Rod Hardy mal v rukách ťažké zbrane no nedokázal ich použiť, asi by mal zostať len u seriálov, tie mu idú bezpochyby lepšie. 60/100(29.5.2016)

Na Ballet Shoes jsem se dívala kvůli Emmě Watson, na Driving Lessons kvůli Rupertu Grintovi a tak je jasné, že jsem musela shlédnout i December Boys. Původně jsem si z popisu děje myslela, že půjde o čtyři kluky, kteří si kvůli možné adopci budou provádět naschvály, jeden za druhým, ale vlastně je to hodně pohodový film. Dávám tři, míním tři a půl a to s tím, že bohužel film prošel srovnání s ostatními výše zmíněnými.(23.7.2009)

Potterovic hošík se dokázal vymanit ze sevření svého čarodějnického osudu, odložil kouzelnickou hůlku a z Bradavic se vydal rovnou k moři. Dokázal zde velmi přirozeně a sympaticky ztvárnit postavu dospívajícího hocha, vyrůstajícího v sirotčinci. Když jsem se na něj dívala, neměla jsem pocit, že se dívám na "Harryho." Hezky to "Danny boy" zvládl. Teresa Palmer mu vskutku "pěkně dávala":) a jeho roztržitost a stud byly velmi mile ztvárněny. Prosincoví kluci jsou jeden z těch nezávislých, příjemných, lehkých, sluncem prozářených snímků o dospívání, přátelství a vzpomínání, kde není v podstatě žádný výrazný příběh či zlom, ale celková atmosféra je tak příjemná a pohodová, že si nezaslouží pouze průměrné hodnocení.(22.2.2012)

• - Všichni chlapci dorazili do sirotčince v prosinci a slaví v tomto měsíci narozeniny, od toho se odvozuje název filmu. (D3VIL)

• - Aby Daniel Radcliffe vyslovoval s věrohodným australským přízvukem, trénoval již šest měsíců před začátkem natáčení. (D3VIL)