Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (CinemArt)

plaasaa

Neskutečně uvěřitelné drama, s ještě mnohem víc uvěřitelným Matthewem, jako Ronem Woodroofem. Dokážu si představit, že něco jako: běžte si domů umřít, my nevíme co s váma, by asi zatočila světem každému člověku. A tak započne pozvolná proměna z arogantního šovinisty s vznětlivou povahou, přes člověka zběsile bojujícího za svůj život, až po člověka bojujícího za životy ostatních lidí, nehledě na barvu kůže, sexuální orientaci, či sociální zázemí. Ronův příběh je tak barvitě a komplexně vyprávěný, že člověka ihned donutí začít přemýšlet nad smyslem života a pokládat si otázky typu: a co kdyby se to stalo mě? Dokázal bych v sobě najít tu sílu, bojovat za svůj život? Neznám tak dobře příběh skutečného Ronalda Woodroofa, takže nevím jak moc byl film oproti skutečnosti zkreslený, ale i tak k němu cítím obdiv a úctu. Velmi silný příběh, vynikající herecký výkon McConaugheyoho. Jasných 5 z 5ti. ()

dzules

pěkný příběh o boji člověka o život, o boji proti farmaceutickým firmám, o boji proti systému..navíc ty herecké výkony! Matthew i Jared byli úžasní..Jared byl dokonce hezčí holka než Jennifer :) Tenhle film není tak úplně "historický" farmaceutická mašinérie stále jede..stále ruku v ruce s lékaři, pojišťovnama... ()

M@x.sK

Filmov s tématikou AIDS a dojímavých príbehov tu už bolo a ešte aj bude. Tešil som sa na originál, aby som si mohol vychutnať každú hlášku typu "You're a Fuckin Faggot man!" ale nejako ma tento film nedokázal vtiahnuť naplno. Herecké výkony však v tomto filme boli naozaj skvelé, teda minimálne pri Matthewovi a Jaredovi, ktorí ukázali, čo všetko sa dá spraviť kvôli filmovej postave. Väčšinou ma majú tieto filmy prinútiť k slzám, ale tomuto filmu to nejako nevyšlo. ()

eMeMko

Totální filmařský nářez, který si všechna ta ocenění zasloužil právem. Když si vezmete v potaz extrémně silný a ve výsledku dojemný příběh, připočtete skvělé herecké obsazení s perfektními výkony, nemohlo to ani dopadnou jinak. Jak Matthew McConaughey, tak Jared Leto jsou téměř k nepoznání, a možná proto se mohli naplno ponořit do svých postav. Děj není hloupý, ani chvíli nenudí a samozřejmě pořád ve vzduchu visí to, že je inspirován skutečnou událostí. Prostě za málo peněz hodně muziky, vzhledem k malému rozpočtu a výsledné kvalitě. Finální hodnocení: dvě hodiny kvalitní filmařiny, které utečou jako voda. ()

pollstro

Dallas Buyers Club je rozhodně poctivý kus filmařiny, jejhož hlavním cílem není na tohle ožehavé téma citově vydírat diváka, ba naopak se jedná o jednoduché a přece jenom působivé vyprávění příběhu o znamé aféře kolem FDA v 80. letech. Matthew McConaughey v roli Rona Woodroofa prošel během celého filmu nepředstavitelnou proměnou své postavy, z arogantního a namyšleného člověka žijícího na pokraji životních hranic se ke konci vyklubal člověk bojující nejen za svůj život, ale i za práva a životy lidí nakažených nemocí AIDS. Schopnost jednoduchého a přece jenom působivého vyprávění příběhu je hlavním tahounem celého filmu a herecký koncert Matthewa McConaugheyho, který jednoznačně vyhrál souboj o zlatou sošku s Leonardem DiCapriem, a Jaredem Letoem je jakýmsi posledním dílem do už tak skvělého filmu. Působivá ukázka souboje proti farmaceutickým firmám v boji za práva lidí nakažených nemocí AIDS je vskutku náročné a obtížné téma, ale i přesto jsem v závěru filmu byl ohromen a hlavně dojat. Nadherná ukázka toho, že v zoufalosti a strachu ze smrti se dají dělat životní rozhodnutí, která vám jednoznačně ovlivní celý váš život a začnete si vážit života jako takového. Motivující, poctivý a působivý kus filmařiny! "Sorry, lady, but I prefer to die with my boots on." ()

Luckyboy

McConaughey umí, to je vidět hned na první pohled. Angažované téma zaručující divácký úspěch je relativně do očí nebíjící. Scénář je ale trochu zkratkovitý, což znamená, že jsem se během filmu několikrát přistihl u toho, že přemýšlím, jestli nekoukám na soubor povídek. Ale film, resp. herecký výkon McConaugheyho jsem si užil, takže hodnocení pozitivní. ()

