Reklama

Reklama

Ezra Miller se představí v roli Barryho Allena alias Flashe, který ve vůbec prvním samostatném filmu o superhrdinovi DC překonává hranice svých superschopností. Barry Allen použije svou superrychlost, aby změnil minulost, ale jeho pokus o záchranu rodiny vytvoří svět bez superhrdinů a donutí ho závodit o život, aby zachránil budoucnost. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (476)

Morien 

všechny recenze uživatele

Jediný film DCEU, během jehož sledování jsem si nechtěla vyškrábat oči a vyškubat vlasy. A dokonce jsem se bavila. Ale pořád je to dost pitomé, aby bylo jasno. A problematické skrz Ezrova civilní extempore. Ale mám ještě potřebu pár týdnů poté dojít a říct, že Muschiettimu se povedlo se dvěma Ezry vytvořit víc chemie mezi postavami než všem ostatním DCEU režisérům se všemi ostatními herci dohromady. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

V rámci DC univerza je to samozřejmě bomba, dokonce je to lepší než uvadající Marvel. Konečně totiž někomu došlo, že odlehčený přístup může být cesta a není nutné se brát celou dobu vážně. Stále je to však příliš dlouhé, nechybí hromady digitálního bordelu a Miller je na pěst, což je docela problém, když tam je 2x. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Spoilery. Tvorcovia si zjavne absolútne uvedomili, že Ezra Miller nesedí každému a tak na to rafinovane upozorňujú priamo vo filme, aby kritikom vzali víchor z plachiet.  Niektoré veci v scenári ma rušili. Barryho spolubývajúci tvrdia, že Batman existuje, ale zo stavu jeho sídla (a samotného Brucea) je zjavné, že dlhé roky nie je aktívny. Čo ostatne explicitne povie aj on sám. Jasné, brané od slova do slova spolubývajúci povedali len to, že existuje. Netvrdili, že je aktívny. Ale i tak ma to rušilo. Rovnako vzhľad jeho sídla: v jednej chvíli vyzerá ako z Hammer hororu a v nasledujúcej (s Karou) ako slnečné miesto so skvelou záhradou z katalógu Nehnuteľnosť roka. Rovnako som nepochopil, prečo Flashovi neskôr nehorí oblečenie, hoci je jasne prízvukované, že počas neho nesmie mať na sebe bežné oblečenie. Barry odpadne, keď prvý raz vidí Batmana, pritom žije vo svete, v ktorom netopier existuje a on sa nielenže práve nachádza v jeho dome, ale o tom aj vie (dokonca sa s ním pred chvíľou rozprával!). Nie je to nič strašné, ale zaráža ma, že je štúdio ochotné narvať 2OO (dvesto!) miliónov do filmu a neustráži si takéto hovadiny.  Inak je Flash temer skvelá jazda. Najlepšie nepozerať trailery a nechať sa prekvapiť zvratmi a cameami (pri N.C. a obrom pavúkovi padnete na zadok, ak poznáte legendárnu prednášku Kevina Smitha). Postavy sympatické, Sasha Calle je najlepší supermanovský kastingový ťah od Christophera Reevea z r. 1978 (vrátane), akcia bombastická (nie až tak prehnaná, ako od Snydera), vizuál nádherný farbený (Flash je popri Green Lanternovi po stránke výrazných farieb asi najkrajším mainstreamovým superhrdinom), parádny soundtrack, zábavné blbinky (rezanie uší, meter, beh naprázdno po hale), plno scén prekvapivo dojemných, pôsobivých, mrazivých a silných. Dostala ma nepredvídateľnosť deja.  Absolútne ma ale (žiaľ negatívne) zošokovalo finále, ktoré je síce (rozumne) komorné, ale predchádza mu monumentálna bitka na púšti, na ktorej je vidno buď drastické pretáčanie, alebo drastické prestrihávanie. Najskôr oboje. To je vidno aj na ďalších veciach (napr. Keaton nemá Alfreda... ako sa to stalo, zomrel, odišiel, ak odišiel, tak prečo odišiel, ak zomrel, ako zomrel, mohol za to Bruce?). Vinou toho po sebe púštna pasáž zanechá viac otázok, než odpovedí a tri-štyri postavy nielenže nemajú uspokojivé konce napriek tomu, že UMRÚ (!!!). Ony nemajú ŽIADNE konce resp. majú tak drastické konce, že som spadol z gauča a tri dni som následne bezbranne preležal na zemi. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Měl jsem DCEU rád, protože se na začátku bralo vážně a dívalo se na otázku superhrdinů maličko jiným způsobem. Minimálně tím Snyder ještě pod dohledem Nolana u Muže z oceli začínal, a pak to sám rozvedl nejdřív stylově v Batman vs. Supeman, a později poněkud megalomansky v Lize spravedlnosti. S příchodem Wonder Woman a Aquamana to sice začínalo najíždět do tradičních akčně zábavných kolejí, ale pořád z toho ještě člověku nebylo trapně, a odbočka v podobě Ayerovy Suicide Squad alespoň rozšířila vesmír o zajímavé postavy a skvělé herce. Tady někde se však mělo začít tahat za záchrannou brzdu, aby nikdy nevznikly filmy jako Shazam, Black Adam, nebo bohužel i tenhle Flash. Andy Muschietti je jistě schopný režisér, Christina Hodson ale není dobrá scenáristka, humor level mimina v mikrovlnce či omáčky na bradě nemá v takovém filmu co dělat, Ezra Miller byl omyl, ani Mandalorian nemá tolik otravného fan-servisu, jako tenhle snímek, a jestli tohle měla být původně brána ke znovu nakopnutí DCEU, tak jsem upřímně rád, že se to škrtlo, chudák Cavill se vyhnul kulce a James Gunn to celé do pár let zrestartuje. A klidně ať je tam humor, desátý Batman, nebo třeba nový Flash, hlavně ať to ale není takhle ostudně bezvýznamný, hloupý a trapný výplach. 4/10 ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

