Noci v Rodanthe

• USA Nights in Rodanthe (více)

Čtyřicátnice Adrienne Willisová vypraví své dvě děti na víkend s otcem, který rodinu opustil kvůli mladší ženě. Ten jí řekne, že by se k nim chtěl vrátit zpět. Adrienne si vyžádá víkend na rozmyšlenou. Má ho strávit v motýlku na pláži v Rodanthe, o který se bude starat během nepřítomnosti majitelky, kamarádky Jean. Jediným hostem je doktor Paul Flanner. Osamělý muž Adrienne požádá, aby s ním povečeřela. Vyprávějí si o svých životech a Adrienne se dozví, že je Paul rozvedený a má dospělého syna, také lékaře, s nímž však již déle než rok nemluvil. Jeho spory se synem vyvrcholily po operaci, při níž nečekaně zemřela paní Torrelsonová. Její manžel Robert a syn Charles žijí v Rodanthe. Paul sem přijel proto, aby je kontaktoval. Dvojice se pomalu seznamuje a společnými silami se snaží zabezpečit dům před blížícím se hurikánem. Během zuřivé bouře se definitivně sblíží. Jsou zamilovaní, tráví spolu čas na pláži, zajdou si na taneční slavnost v Rodanthe, ale ještě předtím Paul navštíví Torrelsona. Čas běží a Paula čeká cesta do Ekvádoru za synem. Adrienne slíbí, že na něj bude čekat. Jejich nečekaně zrozené lásce se však do cesty postaví nelítostný osud. (TV Nova)

viperblade

Já bych to tak strašně, jako ostatní, neviděl. Jasně, není to film, který by vsázel na dokonale prokreslené postavy (naopak, nevím, jestli Sparks nebo scénárista, každopádně jeden z nich se snažil o to, aby ty postavy tak složitě vypadaly, ve skutečnosti jsou ale k smíchu jednoduché a černobílé) ale je to taková neškodná, ne moc hloupá romantika. A to mi občas stačí. Jistě, mohl bych na tom najít spoustu chyb, ale ani se mi nechce. Jen mě celkem zaráží, proč James Franco, který zde hrál syna Richarda Gerea, nebyl uveden v titulcích? 50 %. ()

Malarkey

To jsem si takhle pustil televizi, naladil po dlouhý době socka kanály a doufal, že v nich bude dávat něco, co jsem ještě neviděl. Dávalo. Na Nově. Tenhle film, kterej by byl v televizi Růžičkový ve Slunce Seno místo Angeliky, kdyby to Troška natočil o pár let pozdějc. Pro starší ženský podle mě ideál. Podle mě film plnej neuvěřitelnejch kýčů, kde vrcholem je závěr s koňmi běžícími podél pláže. ()

novoten

Nic, co by jen trošku znalý romantický divák neviděl mnohokrát jinde a to bohužel včetně emočně bohaté závěrečné třetiny. Sparksovu předlohu sice neznám, ale už podle nástinu děje je jasné, že si tentokrát vybral slabší chvíli, ve které se originalita hledá jen velmi těžko. Když pak adaptace přidá prapodivný střih a nepadnoucí písničkový soundtrack, je rozhodnuto. V Rodanthe už žádnou noc strávit nechci. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $41,850,659Tržby Celosvetovo $84,375,061Tržby za predaj DVD v USA $18,338,873 //počet predaných kusov 1,073,264║ škoda že to neskôr príde na moc presladčenú limonádu ale napätie pri búrke má grády /45%/ ()

Bluntman odpad!

Když obalíte hovno do celofánu, napíchnete na něj rybářský háček a budete ho prodávat královně, stále jde o onen nevábný produkt. Mám za to, že u NOCI V RODANTHE nemůže vlhnout cílová divácká skupina - tj. ženy po přechodu (jestli vlhnout ještě mohou), protože se nejedná ani o povedený brak, nýbrž vypatlaný kýč, který si hraje na něco víc. 0/10 ()

• Richard Gere a Diane Lane stvárnili partnerov už vo filme Neverná (2002). (executive)
  • Motiv plakátu, na kterém je muž, jenž drží ženu za obličej a chystá se k polibku, je shodný s plakáty k dalším filmům natočených podle knižní předlohy od Nikolase Sparkse. (Ganka)