Prosincoví kluci

Carlo Giacco

Dany Cooper

Scénografie:

Leslie Binns

Film se snaží seč mu síly stačí o vyvolání sladké-retro-nostalgické nálady. To by v důsledku vůbec nevadilo, ale scénář není dostatečně silný a vykreslení postav je podprůměrné, spousta věcí je jen nastíněných a bez výsledku. Mám ovšem pocit, že sázky na herectví Daniela Redcliffa jsou předem prohrané, jeho toporné herectví mě štvalo celý film. Prosincoví kluci ovšem nejsou tak špatní jak se vám snažím namluvit. Na jedno pochmurné odpoledne je to ideální film. A na konci se i při pohledu na pobíhající staříky zasmějete..50%(20.3.2008)

Nečekaně příjemné překvapení, kterému se podařilo navodit přesně tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru úžasného klukovského dobrodružství s prvními láskami, klukovskými spory, kouzlem prázdninové volnosti a malebnou nádherou zátoky, která nemá daleko od představy ráje. Do toho všeho byl navíc nenásilně, citlivě přimísen smutek a bolest ztráty v mnoha podobách, hořké kapky dospívání i pomíjivost štěstí. Potěšila krásná Giaccova hudba i příjemně nenásilné herecké výkony, třeba Teresy Palmerové, která dokázala dokonale charakterizovat svou postavu i pocity téměř neznatelnými gesty. Zkrátka jeden z těch malých nenápadných filmů, na které nezapomenu.(1.7.2011)

Melancholický příběh o sirotcích, kteří se narodili v prosinci a společně tráví zimní prázdniny u moře. Dětský hrdinové skutečně hrají perfektně, přičemž nejvíce pozornosti na sebe strhává samozřejmě Daniel Radcliffe. Romantická linka příběhu není moc silná, zato převládá linka spíše působící melodramaticky. To nemyslím jako kritiku. Příběh je vyprávěn pohledem již dospělého chlapce, který na tuto dobu prožívá, tak ona melodramatičnost přidává na příběhu onen subjektivní dojem něčeho pro onu postavu jedinečného, co se již nikdy neopakovalo. Závěr pak trochu sklouzává do slaďáku, ale díky bohu je film ukončen dříve, než to přejde do neúnosné meze. Prosincoví kluci jsou příběhem, kde pocity tvoří děj. Pár dramatických okamžiků se zde stane, ale i tak zde prioritní roli sehrává vztah čtyř dětí, které spojuje nejen to, že jsou sirotci, ale že jsou i přátelé a... prosincoví kluci. 75%(13.12.2013)

Rozpačitý dojem. Je tu všetko čo by mala mať dobrá retrospektívna dráma - deti s neľahkým osudom, nádej, priateľstvo, prvá láska, prvý sex, choroba, dokonca aj Harry Potter tu je.... ale akosi spolu dohromady to nefungovalo, hlavne po emotívnej stránke, pričom k postavám som dokázal zaujať maximálne ak tak neutrálny postoj. Jediné čo sa podarilo bolo umné využívanie náboženských prvkov, aj keď sa mi to miestami zdalo mierne prehnané. Rod Hardy mal v rukách ťažké zbrane no nedokázal ich použiť, asi by mal zostať len u seriálov, tie mu idú bezpochyby lepšie. 60/100(29.5.2016)

Prosincoví kluci, narození ve stejný měsíc jako já mi byli celkem sympatičtí. Radcliffe díky své roli v Potterovi tu vynikal a zastínil tak trochu vyprávění "hlavní" postavy. Vyprávění, hudba a prostředí, to všechno vybízelo k slušnému hodnocení. Když jsem se ale hlouběji zadíval, tak některá místa jakoby nebyla úplně dodělaná, hlavně závěr byl vzat hopem a postrádal jsem hlubší pohlcení. I tak to je lepší průměr. Teresa by si zasloužila pobýt na plátně více času.(22.12.2012)

• - Všichni chlapci dorazili do sirotčince v prosinci a slaví v tomto měsíci narozeniny, od toho se odvozuje název filmu. (D3VIL)

• - Aby Daniel Radcliffe vyslovoval s věrohodným australským přízvukem, trénoval již šest měsíců před začátkem natáčení. (D3VIL)