Reklama

Reklama

Ezra Miller se představí v roli Barryho Allena alias Flashe, který ve vůbec prvním samostatném filmu o superhrdinovi DC překonává hranice svých superschopností. Barry Allen použije svou superrychlost, aby změnil minulost, ale jeho pokus o záchranu rodiny vytvoří svět bez superhrdinů a donutí ho závodit o život, aby zachránil budoucnost. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (5)

Trailer 5

Recenze (498)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Vizuálně to mnohdy vypadá hůř než exkrement, kvalita humoru vysoce překonala laťku trapnosti už v úvodní sekvenci s miminy a ve zbytku stopáže pod ni neklesla, a Ezra Miller je nejotravnější, nejvíc slizký superhrdina jakého pamatuju, a jako kdyby to nestačilo, tak je tu hned nadvakrát. A možná právě pro tuhle vykloubenou kombinaci divných autorských voleb mě to ve výsledku vlastně bavilo víc, než jsem se vůbec odvažoval čekat. Já Flashe prostě nedokážu brát jako další řadovou komiksárnu, spíš mi to připadá jako parodie, komiksové Žhavé výstřely (díky tomu ani nevadí, že to nedává moc smysl). Nedejbůh, aby na to někdo stylově navazoval, aby to udalo nějaký trend (což se vzhledem box office flopu nestane) ... ale takhle jednorázově ... u mne vlastně velmi provinilá spokojenost. ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

"If you were to go into the past, you have no idea what the consequences would be. - Bruce, I could fix things. - You could also destroy everything." Nikdy mi nepřestane být líto jak Snyderverse dopadl. Před deseti lety mi Snyder splnil sen a vytvořil dokonalý superhrdinský film s Mužem z oceli. Problém byl, že DC chtělo všechno hned a rychle. A já mohu jejich multiversum pouze nyní oplakávat. Je to škoda, protože mě tyhle DC filmy prostě vždycky brali víc, než jejich opačná červená stáj. DC hrdinové jsou mi bližší a hlavně jsou tady se mnou delší dobu. Flash měl perfektní nápad přivést zpátky na filmová plátna Keatona jako Batmana. Což je prostě fantastický. Vidět sedmdesátiletého Keatona znovu jako Batmana je prostě fantazie. Flash ale chtěl taky spojit všechny možné universy do jednoho a já myslím, že to se mu až do konce vlastně daří. Chápu, že byl problém tenhle film dotáhnout do konce. Obzvlášť po tom, co vlastně celý Snyderverse zkolaboval. A hodně trpí vizuální stránka, která působí místy právě hodně béčkově. Pro mě ale osobně hraje prim příběh, herci, hudba a fakt, že mi dvě a půl hodiny utekly jako nic. Flash to u mě natřel všem komiksovým filmům po Endgame (S výjimkou třetích Guardianů samozřejmě). Ezra Miller nemusí být sympatický člověk v osobním životě, ale hrát umí a jeho Flash je dokonalý. Sasha Calle jako Kara je taky moc dobrá. Těším se na její další role. No a návrat starých postav (a především těch digitálních) je krásnou tečkou za tím naším případem. Já od Flashe dostal přesně, co jsem chtěl a když přimhouřím oko, tak to na těch pět hvězd je. (90 %) ()

Reklama

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Obsadiť Ezru Millera do role Flasha bola chyba, myslím si to už od Justice League. Ten človek nie je ničím z toho, čim je Tom Holland. V skratke je slizký, je starý a nemá ani náznak komediálneho talentu (čo je docela problém, keďže prvá polka filmu je komédia). Cameá zbytočné, s výnimkou tých supermanských (aj keď vidieť naposledy Gal, potešilo). A triky strašné - zastaralá počítačová hra.  Čo sa mi teda vlastne páčilo? Tie cameá - supermanské. Vzťahy. Michael Keaton. Supergirl. Štylizácia jednotlivých scén. Radosť, s ktorou to bolo evidentne točené. Zastaralé motívy, siahajúce až do donneroviek. Mišmaš všetkého možného.  Nedáva to zmysel, hej. Je to guilty pleasure. Ten vesmír mi nebude chýbať (možno s výnimkou tretej Wonder Woman). Neteším sa ani na Gunnverse. Snyder rulez. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Jediný film DCEU, během jehož sledování jsem si nechtěla vyškrábat oči a vyškubat vlasy. A dokonce jsem se bavila. Ale pořád je to dost pitomé, aby bylo jasno. A problematické skrz Ezrova civilní extempore. Ale mám ještě potřebu pár týdnů poté dojít a říct, že Muschiettimu se povedlo se dvěma Ezry vytvořit víc chemie mezi postavami než všem ostatním DCEU režisérům se všemi ostatními herci dohromady. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nechtělo se mi do tohoto filmu. DC ve mně stále budí mírnou nedůvěru, byť se s každým dalším filmem reálně zmenšuje, a k tomu se hlavní role zhostil Ezra Miller, nejnesympatičtější tvář Hollywoodu současnosti. Jenže chyba lávky diváku. DC s každým dalším filmem vstává z popela a podkopává současnému Marvelu hrob. Flash je totiž neuvěřitelně příjemná, odpočinková záležitost, která si jednoznačně zaslouží statut adekvátního blockbusteru. Ezra Miller je možná pro kdekoho krypl nemytej, ale tady se asi po psychině srovnal a střihnul si sympatickou dvojroli jak z partesu. K tomu je tu celá řada super odkazů na různé paralelní dimenze a divák musí být nadšen. Především návratem Michaela Keatona, co si budem. Ve výsledku je tento kousek nečekaně dobrým superhrdinským dobrodrůžem s klasickým tématem časového paradoxu, o kterém, když to nečekáte, o to víc Vás potěší. Mě teda potěšil fest. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (39)

  • Na rozdíl od problematické produkce Ligy spravedlnosti (2017), Ben Affleck řekl, že si natáčení užil a skvěle se bavil, když si zopakoval svou roli Batmana v tomto filmu. (wesi96)
  • K filmu vyšel třídílný komiksový prequel s názvem „Flash: Fastest Man Alive“, ve kterém je i Batman, a Flash se zde utkal se záporákem jménem Girder. (Knowho)

Související novinky

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)

Reklama

Reklama