Noci v Rodanthe

• Kanada

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 2008, 97 min

• Judy24

Občas mám ráda, když je film jako řeka v dolním toku. Teče pomalu a klidně a hlavně stále stejně rychle. Přesně tohle ten film potřeboval a přesně to mu chybělo. Nejdřív pomalý úvod, pak najednou skok, zase pomalu a na konci prudký zvrat a nic. Proč? Zkazilo mi to celý zážitek z filmu. Víte, když jsem si o tom filmu četla poprvé, tak jsem se těšila. Mně se totiž ten nápad, natočit lovestory o skoro padesátnících dost líbí a tohle samotné se jim vlastně docela povedlo (nepřekvapilo mě zjištění, že předlohu napsal Nicholas Sparks). Na Diane i Richarda se hezky koukalo a jejich role jim sedly. Škoda toho prapodivného závěru a rytmu. To si tu měl někdo lépe ujasnit.(8.7.2011)

• Pink.Panther

Začíná to universálním kýčovitým soundtrackem, pokračuje tunou trapných patetických žvástů a zdaleka nekončí řekou sentimentálních slz. Nejen hollywoodský sádrový trpaslík, ale i ŠKOPKOVÁ S BLAŽENOU JDOU v údiv jaký že stupidní kýč to Denise Di Novi vyprodukovala. Tohle je skoro NA PROTESTNÍ POCHOD FEMINISTEK PO HOLLYWOOD BOULEVARD, které musí zvolat: „don´t insult us!” Produkce: Warner Bros ve spojení s Village Roadshow Pictures(7.4.2016)

Příjemné, pohodové, milé, ale tak trochu sentimentální, kýčovité a přeslazené romantické drama, na které se dá bez problémů kouknout, ale nenabízí nic originálního či dosud neviděného. Přesto mě to však dokázalo zaujmout a čas s filmem strávený utekl docela rychle. Jistě, byly zde i slabší scénky, u kterých jsem se docela nudil, ale ve výsledku to byl příjemný film, který mi sice zřejmě k srdci nepřiroste a patrně ho už asi nikdy znovu neuvidím, ale na jedno zhlédnutí je to plně vyhovující romantické drama, a o to zde zřejmě jde. Samotné prostředí, kde se film celou první polovinu odehrává, je nesmírně příjemné, zajímavý hotel na pláži, v něm pouze dva lidé, do toho přijde hurikán a přskočí jiskra, bylo to rozhodně výborně vymyšlené a pokud by zůstalo jen u tohoto prostředí, tak bych možná hodnotil film o něco lépe, jenže jakmile se hlavní hrdinka vrací domů k dětem a běžným činnostem, tak tempo filmu kvapně upadá a začíná docela solidní nuda. Avšak abych nebyl nepsravedlivý, tak ústřední milostný pár asi ani nemohl být vybrán lépe, Diane Lane a Richard Gere se k sobě výborně hodili a věřil jsem jim tu jejich zamilovanost po celou dobu, takže po herecké stránce je to výborný film. Celkově to tedy vidím tak, že film sice není příliš originální, ale umí být zajímavý a perfektně jsem se u něj odreagoval. Uděluji proto tři hvězdy.(15.8.2010)

Moc příjemný romantický film pro zralé lidi - původně jsem zamýšlela dát 3*, ale konec mě přesvědčil, že dám o jednu více.. Příběh dvou lidí "za zenitem", kteří si žijí své zaběhlé životy a nemají naději na nové zítřky, dokud se nepotkají a jejich duše se neprovážou.. Ukazuje, že láska je nádherná v každém věku.. A že nejbolestivější v životě je přijít o naději, touhu a budoucnost, která se rýsovala v mlze.. Síla lásky, která skončí ve fázi rané zamilovanosti je právě v té tragédii.. Nikdo přece neví, jestli by jí nezačal za pár měsíců štvát tím, že třeba blbě mačká pastu.. Na druhou stranu oba měli "odžito", takže se to mačkání pasty snáze toleruje.. Otázkou je, jestli je lepší lásku poznat a ztratit, než jí nepoznat vůbec..(29.9.2013)

• Lilloos

Ani ne tak romantické, jako spíš kýčovité...Vůbec bych se nedivila, když by pod příšerným scénářem byla podepsaná Rosamunde Pilcher. Podobnost s filmem Milý Johne se nezapře, ačkoliv ten dopadl podstatně lépe. Nesympatická a ( to především Diane Lane) nevěrohodně "hrající" ústřední dvojice. Za co tedy alespoň ty 2 hvězdičky? Pěkné prostředí, nešťastný konec a James Franco, který se sice ve filmu jen mihne, přesto se divím, že roli v nečem takovém vůbec vzal. Ale co já vím...možná až budu za pár desítek let osamělá rozvedená čtyřicátnice, probrečím film se sklenkou vína v ruce a pocitem nespravedlnosti světa na srdci.(17.2.2013)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Nicholase Sparkse, podle jehož děl byly zfilmovány i tituly Zápisník jedné lásky (2004) a Milý Johne (2010). (Judy24)

• - Richard Gere a Diane Lane stvárnili partnerov už vo filme Neverná (2002). (executive)

• - Motiv plakátu, na kterém je muž, jenž drží ženu za obličej a chystá se k polibku, je shodný s plakáty k dalším filmům natočených podle knižní předlohy od Nikolase Sparkse. (Ganka)