Bláznovo zlato

Mačacie zlato

Fool's Gold

Dobrodružný / Thriller / Komedie / Romantický

USA, 2008, 108 min

V tomto filmu je snad všechno, na co si vzpomenete. Krásné prostředí, dobrodružství, poklad, legrace, napínavé chvilky, boháč s dcerou blběnou (ta mi teda pila krev) a ústřední pár, mezi kterým to jiskří...Výsledkem je bohužel sterilní zábava či guláš, kteý kuchař zapoměl dochutit. Škoda, McConaughey a Hudson ač se snaží sebevíc, bohužel film z šedi průměru nezachrání. Mohl to být přinejmenším hit sezóny, takhle ale jako mořský příboj z hlavy rychle vyšumí...(28.1.2009)

• Pepinec

"Vaše dobrá pohoda je naší srdeční záležitostí." pravila Nova a usekla titulky. Ona už to ale nevychytala samotnou volbou filmu pro páteční večer, protože tohle nic neříkající lečo může chutnat leda tak gayům nebo truhlářům. Vzhledem k tomu, že mě nevzrušujou ani nabušení blonďáci ani plochá prkna, můžou bejt všichni rádi za dvě bambule. No a naše milovaná Nova? Ta by měla pojít na infarkt. (Filmfest Théoule 2013, 11/11)(20.6.2013)

Tady na film každý plive, ale já si užila oddychovou komedii v TV během nudného dopoledne. Matthew McCounaghey a Kate Hudson spolu už zazářili v jiné romanťárně (Jak ztratit kluka v 10 dnech), což byl totální odpad všech romantických komedií a proto mě udivilo, že tady to najednou funguje. Ale je to především tím, že to není "jen" romantická komedie, ale také dobrodružný film o hledání pokladu pod mořem. Navíc hlavní hrdinové jsou rozvedení, takže se vtipně kočkují, Matthew je lhář a podvodníček a velice sympatická role milionáře Donalda Sutherlanda film ještě víc ozvláštňuje. V podstatě jsem neviděla ještě něco podobného, ani to nic nekopíruje. Těch filmů o hledání pokladu s krásnými scenériemi Karibiku, moře a pláží bychom spočítali sotva na jedné ruce a právě proto si film zaslouží velké plus. Nevím jak vy, ale mě se příjemně dívá na písčité pláže, uklidňující vlny a bezstarostný život lidí v přímořských tropických státech a hned bych s nimi měnila, proto jsou pro mě tyhle filmy totální relax.(7.6.2016)

• Enšpígl

Jsem silně nespokojen. Kate Hudson totiž ve filmu neměla ty rajcovní plavky co má na plakátu a navíc ve skutečnosti nemá ani takový kozy co má plakátu. Ve filmu má na sobě totiž černý dvoudílný plavky. Záběry na její zadek jsou všehovšudy jen dva. Za to skvěle vypracovanou postavu Matthew McConaugheyho mi homouš za kamerou cpal na plátno snad každou druhou minutu. Naštěstí oba dva hlavní hrdinové jsou krásně opálení, protože kdyby byli bílý jako tvaroh, celej příběh by stál za hovno.(30.4.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +Matthew McConaughey opět táhne, s Kate Hudson vytváří dobrou dvojici, potěší Alexis Dziena, hloupější barbínu jsem neviděl .-) dobrá akce a humor, nechybí tu nic z dobrodružného žánru -občas mohlo být ještě vtipnější, přeci jen to hraje víc na vážnější notu/// Letní dobrodružství s honbou za pokladem jak má být. Je tu snad vše co by jste v dobrodružném žánru hledali. Na jediné co tady nenarazíte je nuda, která ale k tomuhle žánru stejně nepatří. Budete se výborně bavit, film vám zvedne náladu a udrží si i vaši pozornost ať už pěknými záběry nebo trefnými dialogy./// Celkem 80%///(30.5.2011)

• - Tom Cruise původně zvažoval svou účast, ale nakonec si místo toho vybral film Hrdinové a zbabělci (2007). (Pethushka)

• - Kate Hudson získala nominaci na Zlaté maliny za Nejhorší herečku. (Petr23)

• - Přestože film vydělal celosvětově slušnou sumu dolarů, do mnoha států se dostal bez kinodistribuce. (Rodriguez)