Arthur a Maltazardova pomsta

• Francie

Arthur et la vengeance de Maltazard

Arthur a Maltazardova pomsta

Arthur and the Revenge of Maltazard

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

Francie, 2009, 93 min

• Zombiepod

Čo sa týka prvého dielu, ja som sa bavil, bol to fajn nápad a svižná animovaná akcia. Ale toto bolo čo? Animácia otrasná už od prvých minút, a vôbec, celý film mi prišiel neskutočne bezvýznamný a prázdny. Ten bezduchý dej ktorý Besson prezentuje má neskutočne chaotický a naťahovaný spád a jeho náplň sa odohrá v posledných dvadsiatich minútach. Toto má byť rozprávka pre deti? Už aj tie poznajú že tento film je jedna velká zbytočná nuda.(22.7.2011)

• Petulka88

Tady v podstatě platí to, co u prvního dílu. Dokud se děj odehrává v miniaturním světě Minimojů, je to celkem fajn, ale v momentě, kdy dostává přednost Arthurův svět lidí, film má děsivou tendenci zabředávat do trapných vtípků, které se většinou zakládají na tom, že se někdo pitvoří do kamery. Tentokrát si ovšem Minimojů moc neužijeme, proto se pocit trapnosti dostavuje nepříjemně často. Navíc se nemůžu zbavit pocitu, že film je prakticky o ničem. V momentě, kdy se jakoby začne něco dít, je najednou konec. Měl bych pro pana Bessona menší radu: Méně je někdy opravdu více.(11.12.2011)

• Stanislaus

Rozhodně se jedná o nejslabší díl "minimojské trilogie", který funguje spíše jako most mezi jedničkou a trojkou než jako samostatný film, a tvoří zejména živnou půdu pro závěr trilogie, tudíž je důležité se hned podívat na třetí díl, aby byl docílen nějaký efekt. Některé nápady z mikrosvěta byly pěkné, nicméně často to sklouzávalo do tuctových a někdy i lehce trapných končin. Zkrátka snímek, který vznikl pouze a jen pro to, aby navodil atmosféru pro finální část.(25.7.2016)

Bezpochyby slabší než jednička. Animace stále ujde (vlastně je to nejsilnější stránka filmu), ale příběh je opravdu nudný. Pořádný spád to nabere až dvacet minut před koncem. Musím říct, že se nedivím těm co to měli problém dokoukat. Konečný cliffhanger mě ale zarazil a vyvolal potřebu zhlédnout třetí snímek o Arturovi. Proto jsem se nakonec přiklonil k třetí hvězdičce. 45%(7.4.2012)

• Skejpr

Neuvěřitelný průser. On už první Arthur byl dost na hraně, stále se ale ještě v rámci možností jednalo o relativně zábavný (byť čas od času poněkud haluzoidní a halucinogení) skoro animák. Maltazardova pomsta je ale plná dějového vzduchoprázna, jehož podstata se dá shrnout do pěti minut (což se na konci skutečně stane). V animovaném světe si užíjete tak třetinu filmu (v níž Arthur povětšinou léta na berušce a pak chvíli rotuje krysa ve ventilátoru), většinu děje tvoří jen nesmyslné eskapády Arthurových rodičů (kteří nabourají berana) a zmalovaných černochů pobíhajících po baráku. Jediným světlým momentem je Maltazardův výstup (mimochodem také jediný světlý moment českého dabingu), který ale vyvrcholí TAK STRAŠNĚ NEHORÁZNÝM WTF, že se v sále smáli dokonce i 7 letí diváci. A to už je co říct. Podtrženo, sečteno, Arthur a Maltazardova pomsta je jedno velké filmové OMG WTF dělané na drogách, které nemá v červených číslech vůbec co dělat...(7.12.2009)