Noci v Rodanthe

• Nový Zéland

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 2008, 97 min

• Bluntman

Když obalíte hovno do celofánu, napíchnete na něj rybářský háček a budete ho prodávat královně, stále jde o onen nevábný produkt. Mám za to, že u NOCI V RODANTHE nemůže vlhnout cílová divácká skupina - tj. ženy po přechodu (jestli vlhnout ještě mohou), protože se nejedná ani o povedený brak, nýbrž vypatlaný kýč, který si hraje na něco víc. 0/10(19.12.2008)

Boze vy ste vsetci chudaci co ste tento film skritizovali, a vy si hlavne hovorite, ze ODBORNICI, ste obycajni zakomplexovani magori, neviete ohodnotit skvely romanticky film plny slz...Na co vam su dialogy, to je ten problem, ze sa neviete vcitit do atmosfery a len pozerate ako bezduche bytosti, ktore len hladaju chybicky tam kde nie su, aby ste sup sup mohli napisat kritiku...je mi vas luto(5.11.2008)

Už už jsem šahala na vypínač s tlačítkem Stop (vysvětleno polopaticky pro lidi typu Cival) z důvodu naprostého kýčovitého klišé ve vývoji této dramoromance, ale moje oblíbená Diane a dnes už i omilostněný Richard, mě zastavili. Šlo to dál ve stejném duchu, upřesňuji - pošleme k sobě express rekomando s balíkem plným osamělosti, uražené ješitnosti, zklamání a beznaděje - a maximálně ve 101% se ti dva spolu alespoň vyspí. Tady rejža mířil kupodivu i výš k nějakým citům, ale jako by nevěděl kudy vede přímá cesta... No "naštěstí" přišla zákruta a trošku se nám to zreálnělo. Mínus: Kdyby se byl býval Doktor méně učil, vyučil by se horníkem a měl by možná šanci. Plus: Tupci co nic nehledají a točí se v tom svém bludném kruhu, se třeba zamyslí. Nejlepší dvě věty za 93 min. ale stojí za to: "Je hloupé nevědět, jestli jsem vdaná." "To nevadí, já zas nevím, kde bydlím."(14.1.2011)

• Martrix

Milí diváci, dnes si v rámci HLW receptáře povíme, jak se připravuje Romantická slátanina po americku. K přípravě budeme potřebovat: jednoho umytého a navoněného R. Gere, jednu čerstvou D. Lane, pět kilo klišé a hromadu keců. Postup přípravy: hromadu keců(nešetříme), nacpeme nejprve do huby D. Lane a posypeme najemno nakrájeným patosem. Stejný postup zvolíme u R. Gera, ale vše navíc zalijeme medem. Oba potom vložíme do úžasného domu na pláži, posypeme předem připravenou čalamádou z klišé a necháme velmi, velmi pozvolna dusit, až do změknutí. Potom R. Gere vyjmeme a necháme vychladnut. D. Lane pak společně s nakrájeným patosem a kecy, pořádně vyšleháme a necháme vytuhnout. Dobrou chuť vám přeje, Váš George C. Wolfe! Rada na závěr: Pokud vám něco z této kaše zbylo, pokuste se otrávit, nebo aspoň uspat také vaše sousedy, či známé tím, že jim to celé převyprávíte.(5.6.2016)

Oba dva se před lety pro něco rozhodli. Oba tomu obětovali prakticky všechno. On volil kariéru, ona rodinu. Přesto ani jeden z nich není šťastný. Nyní se potkávají v jednom hotelu na pobřeží, kde si oba chtějí pročistit myšlenky. Zbytek už necháme zcela na Nicholasi Sparksovi, spisovateli, který stojí už za Zápisníkem jedné lásky nebo za Vzkazem v láhvi. Jo, je to kýč. Ale dívat se na něho dá. A to především díky ústřednímu duu (nestárnoucí Gere a stále půvabná Lane). Přesně vím, komu se tohle bude nadmíru zamlouvat.. TA nebude řešit to, že scénář rozhodně neplatí za to být filmu nějakou oporou a zároveň bude po shlédnutí doufat, že za rohem skutečně bude čekat ten pravý. Nejlépe s tváří Richarda Gerea.. Když se my ostatní určitým fakt přepáleným scénám přestaneme smát, dostane se nám nenáročná jednohubka, jejíž devět desítek minut poměrně rychle uběhne, příliš nenaštve a určitě „potěší“ zvlášť cyniky!!(14.4.2011)

• - Vo filme odznela aj pieseň "Wings of Love" od anglického rockového speváka a bývalého člena skupiny Smokie, Chrisa Normana. (monalisa69)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Nicholase Sparkse, podle jehož děl byly zfilmovány i tituly Zápisník jedné lásky (2004) a Milý Johne (2010). (Judy24)

• - Richard Gere a Diane Lane stvárnili partnerov už vo filme Neverná (2002). (executive)