"If you were to go into the past, you have no idea what the consequences would be. - Bruce, I could fix things. - You could also destroy everything." Nikdy mi nepřestane být líto jak Snyderverse dopadl. Před deseti lety mi Snyder splnil sen a vytvořil dokonalý superhrdinský film s Mužem z oceli. Problém byl, že DC chtělo všechno hned a rychle. A já mohu jejich multiversum pouze nyní oplakávat. Je to škoda, protože mě tyhle DC filmy prostě vždycky brali víc, než jejich opačná červená stáj. DC hrdinové jsou mi bližší a hlavně jsou tady se mnou delší dobu. Flash měl perfektní nápad přivést zpátky na filmová plátna Keatona jako Batmana. Což je prostě fantastický. Vidět sedmdesátiletého Keatona znovu jako Batmana je prostě fantazie. Flash ale chtěl taky spojit všechny možné universy do jednoho a já myslím, že to se mu až do konce vlastně daří. Chápu, že byl problém tenhle film dotáhnout do konce. Obzvlášť po tom, co vlastně celý Snyderverse zkolaboval. A hodně trpí vizuální stránka, která působí místy právě hodně béčkově. Pro mě ale osobně hraje prim příběh, herci, hudba a fakt, že mi dvě a půl hodiny utekly jako nic. Flash to u mě natřel všem komiksovým filmům po Endgame (S výjimkou třetích Guardianů samozřejmě). Ezra Miller nemusí být sympatický člověk v osobním životě, ale hrát umí a jeho Flash je dokonalý. Sasha Calle jako Kara je taky moc dobrá. Těším se na její další role. No a návrat starých postav (a především těch digitálních) je krásnou tečkou za tím naším případem. Já od Flashe dostal přesně, co jsem chtěl a když přimhouřím oko, tak to na těch pět hvězd je. (90 %) ()

Galerie (30)

Zajímavosti (39)

  • V paralerním vesmíru, kam se Flash (Ezra Miller) dostane, je hodně zmiňováno, že Martyho McFlye hraje v Návrat do budoucnosti (1985) Eric Stoltz. Ve skutečnosti měl Eric Stoltz skutečně Martyho Mcflye hrát a jsou dohledatelné i některé natočené scény s ním, než ho nahradil Michael J. Fox. (SeBig)
  • Film sa natáčal v štúdiách Londýn, Stamford, Waltham Cross a Warner Bros. v Leavesdene (Anglicko, Veľká Británia), ako aj v Edinburghu a Glasgowe (Škótsko, Veľká Británia). (Arsenal83)
  • Cílem kostymérů pro Batmana (Michael Keaton) bylo zachovat původní oblek, jaký používal v prvních dvou filmech od Tima Burtona. Ovšem problém byl v jeho funkčnosti, kdy neumožňoval herci hýbat hlavou do stran ani nahoru a dolu, a proto se musel v kostýmu vždy otáčet celým tělem. Přišli tak s úpravami, které kostým učinili víc flexibilnější, pohodlnější a celkově použitelnější. Když s tím za Keatonem přišli a pověděli mu o těchto vylepšeních, odmítl s tím, že to tak prostě nemá být. (ScarFace_V8)

Související novinky

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (více)

Reklama

Reklama