Prosincoví kluci

Scénografie:

Leslie Binns

Kostýmy:

Mariot Kerr

Film se snaží seč mu síly stačí o vyvolání sladké-retro-nostalgické nálady. To by v důsledku vůbec nevadilo, ale scénář není dostatečně silný a vykreslení postav je podprůměrné, spousta věcí je jen nastíněných a bez výsledku. Mám ovšem pocit, že sázky na herectví Daniela Redcliffa jsou předem prohrané, jeho toporné herectví mě štvalo celý film. Prosincoví kluci ovšem nejsou tak špatní jak se vám snažím namluvit. Na jedno pochmurné odpoledne je to ideální film. A na konci se i při pohledu na pobíhající staříky zasmějete..50%(20.3.2008)

• Sandiego

Látka na hutné psychologické drama s dětskými hrdiny - výsledek: k uzoufání neoriginální rodinná selanka odehrávající se v idylickém prostředí, s postavami bez poskvrnky na duši. Vyřešit útržkovitě podaný konflikt mezi adepty na adopci deus ex machinou v podobě pádu jednoho z chlapců do rozbouřeného moře je vskutku ryzí ukázkou scenáristické nemohoucnosti, což ještě korunuje halucinogenní vize matičky boží. Pár momentů dokáže zaujmout úsměvnou poezií, například velmi "horká" zpověď v autě, ale většinou se vrší jen jedno povrchní klišé za druhým (a ten černý kůň lovící ryby už je skutečně daleko za čárou). Za druhý klad lze považovat i uměřený výkon Daniela Radcliffea, který již zde dokázal, že Harry Potter jeho hereckou kariéru jen tak nepohřbí.(23.9.2013)

Tři s odřenýma ušima. Totálně průměrná a nudná záležitost, kde prim hraje jedině skvěle vybraná hudba, pěkné záběry kamery a že se přibližně v půlce začne konečně (alespoň) něco dít. Daniel Radcliffe potvrzuje to, co dávno možná víme. Z ústředních postav v HP umí hrát o třídu až dvě lépe než ostatní. Náběh na zasloužené tři kazí ale křesťanské výjevy a snad i podtext (???) a přetáhlý, kýčovitý konec.(1.1.2010)

Předesílám, že jsem nebyl fanouškem Daniela Radcliffa. Měl jsem dojem, že role Harryho Pottera ho musela za dlouhá léta naprosto zdeformovat. O to více rád jsem, jak moc jsem se spletl. Nejen, že Daniel nezdeformoval, ale dokáže zahrát postavu, která se v průběhu filmu mění a vy máte pocit, že se měníte s ní. Je to něco fascinujícího - taková tiráda beze slov. Krásné prostředí, krajina, příroda... To je jeden z faktorů, díky kterému vás film utáhne, ale rozhodně není hlavní. A totéž platí o krásné melancholické hudbě a závěrečné písni Petera Cincottiho, která sedla naprosto dokonale.(2.2.2011)

Pouštěl jsem si to jen kvůli Danielovi (jsem rád, že má stejný hlas) a od začátku a přes polovinu mě to fakt nudilo, málem jsem usnul, ale konec to hodně zlepšil. Úplný závěr tomu potvrdil 4. hvězdu. Teresa tu taky krásně září:). SA... Chlapci, mám skvělé zprávy. Otec Scully dnes přijímá zpovědi. ... SexyAjinka: A pro ženy:)?(31.10.2013)

• - Aby Daniel Radcliffe vyslovoval s věrohodným australským přízvukem, trénoval již šest měsíců před začátkem natáčení. (D3VIL)

• - Všichni chlapci dorazili do sirotčince v prosinci a slaví v tomto měsíci narozeniny, od toho se odvozuje název filmu. (D3VIL)