Měsíc v ohrožení (TV film)

Earthstorm

Brian Rice

Kostýmy:

Julie O'Brien
  • Londo

Neskutečně špatné triky :-) Všechno ostatní je na tom podobně - demolici budov řeší tým čítající tři lidi, jen o málo větší počet řeší i plán záchrany Měsíce, celou operaci svěří nějakému tlustému vesnickému balíkovi, který vypadá, že neumí do tří napočítat...atd. Ale nenudil jsem se u toho, to se filmu musí nechat. Množství blbostí na metr čtvereční tomu totiž dost úspěšně brání :-) Profesionální astronaut hlásí řídícímu středisku: "Začaly nám tady blikat červené kontrolky" :-D(1.11.2008)

• jefff

Stephen Baldwin je neuvěřitelně odpornej :-), to na úvod. Na měsíc v ohrožení jsem se mrknul i přes nízké honocení a účast Stephena. Měl jsem absolutně minimální očekávání, a proto mě asi film nijak zvlášť nezklamal a nevadil. I přes naprosto dementní zápletku, které jsem nevěřil ani minutku, a špatné triky jde o slušné scifi béčko. Film distponuje dobrým spádem, postavám jsem fandil a čekal až do konce na finále (které je předvídatelné ale i tak mě bavilo). Kdo film hodně zvedal byla nesmírně sympatická a talentovaná Amy Price-Francis, kterou jsem měl možnost už vidět v seriálu Californication. Dle mého jde o skvělou herečku, která by si zasloužila lepší role než ve filmu Měsíc v ohrožení, vedle takového stvoření jako je S. Baldwin. Sečteno podtrženo, čekal jsem hrůzu a děs a dostalo se mi pěkného oddychového sci-fi, s absencí nudy a to je u takovýchto filmů důležité.(10.12.2009)

• MadChick

Tak jsem se zase jednou pobavil, abych pravdu řekl nečekal jsem nic moc , ale byl jsem překvapen, že tam opravdu nebylo nic. Chápu, že televizní film má omezený rozpočet, ale tohle bylo trochu moc, efekty dělala snad nějaká skupinka ještě studujících teenage programátorů a grafiků. Celkové vybavení jak raketoplánu tak raketového střediska dosti mizerné (nejvíc mě pobavily výpadky el. energie ve středisku, neříkejte mi, že by třeba něměli dieslové agregáty aby nebyli závyslí na zásuvkách :-D potažmo místní elektrárně ). Děj naprosto bez nápadu, naopak pár velice kuriozních momentů, třeba neustálé výpadky komunikace a jejich následovná znovuzapojení bez jakéhokoliv vysvětléní či zmínky. Herecké výkony bez vyjímky zcela podprůměrné, všichni neustále přehrávají. A ten konec , zřejmě byl ten tlusťoch veden zvířecími pudy, ale místo opětování polibku jsem čekal spíš facku nebo kopanec do koulí. No nic , zase zabitá neděle ... 25% POZOR LEHCE SPOILEROIDNÍ(15.7.2007)

• xaver

Konečně změna, asteroid nedopadne na Zem a nezničí ji, nýbrž dopadně na Měsíc, naruší jeho stabilitu a tím ohrozí Zemi. Tak tu jednu hvězdičku dávám jenom za tuto změnu. Jinak je to blábol, jako všechny podobné. Narušit měsíc tak, aby byla ohrožena jeho stabilita, tak se bavíme o asteroidu o průměru řádově v desítkách spíš stovkách km. Že by takový asteroid unikl pozornosti vědců? To si režisér už nemohl vymyslet něco originálnějšího? S těmito katastrofickými filmy se roztrhl pytel, ale co je horší, jsou to takové nesmysly, že je téměř zločin mrhat prostředky na točení těchto snímků.(5.6.2012)

• deckardx

Jako kdyz vidim nektery triky, tak se mi zveda kybl.. Raketoplan (nebo jeho maketa) leti do vesmiru a vyhyba se asteroidu (nebo spis nakymu sutru) a trosku o nej strejchne.. co se nestane.. Raketoplan se od nej odrazi jak od trampoliny a s mirnejma poruchama, ktery se mu hlasej na displeji vesele leti dal..(1.11.2008)