Bláznovo zlato

Mačacie zlato

Fool's Gold

Dobrodružný / Thriller / Komedie / Romantický

USA, 2008, 108 min

Naprosto nechápu to nízké hodnocení tady. Asi je od lidí, co nejsou odkojeni dobrodružnými filmy 70. a 80. let :-) Soubojem o poklad Yankee Zephyru a Alainem Quatermainem. Tohle je v podobném stylu, akce jako šafránu (dobrým kořením se má šetřit), docela slušný humor, nějaké ty náznaky vážna, samotná zápletka čekaná, ale chytře napsaná. Ono to vypadá hrozně jednoduše, když vznikne skutečně podařený žánrový film, ale věřte mi, je fuška něco takového sepsat a rozumně natočit. Tohle má všechny potřebné ingredience, a na první pohled možná ta preciznost práce ani není vidět.(15.9.2009)

• F.man

Dobrodružné filmy zažívají v poslední době obrovský boom a Bláznovo zlato by evidentně chtělo z tohoto trendu taky něco trhnout. Najděme tedy pár herců, sepišme základní scénář, uvidíme co z toho "vyleze"... Nakonec z toho vylezli Lovci Pokladů křížení s Karibskými Piráty, kteří na hodinu a půl možná zabaví, ale nejsou nic extra. McConaughey je alfa samec, ale tak trochu nemehlo - Jack Sparrow. Kate Hudson je jasná Elizabeth... Někdo tady opisoval... Dějově taky naprostý průměr - napínavé momenty se střídají s nudnými scény... Průměr, šeď...(20.7.2008)

• castor

Tak trošku prázdné tlachání v prosluněných lokacích, které poskytují prostor pro nejrůznější peripetie v hledání dávno potopené španělské lodi s pokladem a řešení nijakých problémů.. Taková Honba za diamantem od Roberta Zemeckise byla originálním sexy dobrodružstvím, tady se bohužel omezujeme jen na pěkné obrázky pohádkových pláží a cosi je shnilého.. Okoukaná kombinace romantiky a dobrodrůža nefunguje stejně jako v nedávné Sahaře, jede na obehraných motivech, tudíž láska (ústřední duo je v rozvodovém řízení) vše překoná a důvtip a tah na bránu přejedou i ty zlé, kteří chtějí trochu toho zlata pro sebe. Zlatokopecké vyprávění má vyjma svižné akce (která trestuhodně chybí) táhnout i chemie mezi Matthew McConaugheym (okleštěným pověstí toho z dívčích mokrých snů, co neumí hrát, jen se nakrucovat, často svlékat a široce tlemit) a Kate Hudson (okleštěnou naopak solidním herectvím, ale totálně špatným výběrem rolí). Tady se dá mluvit o slušném tahu, jenže když scénáristé odvedou mizernou práci, tak je jedno, kolik sex-appealu z plátna proteče do přítmí hlediště. ** a kousek..(26.10.2009)

Řeknu to jazykem blonďatých (obarvených) puberťaček: ,,Matthew je prostě úúplně boží, je upa upa moc mrtě sexýýýý, já ho lavuju!!''. Neboli Matthew vypadá stále dobře... Ale k filmu. Náměť je jednoduchý, stejně jako scénář, na který si ale nemůžu stěžovat. Výběr herců: hlavní by ještě celkem ušli a gangsteři jsou velmi ubozí a vůbec se jich nebojím. Což je asi špatně. Hudba: tam nějaká byla? Ale teď k celkovému dojmu. Mě se to velmi líbilo. Můžete o tom diskutovat, můžete se mnou vést spory a můžete se mnou nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat....!(16.5.2011)

• SOLOM.

Matthew McConaughey- Kate Hudson- Donald Sutherland-Alexis Dziena- Ewen Bremner: Jména slibující do značné míry zajímavou podívanou, jenže jakmile započne tahle rádoby dobrodružná komedie, nastává jeden velký průser. Scénárista neměl svůj den a přestože hýřil docela slušnými nápady, nedokázal svým postavám vdechnout nic, co by mě dokázalo více zaujmout. Trapné dialogy a rádoby humorné scény sice občas dokáží vymáčknout úsměv na tváři, ale stupidita a přehnanost z toho všeho smrděla srovnatelným zápachem, jako korupce ve fotbale. Akční scény občas dokáží trochu pozvednout skomírající úroveň snímku, jenže těch opravdu dobrých a zajímavých je žalostně málo. K lepší náladě a vyššímu hodnocení tentokrát nepomohly ani herečky v plavkách.(26.2.2012)

• - Jméno Finnovy (Matthew McConaughey) potopené lodi je Booty Calls. (TaNya_)

• - Kate Hudson získala nominaci na Zlaté maliny za Nejhorší herečku. (Petr23)

• - Scéna, kdy Tess udeří Bena po odchodu ze soudní budovy, byla natočena před Vice-Chancellor's Building na Queensland University of Technology. (Pethushka)