Bláznovo zlato

Mačacie zlato

Fool's Gold

Dobrodružný / Thriller / Komedie / Romantický

USA, 2008, 108 min

Ne, že bych se nezasmál. Úvodní scénka filmu mi dala naději, že uzřím alespoň zábavný film. Bohužel jsem se "trošku" nudil. Tuctový scénář "o hledání pokladu". To už tu bylo mnohokrát... A lépe zpracováno. Hádky Finna s Tess táhly film dolů. Bohužel, bylo to slabé. Poklad se "samozřetelně" našel a žili šťastně až do smrti. 35%(4.8.2011)

• kalap

Bláznovo zlato, čo som to len vlastne chcel, tá skleróza ma ničí a už viem, jeden ožratý blázon vyjde v noci z krčmy a posmelený poriadne alkoholom si urobí skratku cez cintorín a tak si to šinie od hrobu ku hrobu, až nakoniec spadne do pripraveného vykopaného hrobu a zaspí. Ale o dve hodniny si to ďalší ožran šinie skratkou cez cintorín a potácajúc sa dorazí k vykopanej jame odkiaľ počuje krik prebratého ožratého blázna, že vraj " zima mi je, zima" a ten ešte stále ožratý blázon mu zhora skričí, bodaj by ti nebola zima, keď si sa odkopal.Stále neviem, čo som to vlastne chcel povedať, zato môže tá diera, áno tá veľká ozonová diera a už viem, Mačacie zlato áno mačacie, mačacie áno presne o tom som chcel,lebo ja ráno vstávam prirodze okolo deviatej a to asi vedia tie malé mačacie potvorky, lebo vtedy sa začnú zliezať od všetkých susedov a čakajú v záhrade, kedy ja, ich dobrý pánešek nakrmí.Samozrejem, že si zanadávam, keď celú noc mraučali ako ich preťahovali kocúrovia a mne prerušovali krásne sny z Acapulca, ale čo narobím, vylejem dva litre mlieka do veľkej misy, pozbieram zbytky jedál aj tie, ktoré by zbytkami ešte nemuseli byť a vyjdem von sadnem do veľkého dreveného dubového kresla, pozorujem tie mačičky ako sa zadarmo krmia, no na oplátku sa mi obtierajú okolo nôh pradú a vo svojej mačacine mi hovoria, že som dobrý pánešek a zajtra prídu zas, zamrkajú na mňa, podliezajú ploty a už ich niet. A ja stále neviem, čo som to vlastne chcel. Zato môže asi Janko Becher, s ktorým som toľko pil na zdravie až sme z toho pochoreli, ale vraj raz za život je to zdravé, alebo dvakrát? to už presne neviem.A stále neviem, čo som to vlastne chcel, aha film, ale už si nespomínam.(9.7.2016)

• Beky

Neuvěřitelná nuda v překrásném prostředí!! Normálně by se zdálo, že Andy Tennant je ten správný muž, který dokáže natočit slušnou romaticko-dobrodružnou komedii...ale pravda je bohužel úplně někde jinde, pravděpodobně na dně moře!! Občas se divim, co se dá všechno zkazit, exemplárním případem jsem většinou já:), ale momentální komentář je úplně o někom jiném, zase na druhou stranu všechno zlé je pro něco dobré a já tedy pevně doufám, že dvojici Kate Hudson, Matthew McConaughey minimálně dlouuuuho pospolu neuvidíme, všeho moc totiž škodí!! Ještě mě mrzí to, že si režisér jasně neujasnil (...to je dobrý:), co vlastně chce točit, protože ty drsné scény my přišly dost nesympatický v tomto druhu filmu, je to jako kdybych napsal z ničeho nic dvacet sprostých slov za sebou!!:( Jednou větou: Krásné moře, krásná pláž...kde se poklade schováváš??(19.10.2008)

• Blizzard

Podle traileru jsem čekal oddychovou zábavu a nakonec jsem dostal fádní dialogy, nudné scény a povětšinou hloupý a již okoukaný humor. Fool's Gold jako romantická komedie neuspěla a jako akční film už vůbec ne, to už Nick Slaughter ve svém TV seriálu "Tropical Heat" je na tom o něco lépe a ani pěkná scenérie a holky v bikinkách nezachrání především špatný scénář a režii, což jsou hlavní nedostatky tohoto filmu. (3/10)(9.6.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +Matthew McConaughey opět táhne, s Kate Hudson vytváří dobrou dvojici, potěší Alexis Dziena, hloupější barbínu jsem neviděl .-) dobrá akce a humor, nechybí tu nic z dobrodružného žánru -občas mohlo být ještě vtipnější, přeci jen to hraje víc na vážnější notu/// Letní dobrodružství s honbou za pokladem jak má být. Je tu snad vše co by jste v dobrodružném žánru hledali. Na jediné co tady nenarazíte je nuda, která ale k tomuhle žánru stejně nepatří. Budete se výborně bavit, film vám zvedne náladu a udrží si i vaši pozornost ať už pěknými záběry nebo trefnými dialogy./// Celkem 80%///(30.5.2011)

• - Tom Cruise původně zvažoval svou účast, ale nakonec si místo toho vybral film Hrdinové a zbabělci (2007). (Pethushka)

• - Přestože film vydělal celosvětově slušnou sumu dolarů, do mnoha států se dostal bez kinodistribuce. (Rodriguez)

• - Postava "Moe Fitche" byla inspirována hledačem pokladů Melem Fisherem. (Pethushka)