Noci v Rodanthe

• Nový Zéland

• Kanada

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 2008, 97 min

Priemerná americká romantická dráma, kde nevyčnieva žiaden aspekt nad priemer, ani Richard Gere ani iný herci ani scenár či réžia. Pekné prostredie a príbeh, ktorý sa dá spracovať aj lepšie. Film je ale na jedno pozretie dobrý a mňa určite ničím neurazil, ani svojou miernou naivitou. Na prvý krát je to na 60%(20.9.2009)

Boze vy ste vsetci chudaci co ste tento film skritizovali, a vy si hlavne hovorite, ze ODBORNICI, ste obycajni zakomplexovani magori, neviete ohodnotit skvely romanticky film plny slz...Na co vam su dialogy, to je ten problem, ze sa neviete vcitit do atmosfery a len pozerate ako bezduche bytosti, ktore len hladaju chybicky tam kde nie su, aby ste sup sup mohli napisat kritiku...je mi vas luto(5.11.2008)

Film zdaleka ne tak špatný jak je zde hodnocen, ale to je na CSFD zcela normálním jevem. Většina uživatelů dopodrobna pozná kýč, ale jen málokterý ví, že i kýč se musí umět. Mě osobně se film líbil, konec trošku překvapivý a zvláštní, nicméně kdo ho nepochopí, může psát jen o kýčích.Přiznejme si ale,že umírající Richard Gere a dopis ze záhrobí, to je prostě to co má diváka vždy dostat, aby mu slza ukápla, ať už je to sebevíc kýčovité. Film spíše určen ženám, nicméně výtku by namísto kýčovitosti zasloužil spíše málo propracovaný vztah otce-Gera, syna-Franca, kde by se dalo film povznést na tomto výše.Jinak ucházející.(2.7.2011)

• Olík

Nedá se svítit, Richard Gere už jede šesté gumy, a i když Diane Lane stále patří (alespoň pro mě) k nejatraktivnějším herečkám, čtyřicítku má již také úspěšně za sebou. Tudíž už žádný Cotton Club, Důstojník a džentlmen nebo Žena v úzkých! Teď už na ně čekají vyzrálejší role jako např. v této seniorské lovestory o jedné z posledních šancí na lásku dvou postarších lidí bojujících s minulostí i současností naráz. Malá lekce tance pro rozvedené čtyřicátnice a stárnoucí elegány skončena, dřív než začne úplně nudit.(23.2.2011)

Je mi to líto, protože jak Diane Lane tak Richard Gere patří mezi mé oblíbené (a zvlášť Nevěrnou a Cotton Club s nimi mám hodně ráda), ale tenhle snímek mi ze všech tří jejich společných připadal nejslabší. A přestože nesouhlasím se Civalem, že pro rozvedené pětačtyřicátnice budou Noci nějakým zvláštním zážitkem, tak i přesto, že nebyl, podívala jsem se na ně ráda.(12.4.2009)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Nicholase Sparkse, podle jehož děl byly zfilmovány i tituly Zápisník jedné lásky (2004) a Milý Johne (2010). (Judy24)

• - Vo filme odznela aj pieseň "Wings of Love" od anglického rockového speváka a bývalého člena skupiny Smokie, Chrisa Normana. (monalisa69)

• - Richard Gere a Diane Lane stvárnili partnerov už vo filme Neverná (2002). (executive)