poster

Ábelův černý pes (studentský film)

 • Slovensko

  Ábelov čierny pes

Krátkometrážní / Drama

Slovensko, 2006, 30 min

 • sutorovic
  ***

  Lož má krátke nohy a Ábel je (bol) strašný hlupák... ten záver strašne odfláknutý, nepochopiteľný a nelogický (najmä to patetické pobehovanie dedinčanov zo strany na stranu jak vytiahnuté z hovorenej reči "a všetci sa rozbehli naháňať tú obludu", čo sa myslím hodí akurát tak do tej hovorenej reči, nie ako scéna do seriózneho filmu). Dovtedy však zaujímavý film so zaujímavými a vcelku vernými civilnými dialógmi (na ktorých rozvíjanie má pani režisérka značný cit, čo sa preukazuje aj v Obhliadke).(1.8.2012)

 • Snorlax
  ****

  Naprosto perfektní scénář, skvělá režie a nepochopitelný casting. Do hlavní role byl obsazen muž, jehož indiánské jméno by zněło Ten, co hraje všechno stále stejně. Liškův unifikovaný výraz kazí dojem z jinak mimořádného absolventského snímku. S někým, kdo umí hrát, v hlavní roli by to bylo na plný počet.(30.7.2019)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Na počátku 19. století se čeští a slovenští kolonisté vydali na jih rumunského Banátu, aby tady navždy zůstali žít a pracovat........pak tu zůstal už jen jeden.......... Ábelům (Pavel Liška) imaginární černý pes dokáže pořádně vystrašit a dokonce pokousat několik obyvatel vesnice. Co naplat, že je jen imaginární. CITÁT - Jedno pivo.......... Smutné psychologické drama o jedné malé lži a velkých sousedských hádkách. CITÁT - Je třeba ho zastřelit..............(21.6.2013)

 • cross
  **

  **1/2 - Na studentský film velmi podařené, leč z všeobecného hlediska hodně nevyrovnané filmové vyprávění... Nádherná kamera, skvělá hudba, originální prostředí a zajímavý nápad na straně jedné ostře kontrastuje s nezáživností příběhu, který má v sobě oči vraždící logické chyby a nemá prostě a jednoduše řečeno drajv... Čili konkrétně, dobře zrežírované, špatně napsané...(3.5.2008)

 • Pennyzka
  ****

  Opravdu vydařený film, když nad tím přemýšlím (což většinou u filmů nedělám), tak mi to přijde jako bajka- lži se věří snadno, ale pak lidem vyvrátit lež, která je podložena lživými důkazy je hodně těžké. Přijde mi to jako bajka s myšlenkou- NELŽI, NEVYPLATÍ SE TO!, je to první film, který jsem na toto téma viděla. Konec jsem myslela, že bude dobrý, ale výstřel rozhodně dobrý nebyl... dodnes nevím, jestli zastřelil toho psa nebo sebe, ale ostatní tvrdí, že se zastřelil, ale to nikdo neví... :)(29.4.2008)

 • - ilm byl natočen v rumunském Banátu, kde ve velké izolaci žije česká menšina. (xerno)