Ďáblův sluha

• USA Reaper
USA, (2007–2009), 21 h 54 min (Minutáž: 40–43 min)

Bret Harrison, Ray Wise, Tyler Labine, Missy Peregrym, Rick Gonzalez, Valarie Rae Miller, Nikki Reed, Kevin Smith, Jamie Kennedy, Henry Mah, Jessica Stroup (více)

Série(2) / Epizody(31)

Sam je průměrný jedenadvacetiletý mladík, který pracuje (no spíš nepracuje) v supermarketu v Seattlu a volné chvíle tráví s tlustým kámošem infantilními žertíky všeho druhu. Průměrným by určitě zůstal i nadále, kdyby jeho rodiče v mládí neprodali jeho duši ďáblu za nějakou tu službičku. Nicméně teď, když oslavil 21. narozeniny, je Satan zpět a požaduje něco na oplátku. A není to nic menšího než nahánění uprchlých duší zpět do Pekla. Komediální seriál z pera Kevina Smithe z TV stanice ABC. (Looser)

Recenze uživatele B!shop k tomuto seriálu (1)

Ďáblův sluha (2007)

No tenhle serial rozhodne nemuze konkurovat serialovejm spickam, na druhou stranu, ani se o to nesnazi a jde mu jen o pobaveni a to zvlada vice nez slusne. Prvni pulka serialu je sice takova dost stereotypni, dostanou tip na uprchlou dusi a lapac, nabehnou na ni, dostanou na prdel, vymysli plan, vyhrajou, konec a takhle to de nakejch 8 dilu. Ale pak se zacne dej ozvlastnovat, pridou na scenu dalsi demoni, svrhnuti Satana a otazka, kdo je ci potomek a objevi se i par tajemstvi a dej pekne dostane na obratkach, takze doufam, ze druha sezona skutecne vznikne. No a jinak je zde skutecne patrnej dohled Kevina Smithe, nektery dialogy fakt nemaj chybu, ale zase zadna kulervouci sranda to neni, obzvlast, kdyz hony na uprchly duse jsou obcas docela drsny, par lidi zarve a spadne to obcas i trochu do vazna. Ale celkove se to povedlo skloubit dobre. Navic i triky jsou docela uchazejici. No a co se tyce hercu, hlavni hrdina v podani Harrisona je takovej dost nevyraznej nouma, ale zachranuje to jeho vymletej kamos s milionem dementnich napadu v podani Labinea. Treti do party, Gonzalez, ma sem tam slusnej vystup a ackoliv neni kdovijakym prinosem, ani nijak nerusi. No a co se tyce hlavni super pipiny, tak to je fakt kocka a obcas taky zvladne nakej vtipek, na druhou stranu, jeji vecny dohadovani se s hlavnim hrdinou, omlouvani se a reseni vztahu je misty otravny. Na zaver jsem si nechal osobu nejzasadnejsi - Satana. To je snad zivotni role Raye Wisea, kterej si ji viditelne uziva, charisma by moc rozdavat a dela presne to, co by se od Satana dalo cekat, lze, naseptava, snazi se, aby se mu upsalo co nejvic lidi, ma cernej smysl pro humor, libuje si v ruznejch nehodach a to vse zvlada s okouzlujicim usmevem. Celkove slabsich 5*, pricemz dojem hlavne vylepsuje druha polovina serialu, takze doporucuju nenechat se po prvnich dilech odradit, i kdyz ani ty rozhodne nejsou spatny. ()