Noci v Rodanthe

• Kanada

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 2008, 97 min

• Rozmarýna

Čekala jsem pěkný romantický film, ale byla to nuda. Dialogy v některých místech příšerné. Diane Lane mi lezla na nervy svým příšerným hraním. Jak tu někteří psali, že tento film se bude líbit pětačtyřicátnicím nebo padesátnicím, tak jsou na omylu. Mně je totiž 50 a sledovat tento film bylo utrpení.(27.2.2010)

Romantická dráma. Tak to je presná definícia tohto filmu. Možno si poviete, že podobný film sme už videli tisíckrát a je to furt a furt to isté. Podľa môjho názoru práve tento film je tak trošinku odlišných od ostatných. Nejako nepasuje do radu. Dôvodom môže byť hneď niekoľko vecí. Prvá vec je tá, že hlavní herci sa fakt snažili a ich výkony boli nadštandardné. Dvojica Gere a Lane vytvorili ozajstnú romanticky dramatickú dvojicu. Druhá vec je tá, že okrem romantiky a lásky, ktoré majú byť hlavnými ťahúňmi filmu, je vo filmu ešte jedna silná cesta. Cesta životných príbehov oboch hlavných aktérov, ich súkromné životy, osobné tragédie. Ako sa film ukončil, tak som popremýšľal o tom, že čo potrebujeme k tomu, aby sme boli šťastný. Nakoniec som prišiel na to, že na lásku potrebujeme len toľko vecí, čo potrebovali Richard a Diane. Avšak keď nájdeme našu lásku (nezáleží na tom, že kedy), tak ho už nesmieme nikdy za žiadnych okolností pustiť. Prečo? Odpoveď nájdete vo filmu. Keď ste dostali chuť, tak sa na to raz podívajte. Vidieť to raz určite odporúčam. Osobné hodnotenie: 78% (***)(28.2.2011)

Moc příjemný romantický film pro zralé lidi - původně jsem zamýšlela dát 3*, ale konec mě přesvědčil, že dám o jednu více.. Příběh dvou lidí "za zenitem", kteří si žijí své zaběhlé životy a nemají naději na nové zítřky, dokud se nepotkají a jejich duše se neprovážou.. Ukazuje, že láska je nádherná v každém věku.. A že nejbolestivější v životě je přijít o naději, touhu a budoucnost, která se rýsovala v mlze.. Síla lásky, která skončí ve fázi rané zamilovanosti je právě v té tragédii.. Nikdo přece neví, jestli by jí nezačal za pár měsíců štvát tím, že třeba blbě mačká pastu.. Na druhou stranu oba měli "odžito", takže se to mačkání pasty snáze toleruje.. Otázkou je, jestli je lepší lásku poznat a ztratit, než jí nepoznat vůbec..(29.9.2013)

• Lilloos

Ani ne tak romantické, jako spíš kýčovité...Vůbec bych se nedivila, když by pod příšerným scénářem byla podepsaná Rosamunde Pilcher. Podobnost s filmem Milý Johne se nezapře, ačkoliv ten dopadl podstatně lépe. Nesympatická a ( to především Diane Lane) nevěrohodně "hrající" ústřední dvojice. Za co tedy alespoň ty 2 hvězdičky? Pěkné prostředí, nešťastný konec a James Franco, který se sice ve filmu jen mihne, přesto se divím, že roli v nečem takovém vůbec vzal. Ale co já vím...možná až budu za pár desítek let osamělá rozvedená čtyřicátnice, probrečím film se sklenkou vína v ruce a pocitem nespravedlnosti světa na srdci.(17.2.2013)

Film zdaleka ne tak špatný jak je zde hodnocen, ale to je na CSFD zcela normálním jevem. Většina uživatelů dopodrobna pozná kýč, ale jen málokterý ví, že i kýč se musí umět. Mě osobně se film líbil, konec trošku překvapivý a zvláštní, nicméně kdo ho nepochopí, může psát jen o kýčích.Přiznejme si ale,že umírající Richard Gere a dopis ze záhrobí, to je prostě to co má diváka vždy dostat, aby mu slza ukápla, ať už je to sebevíc kýčovité. Film spíše určen ženám, nicméně výtku by namísto kýčovitosti zasloužil spíše málo propracovaný vztah otce-Gera, syna-Franca, kde by se dalo film povznést na tomto výše.Jinak ucházející.(2.7.2011)

• - Motiv plakátu, na kterém je muž, jenž drží ženu za obličej a chystá se k polibku, je shodný s plakáty k dalším filmům natočených podle knižní předlohy od Nikolase Sparkse. (Ganka)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Nicholase Sparkse, podle jehož děl byly zfilmovány i tituly Zápisník jedné lásky (2004) a Milý Johne (2010). (Judy24)

• - Richard Gere a Diane Lane stvárnili partnerov už vo filme Neverná (2002). (executive)