Bláznovo zlato

Mačacie zlato

Fool's Gold

Dobrodružný / Thriller / Komedie / Romantický

USA, 2008, 108 min

Tady na film každý plive, ale já si užila oddychovou komedii v TV během nudného dopoledne. Matthew McCounaghey a Kate Hudson spolu už zazářili v jiné romanťárně (Jak ztratit kluka v 10 dnech), což byl totální odpad všech romantických komedií a proto mě udivilo, že tady to najednou funguje. Ale je to především tím, že to není "jen" romantická komedie, ale také dobrodružný film o hledání pokladu pod mořem. Navíc hlavní hrdinové jsou rozvedení, takže se vtipně kočkují, Matthew je lhář a podvodníček a velice sympatická role milionáře Donalda Sutherlanda film ještě víc ozvláštňuje. V podstatě jsem neviděla ještě něco podobného, ani to nic nekopíruje. Těch filmů o hledání pokladu s krásnými scenériemi Karibiku, moře a pláží bychom spočítali sotva na jedné ruce a právě proto si film zaslouží velké plus. Nevím jak vy, ale mě se příjemně dívá na písčité pláže, uklidňující vlny a bezstarostný život lidí v přímořských tropických státech a hned bych s nimi měnila, proto jsou pro mě tyhle filmy totální relax.(7.6.2016)

Postava, kterou hraje Matthew McConaughey byla opravdu blázen a absolutně nadšená pro věc, tedy pro poklad. Když jsem viděla milionářskou dcerušku Donalda Sutherlanda, tak jsem si říkala, Bože, do čeho jsi to duši dal. Takhle blbého člověka jsem dlouho neviděla. Donald Sutherland neměl ani pořádně co hrát. Úplně stačilo, aby se na place objevil v bílém olbečení a tvářil se unuděně. Tohle je pohodový a oddychový film plný krásných exteriérů.(12.3.2012)

Keby bola aj prvá hodinka tak skvelo svižná, vzrušujúco dobrodružná a podarene vtipná, neváhal by som napariť tomu štyri hviezdičky ani mikrosekundu. Ona totiž bola prvú hodinku len nenápadne vtipná a to dobrodružstvo malo naozaj zbrzdený nádych. Chýbala tomu začiatočná pointa, pretože od tej sa to odpichlo až na prelome filmu. Herci sa tiež len hľadali a medzi Kate a Matthewom to začne klapať až v závere. Neviem, kde bola dovtedy v týchto aspektoch chyba, ale nakoniec som bol veľmi rád, že som sa v závere skvelo bavil. 70%.(26.1.2009)

• kalap

Bláznovo zlato, čo som to len vlastne chcel, tá skleróza ma ničí a už viem, jeden ožratý blázon vyjde v noci z krčmy a posmelený poriadne alkoholom si urobí skratku cez cintorín a tak si to šinie od hrobu ku hrobu, až nakoniec spadne do pripraveného vykopaného hrobu a zaspí. Ale o dve hodniny si to ďalší ožran šinie skratkou cez cintorín a potácajúc sa dorazí k vykopanej jame odkiaľ počuje krik prebratého ožratého blázna, že vraj " zima mi je, zima" a ten ešte stále ožratý blázon mu zhora skričí, bodaj by ti nebola zima, keď si sa odkopal.Stále neviem, čo som to vlastne chcel povedať, zato môže tá diera, áno tá veľká ozonová diera a už viem, Mačacie zlato áno mačacie, mačacie áno presne o tom som chcel,lebo ja ráno vstávam prirodze okolo deviatej a to asi vedia tie malé mačacie potvorky, lebo vtedy sa začnú zliezať od všetkých susedov a čakajú v záhrade, kedy ja, ich dobrý pánešek nakrmí.Samozrejem, že si zanadávam, keď celú noc mraučali ako ich preťahovali kocúrovia a mne prerušovali krásne sny z Acapulca, ale čo narobím, vylejem dva litre mlieka do veľkej misy, pozbieram zbytky jedál aj tie, ktoré by zbytkami ešte nemuseli byť a vyjdem von sadnem do veľkého dreveného dubového kresla, pozorujem tie mačičky ako sa zadarmo krmia, no na oplátku sa mi obtierajú okolo nôh pradú a vo svojej mačacine mi hovoria, že som dobrý pánešek a zajtra prídu zas, zamrkajú na mňa, podliezajú ploty a už ich niet. A ja stále neviem, čo som to vlastne chcel. Zato môže asi Janko Becher, s ktorým som toľko pil na zdravie až sme z toho pochoreli, ale vraj raz za život je to zdravé, alebo dvakrát? to už presne neviem.A stále neviem, čo som to vlastne chcel, aha film, ale už si nespomínam.(9.7.2016)

Jednoduchá, jednohubková oddychovka. Při tom jediném zhlédnutí, za které stojí, ale vcelku pobaví a vtáhne. Postavy jsou ploché jako žehlící prkno, jak se nakonec u podobné tvorby sluší a patří a děj maximálně předvídatelný. Natočeno je to ale poměrně líbivě a plusové body získává McConaughey a jeho parta za krásné lokace. Ovšem jinak, než jako k relaxačnímu snímku k tomu přistupovat nemůžete!(16.5.2011)

• - Kate Hudson získala nominaci na Zlaté maliny za Nejhorší herečku. (Petr23)

• - Scéna, kdy Tess udeří Bena po odchodu ze soudní budovy, byla natočena před Vice-Chancellor's Building na Queensland University of Technology. (Pethushka)

• - Tom Cruise původně zvažoval svou účast, ale nakonec si místo toho vybral film Hrdinové a zbabělci (2007). (Pethushka)