Max a maxipříšerky

Wo die wilden Kerle wohnen

Max a Maxipríšerky

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Německo / Austrálie, 2009, 97 min

Velice zvláštní snímek. Myslel jsem, že to bude čistokrevná pohádka, ale spletl jsem se. Bylo to spíš drama - dětské, smutné a velice rozvleklé. Postavičky byly nádherné, ale ono to nestačí. Ta hloubka tam byla, ale asi i proto, jak to ve mě zanechalo trpkou náladu, nemohu dát vyšší hodnocení.(22.9.2012)

Vidím aj mnoho negatívnych reakcií na tento film a plynie mi z toho, že množstvo ľudí ho žiaľ vôbec nepochopilo. To, že ten fagan bol malý hajzlík, ktorý by si zaslúžil poriadne prefackovať, je všetkým jasné. Ale práve o to predsa v tom filme šlo, ukázať ho v tom najhoršom možnom svetle. A ako dopadol? Hral sa na kráľa, ničil prírodu, ubližoval zvieratám, a tie ho napokon odhalili a odohnali, dokonca jeden ho chcel zožrať. Chlapec pochopil, že takéto divoké správanie k ničomu nevedie a že len láskou si môže získať ozajstných priateľov (symbol srdca na konci filmu). Preto už nechcel byť ako divé zviera a túžil sa vrátiť opäť domov k matke. Vlastne jediné, čo by som tomuto filmu mohol vytknúť je, že toto posolstvo bolo dosť skryté, a preto ho menšie deti nemusia pochopiť. Inak to bol dokonalý film, krásne postavičky, krásna pointa, krásna hudba. U mňa takmer naprostá dokonalosť.(17.12.2009)

• GigaPudding

Hipsterská pohádka o hyperaktivním nevychovaném děcku z rozvedené rodiny. To mi teda obrázky bohužel neřekly a musela jsem se tímhletím prokoukat. Max je spratek a nemůže za to tak úplně protože okolí se ho očividně moc nesnaží vychovávat. Maxipříšerky zase chvílemi vypadají zábavně a roztomile, ale mnohem častěji řeší děsně "oduševnělé" problémy s permanentně smutným kukučem, které s pohádkou moc společného nemají a na dospělejší obsah jsou moc povrchní. To se mi na tom nelíbilo nejvíc, že maxipříšerky tu kyvadlově mění nálady z pohádkové na puberťáckou a ani jednu z nich nedělají pořádně a tím pak nic ve filmu nefunguje tak jak by mělo. Taky mě docela překvapilo jak je to "násilné", ale ne tím pohádkovým způsobem jakože vlk sežere babičku. Nejmíň dvě třetiny filmu jsem si říkala, kdy nastane ten moment, kdy Maxe nějaká maxipříšerka omylem zadupne, rozbije mu hlavu na kusy kamenem nebo si Max sám zláme vaz. Prostě není to moc pro děti, ani moc pro dospělé, ale hipsteři prožívající alternativní indie vlnu z tohohle asi budou úplně u vytržení v naději, že z jejich dítěte snad taky bude podobný maniak :).(8.9.2012)

Je mi jasné, že tento film (a vlastně i knižní předloha) rozhodně nemusí zaujmout každého právě kvůli své drzosti, protože ji můžete brát buď jako klad, nebo zápor. V tom tkví také i podstata příběhu - pokud budete právě s drzou a někdy i barbarskou hlavní postavou držet sympatie, snímek si náramně užijete a budete ze sálu odcházet spokojeni. Jestli ne, můžete alespoň ocenit skvělou hudbu a krásné divočiny. Já naštěstí patřím do té první kategorie, takže jsem jedině spokojen :)(13.12.2009)

Podmanivá cesta do hlubin duše osamělého dítěte podle Spike Jonzeho. Kouzelná ve své hravosti, zaujme a pobaví... ale přesto neschová, že je tak trochu o ničem. 8/10(26.1.2010)

• - Where The Wild Things Are je oblíbená kniha prezidenta USA, Baracka Obamy. (Karlos80)

• - Dalšími zvažovanými herci kromě M. Recordse byli Griffin Armstorff, Jackson Pace a Bobby Coleman. (D3VIL)

• - Pro zfilmování posloužila knižní předloha Where The Wild Things Are, která v ČR vyšla v roce 1994 pod názvem "Tam kde žijí divočiny". (Geriel)