Měsíc v ohrožení (TV film)

Earthstorm

Brian Rice

Kostýmy:

Julie O'Brien
  • lennyd

Po nárazu asteridu do Měsíce se tento (Měsíce, ne asteroid) začne rozpadat, což začne nepříznivě ovlivňovat pozemské klima, a navíc hrozí totální rozpad měsíce, což by znamenalo minimálně dobu ledovou (pokud by (dle autorů zcela zřejmě) nespadl na Zemi a nezničil ji komplet). A tomu musí Dr. Lana Galová (Amy Price-Francis) spolu s odborníkem na demolice Johnem Reddingem (Stephen Baldwin) zabránit ... Když jsem v programu zahlídl název, a přečetl si, o čem by film měl být, srdce mi zaplesalo - katastrofické filmy mám rád, a pokud je tam nádech sci-fi (vesmír, a tak) - tak se těším dvojnásob. Navíc to celé zavánělo kopií Armageddonnu, jednoho z mých nejoblíbenjších filmů, takže mise byla jasná. I když bylo jasné, že půjde o béčko, tak tohle jsem teda nečekal. I přesto, že fyzika rozhodně můj oblíbený předmět ve škole nebyl, a že jsem schopen leccos překousnout (krápníky ve stavu beztíže, že) tak tohle to bylo nad moje síly. To že úlomky Měsíce (zcela samozřejmě) odlétavají od Měsíce na zemi bych ještě odpustil, ale celý let raketoplánem, kdy kousek nad povrchem Měsíce (mezi těma úlomkama) se posádka (včetně jediné pilotky) promenáduje po raketoplánu a hraje si s atomovkou, no nevím nevím. To že je do vesmíru poslán ne-kosmonaut, bych taky překousl, kdyby to bylo zamaskováno jako v Armageddonu výcvikem, a ne tak že obtloustlý demolition man naskočí do rakety a frčí. A milostný románek mezi hlavními hrdiny je už totálně na odpis. Ach jo, stojí mi to za to ?(3.11.2008)

• Londo

Neskutečně špatné triky :-) Všechno ostatní je na tom podobně - demolici budov řeší tým čítající tři lidi, jen o málo větší počet řeší i plán záchrany Měsíce, celou operaci svěří nějakému tlustému vesnickému balíkovi, který vypadá, že neumí do tří napočítat...atd. Ale nenudil jsem se u toho, to se filmu musí nechat. Množství blbostí na metr čtvereční tomu totiž dost úspěšně brání :-) Profesionální astronaut hlásí řídícímu středisku: "Začaly nám tady blikat červené kontrolky" :-D(1.11.2008)

• Pecival

Hned jak jsem v půjčovně uviděl nové béčkové sci-fi začal jsem nad tím uvažovat. Když jsem navíc zjistil, že v něm hraje člen kolosální rodiny nadsamců (kterým se obal ale vůbec nechlubí což je velká ostuda!) neváhal jsem. Triky byly naprosto super, zvlášť třeba vyhýbání asteroidů mě připomínalo demíčko z pár let staré hry (podobně na tom byly všechny efekty). No nejsu (astro) fyzik, takže nevím koliv vědců by dostalo při sledování kolaps, ale líbilo se mi jak vždycky když vznikl problém tak chytrá hlava načmárala pár vzorců na tabuli (papír), něco zamumlala a potom vypadl výsledek (k čemu ty počítače vlastně máme :). Holt taková jakási nálož na měsící je dost triviální výpočet. Tak co ušlo byla ta pilotka i ta jeho pomocnice aspoň bylo na co koukat. Baldwin už má sice nejlepší za sebou ale nutno mu podotknout (i přes jistý váhový nedostatek), že jistý šmrnc má. Takže suma sumárum dokoukal jsem to až dokonce což je samo o sobě nejlepší doporučení.(25.10.2008)

• Honzíno

Jak by řekl Homer Simpson: "To je ale **čovina!" Stíhačky dohánějící meteorit v zemské atmosféře. Umělá gravitace v raketoplánu složeného samozřejmostí. Jaderné nílože upevněné jedním řetězem a přemisťované pomocí horolezecké karabiny, výpadek eletriky v Hustonu:)))) atd... Nežádám od sci-fi realitu, ale co je moc, to je moc. Tohle musí napsat a vypustit už opravdu dement. Vrchol demence a obtloustlý Stephen Baldwin k tomu.(17.1.2011)

• Malarkey

Divím se, že dávám tu jednu hvězdičku. Ono je to totiž jako stále se omílející písnička, kde meteorit padá na Zem a lidé se tomu snaží zabránit. Tady teda už meteorit spadne na Měsíc a lidé se snaží přežít, protože to dokáže způsobit nemalou katastrofu po celém světě. Teď už vím, k čemu nám Měsíc je tolik důležitý. Co o tom řikat dál? Je to katastrofický film, kterých na Nově kolovalo nějaký čas tolik a všechny stály kvalitně na stejné úrovni jako tento. Na zdejším hodnocení je to i tak vidět, takže už není co bych dodal dál. Jen doufat, že se nám nestane nic takového, co jsem viděl v tomto filmu.(19.6.2008)