Plaque

Hustý, nepríjemný a zároveň príjemný film, v ktorom je zrejmé, že nech sa nachádzaš v akýchkoľvek hovnách, stačí zmeniť myslenie a môžeš na tom ešte pekne zarobiť. Fuj, do puče, teraz hovorím ako Ivo Toman. Mal by som so sebou niečo robiť. Asi má na tom zásluhu aj Klub poslednej nádeje, keďže tieto super motivačné kecy mi napadajú priamo pri písaní komentu a s dávkou elixíru rozpamätúvanie si spomínam, že mi napadali aj počas sledovania skvele odvedenej filmárčiny, ktorú ťahali kovboj Metthew z amerického vidlákova a ešte lepší tranhomosexuál Jared z amerického netolerantova. ()

J.Mayen

Prvni co me zarazi je cesky preklad filmu, kdo tohle prekladal by zaslousil poradnych par facek. Dalsi vec je ze Ron Woodroof podle nekolika zdroju ( ne nejen wiki) byl opravdu na muze i na zeny a s muzi mel pravidelny pomer, podle vypovedi jeho milenci, z nichz nekteri z nich skoncili stejne jako on. Takze pry opravdu nebyl takovej drson jak se zdalo, Rodeo take nejezdil, na rodeo si chodil je vsazet a divat se, takze film koresponduje s realitou tak na pul,ale aby nasbiral nekolik oskaru asi to bylo treba. Z hodnoceni jsem spis rozpacitej, myslim z toho sveho, strelil jsem stred,ale mozna si to casem jeste rozmyslim a jednu hvezdu preci jen sundam. ()

PTomA

Film o člověku, který začne žít svůj život naplno až po tom, co mu doktoři oznámí, že je HIV pozitivní. Matthew i Jared předvedli vynikající herecké výkony, nehorázně pohlcující film, musíte to prostě vidět! 9.5/10 ()

Vito_LePour

Kvalitně zahraný a slušně režírovaný film o tom, jak může byrokratický systém - který je jen o tom, aby farmacie vydělávala těžké prachy - dohnat člověka k tomu aby si pomohl sám. A nejen sobě. Řekl bych, že je to poučné zvlášť pro dnešní dobu. ()

Elessar.

O téme a ani o historickej postave neviem ani mäkké F. Taký ten Ocsaroidný film, kde všetko do seba krásne zapadá. Vynikajúce oscarom ovencene výkony. Solídny pribeh podla skutočnej udalosti. ()

vofo

And Oscar goes to . . . Matthew McConaughey!!!! Tenhle film táhnou herecké výkony všech zůčastněných v čele s famózním Matthew McConaughey a Jared Letem!!! ()

Marchellonzo

Řekněme si to narovinu. Hlavním problémem a zároveň devizou Dallas Buyers Clubu je Matthew McConaughey a Jared Leto. Bez nich by to byla jen vcelku prázdná fraška o hledání té nejlepší léčby AIDS a boji proti FDA. Právě tyto dvě postavy davají filmu určitý tvar, stabilitu a hlavně kvalitu. Málo kdo by si asi o McConaugheyovi před pár lety řekl, že z něj bude takový herecký kádr. Ta změna je až neuvěřitelná. V tomto filmu předvedl jeden z nejlepších hereckých výkonů, které jsem za poslední rok viděl a jestli někomu patří ocenění, měl by to být právě McConaghey. Leto jako transsexuál mu bravurně sekunduje, ikdyž nedostane tolik prostoru jako on. Je tedy tento film Oscarovou záležitostí? Rozhodně ano. Bohužel ale pouze z hlediska hereckých výkonů. ()

evca_007

Příběh, který by byl prakticky ničím bez skvělých hereckých výkonů. Matthew McConaughey mě překvapil. V pár filmech jsem už viděla jeho herecké schopnosti, ale tohle bylo skvělé. Že je Jared Leto skvělý herec vím už dávno tak to nechám bez komentáře. Myslím, že z námětu se dal vytěžit o něco lepší příběh, ale i tak kvalitní podívaná. ()

wick

Hodně povedené...drama které stojí v podstatě na výborném výkonu Matthew Mc C. Zdá se, že se herecky stále zlepšuje (což ukazuje i například malá role ve Vlk z Wall Streetu), povedená kritika farmaceutických korporací, byrokracie (možné méně tristní než v EU) a korupce. o člpověku, který se vzepřel nesmyslným předpisům a žil déle, než byli schopní doktoři farmac. firmy pochopit. ()

kverula

Já mám k tomu snad jen jeden postřeh a to excelentní výkon M.M. Ale vážně briliantní. Sotva jsem ho v tom útlém tělíčku poznala. Obětovat tak perfektní tělo kvůli scénáři, kterému věří...zasloužený Zlatý Globe a doufám, že i Oskar. ()

SMilan

Brilantne rozbehnutá záležitosť, od ktorej som si po pár minútach začínal veľmi veľa sľubovať. Bohužiaľ mi príbeh ani trochu nesadol a nepomohli ani skvelé výkony hercov. A že sa do toho Jared Leto pustil naozaj po hlave. ()

david666

McConaughey jak je vidět už nehraje hezouny a dá se říct, že umí slušně hrát. Musím ale přiznat, že k vyššímu hodnocení něco chybělo. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm