poster

Bláznovo zlato

 • USA

  Fool's Gold

 • Slovensko

  Mačacie zlato

 • Velká Británie

  Fool's Gold

Dobrodružný / Thriller / Komedie / Romantický

USA, 2008, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bartias
  ***

  Dobrodružný koktejl Honby za diamantem, Lovců pokladů a Sahary se ani nesnaží brát vážně. Když Matthew McConaughey a Kate Hudson rovnou nepředvádí scénky jako vystřižené z kreslené grotesky, vzájemně se bombardují rychlými hláškami. Někdy je i ten nejprostší vtip dokonale úderný, jindy se zasekne na půl cesty, důležité ale je, že i přestože tahle akční komedie není ničím jiným než obyčejnou trhlou prostoduchou taškařicí, děj se nezadrhne - a navíc končí šťastně.(5.3.2008)

 • Enšpígl
  **

  Jsem silně nespokojen. Kate Hudson totiž ve filmu neměla ty rajcovní plavky co má na plakátu a navíc ve skutečnosti nemá ani takový kozy co má plakátu. Ve filmu má na sobě totiž černý dvoudílný plavky. Záběry na její zadek jsou všehovšudy jen dva. Za to skvěle vypracovanou postavu Matthew McConaugheyho mi homouš za kamerou cpal na plátno snad každou druhou minutu. Naštěstí oba dva hlavní hrdinové jsou krásně opálení, protože kdyby byli bílý jako tvaroh, celej příběh by stál za hovno.(30.4.2008)

 • *Elfík*
  ***

  Řeknu to jazykem blonďatých (obarvených) puberťaček: ,,Matthew je prostě úúplně boží, je upa upa moc mrtě sexýýýý, já ho lavuju!!''. Neboli Matthew vypadá stále dobře... Ale k filmu. Náměť je jednoduchý, stejně jako scénář, na který si ale nemůžu stěžovat. Výběr herců: hlavní by ještě celkem ušli a gangsteři jsou velmi ubozí a vůbec se jich nebojím. Což je asi špatně. Hudba: tam nějaká byla? Ale teď k celkovému dojmu. Mě se to velmi líbilo. Můžete o tom diskutovat, můžete se mnou vést spory a můžete se mnou nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat....!(16.5.2011)

 • kaylin
  *

  Matthew McConaughey je docela fajn chlap, a i když režiséři často staví filmy na jeho sex appealu, myslím si, že je to skvělý komediální herec. Dokazuje to i v případě filmu "Bláznovo zlato", kde mu už podruhé dělá ženský protějšek Kate Hudson, což pro mě osobně zas taková výhra není, protože Kate je jednou z hereček, které snáším opravdu velmi těžko. "Bláznovo zlato" je hlavně film, který nesází na její herecké schopnosti, ale jenom na to, že naprosto dokonale vypadá v bikinách, pokud tedy máte rádi drobné ženy, na kterých zase není až tolik zajímavého. O co vlastně jde? O co jiného než o poklad. Finn (Matthew McConaughey) je lovec pokladů, který nemá příliš štěstí. Dlouho pátrá po ztraceném pokladu a nemůže ho najít. Když se konečně zdá, že se na něj usmálo štěstí, tak má problémy jinde. Nemá loď a nakonec přijde i o manželku Tess (Kate Hudson), která se s ním rozvede, protože je to vlastně budižkničemu, který se umí jenom potápět. Nebudu se rozepisovat o tom, jak skvělý happy end film má, spíš bych řekl něco o tom, co je zde ještě špatně. Součástí filmů je celkem velké množství postaviček-karikatur, které nejsou vtipné, snad jen Donald Sutherland je tak příjemně nablblý, což se promítlo i do jeho filmové dcery, což je úžasně zbytečná postava. Nakonec těch je zde víc, ale tak musíme se smířit s tím, že při hledání pokladů nesmí chybět někdo, kdo po vás půjde, protože poklad vždycky hledají minimálně dva. "Bláznovo zlato" je opět příliš dlouhý film, který zas nemá tolik co nabídnout. Rozhodně se nebudete popadat za břicho, stejně jako nebudete hlavnímu páru přít, ať se dají dohromady, spíš budete s tichou nadějí trpět a přát si, ať jeden z nich skoná. No, jen si konec domyslete sami. A jestli máte nějaké manželské problémy, vydejte se na výpravu za pokladem, při níž se všechno vyřeší. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/deja-vu-fred-claus-oko-dravce-penelope.html(2.3.2013)

 • FilmFan24
  ***

  V tomto filmu je snad všechno, na co si vzpomenete. Krásné prostředí, dobrodružství, poklad, legrace, napínavé chvilky, boháč s dcerou blběnou (ta mi teda pila krev) a ústřední pár, mezi kterým to jiskří...Výsledkem je bohužel sterilní zábava či guláš, kteý kuchař zapoměl dochutit. Škoda, McConaughey a Hudson ač se snaží sebevíc, bohužel film z šedi průměru nezachrání. Mohl to být přinejmenším hit sezóny, takhle ale jako mořský příboj z hlavy rychle vyšumí...(28.1.2009)