Noci v Rodanthe

• Nový Zéland

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 2008, 97 min

• ElizabethB

Keby viem, že najdojímavejší moment z celého filmu pre mňa budú cválajúce kone, hneď to tam pretočím a ušetrím si výčitky svedomia nad tým, prečo som nevyronila ani jednu, jedinú slzu … A možno na tento druh priemerného, romantického príbehu treba byť o niečo viac “vyzretý” ,aby to vo mne zanechalo oveľa viac než …hmm, ako to nazvať … nič. 2,5*(2.4.2009)

Je mi to líto, protože jak Diane Lane tak Richard Gere patří mezi mé oblíbené (a zvlášť Nevěrnou a Cotton Club s nimi mám hodně ráda), ale tenhle snímek mi ze všech tří jejich společných připadal nejslabší. A přestože nesouhlasím se Civalem, že pro rozvedené pětačtyřicátnice budou Noci nějakým zvláštním zážitkem, tak i přesto, že nebyl, podívala jsem se na ně ráda.(12.4.2009)

• selfesteem

Jestli má být tenhle film drama, tak já jsem Panna Orleánská. Bylo to k popukání! Odhadovala jsem, co budou říkat, co bude následovat a výborně se u toho bavila. A to nejsem žádnej suchar. Třeba Titanic mě rozebere vždycky, i když se pokaždé moc snažím a vůbec jsem jinak všeobecně známá svou hysterií a plačtivostí. Ač překrásné scenérie, sympatičtí Richard Gere a Diane Lane, jejichž spolupráce mě velmi potěšila (a velmi dojala) v Nevěrné, film ani trochu nezafungoval. Jediné, co dokázalo můj smích na chvíli zastavit, byl uvěřitelný projev Mae Whitman.(8.12.2014)

• blackJag

Romantický kýč, který je průhledný jako tělo umírající akvarijní rybičky. Nedisponovat slušnými herci jako je Laneová a Gere nebo pěknými exteriéry (dům na pláži je opravdu obskurně nádherný, minimálně z venčí), šlo by pravděpodobně o synopsi nové guatemalské telenovely. Scénář je nehorázně stupidní, nechá postavy říkat slova, nad kterými člověk nevěřícně kroutí hlavou a nechá je prožívat ty nejprovařenější životní neduhy, které filmový průmysl zná. Při odhlédnutí od těchto zjevných nekvalit ale člověk dokáže film přežít bez úhony. Jedinci s citlivým dávivým reflexem nechť jsou ale na pozoru! 30%(25.1.2009)

Mně se to líbilo. Krásné prostředí, příjemné herecké obsazení... prostě oddechovka. Když v tom nehledám to, co tam prostě nikdy nebude a neočekávám žádná velká kouzla, je to milý filmík. Nejsem rozvedená pětačtyřicátnice, ale přesto dokážu pochopit jejich pohled na svět, snahu o útěk z reality, touhu ještě něco prožít... Jo... klidně 4 hvězdy, proč ne :-)(25.3.2011)

• - Richard Gere a Diane Lane stvárnili partnerov už vo filme Neverná (2002). (executive)

• - Motiv plakátu, na kterém je muž, jenž drží ženu za obličej a chystá se k polibku, je shodný s plakáty k dalším filmům natočených podle knižní předlohy od Nikolase Sparkse. (Ganka)

• - Vo filme odznela aj pieseň "Wings of Love" od anglického rockového speváka a bývalého člena skupiny Smokie, Chrisa Normana. (monalisa69)