Epizody(12)

Shakers

7. séria - 95%. Tak sme sa po 6 rokoch konečne dočkali 7 série! S nedokončenej série ôsmych dielov, ktoré pred rokmi vyšli na nete sme sa dočkali aspoň prvých štyroch. Siedma séria ponúkne síce iba 12 dielov (3 príbehy a každý s nich ma 4 diely), čo je trošku škoda, pretože som mal pocit, že sa to všetko rýchlo skončilo, ale keď beriem ohľad na všetkých 133 dielov, tak to rýchlo neskončilo. Ako celok je to super, ako séria je to krátke. Každopádne úvodný príbeh s novou jednotkou klonov, ktorý si hovoria Bad Batch bol fajn. Prostredný príbeh a návrat Ahsoky potešil, ale jej príbeh toľko nestrhne. No a záver, ktorý sa prelína s Epizódou III je asi to najlepšie, čo Clone Wars ponúkajú - dobré postavy, strhujúca akcia a výborný príbeh. Filoni to pekne ukončil a zároveň dobre nadviazal na Star Wars: Rebels, v ktorom pokračuje príbeh niektorých postáv s Clone Wars, ale aj lov na zvyšok Jediov a rebelov. ()

DJ_bart

"Every choice you have made has led to this moment." _______ 12 epizod, 3 čtyřdílné příběhy – první příběh o Bad Batch stojí upřímně za hovno, druhý příběh o životě Ahsoky v podsvětí stojí za hovna dvě, no a finální příběh, který ukazuje konsekvence toho, kterak Anakin Simpwalker zničil celou galaxii kvůli holce, je zcela neironicky vrchol Hvězdných válek, za který by se nestyděl ani tatíček George Lucas.... Kéž by takhle kvalitní péči tvůrci věnovali předchozím epizodám finální série. Nehledě na první dvě třetiny, třetina závěrečná je nejenom epický, dojemný a důstojný završení Klonových válek, ale i dechberoucí emocionální spektákl, kde v podstatě sledujete epizodu III ale z odlišný perspektivy a kde hlavními postavami nejsou Anakin nebo Obi-Wan, ale Ahsoka, kapitán Rex a Darth Maul. Zkrátka, líp to zakončit ani nešlo. [#MAYTHE4THBEWITHYOU] ()

filmfanouch

Disney v roce 2012 koupil Star Wars a seriál Star Wars: Klonové války, který se měl dočkat několik dalších sérii musel být nutně ukončen aby udělal cestu nově vznikajícímu seriálu Star Wars: Povstalci, který též vznikl z ruky Davea Filoniho. Clone Wars se tak ještě v roce 2014 dočkali 6. série na Netflixu, která se pokusila dořešit některé záležitosti, materiálu ale přece jen bylo dost. Několik epizod bylo nedodělaných a vypuštěno alespoň v téhle nedodělané podobě, další plánované epizody se zase dočkali zpracovaní v komiksech nebo knihách. Od roku 2015 se toho ale ve světě Star Wars událo dost a sequelová trilogie AKA Epizody VII-IX věštinu fandů Star Wars spíše distancovalo. Pravdu sice neznámé, nejpravděpodobnější scénář je ale podle mně ten, že Dave Filoni zašel za hlavouny a řekl jim, že jestli si chtějí získat nějakou přízeň od fandů Star Wars, které hrdě nadávali na nové Star Wars tak by měli dát Filonimu šanci dovyprávět Klonové války. Stal se tak zázrak a Klonové války se dočkali 7. řady, posledních 12 dílů, které měli tuhle válku skutečně dovyprávět. A právě tohle je dost možná klíč díky kterému dají fandové Star Wars ještě Disneymu nějakou tu šanci, protože jsou se 7. sérii zatím všichni spokojení a po Mandalorianovi se jedná o další povedený krok dopředu, který ukazuje, že to Star Wars mají aktuálně opravdu snadnější jako seriály než jako filmy. Můj vztah k seriálu Klonové války se měnil, celovečerní pilot moc nemusím, první dvě série poté byli ještě relativně fajn ale do srdce mi nevnikli, 3-5 série jsou ale skvosty, které obstojí s celovečerními Star Wars. 6. série je poté super, je na ní ale bohužel vidět, že se muselo všechno nějak ukončit a sám Filoni se s tím nepopral jako by to chtělo. 7. série je poté tou parádní tečkou, kterou měl seriál dočkat a jedná se o naprostou parádu. Celkem se z 12 dílů skládají 3 příběhy po 4 dílech. V prvním z nich se setkáme se s klonovým komandem Bad Batch a uvidíme i návrat Echa a tohle komando dostojí své pověsti. Anakin Skywalker se definitivně místo povrchního mladého ulízance z Epizody II stává tím hrdinným válečníkem z úvodu Epizody III a s Trenchem se definitivně zatočí jak by mělo. Ashoka Tano se vrací a její prostřední arch je povedený v tom, že vnímáme její charakter krátce poté co opustila Řád Jedi. Závěr na Mandaloru, který je následně propojen s událostmi Epizody III- Pomsty Sithů je poté naprosto geniální od souboje mezi Ashokou Tano a Darthem Maulem přes Rozkaz 66 po závěrečnou scénu, která hodně snadno vryje slzu do oka. Ano, Klonové války se definitivně dočkali tečky, kterou si zasloužili. Filoni především pečuje s postavami, které jsme dostali až v seriálu Klonové války, konkrétně nejvíce s Ashokou Tano a Rexem. Darth Maul zde také dostojí své pověsti a funguje jako výrazné zlo, které má jediný háček v tom, že ve stínu figuruje ještě větší zlo. 7. série náznaky odkazuje na Star Wars: Povstalce či Solo: Star Wars Story a servíruje ten nejlepší možný Star Wars zážitek. Od akce se světelnými meči po morální dilemata či charakterní vývoje postav. Ashoka Tano je jediný příklad za všechno, z otravné štěkny se stala plnokrevnou postavou, která se stala čestnou součástí Star Wars. Nejvíc funguje především finále provázané s událostmi Epizody III- Pomsty Sithů. Rozkaz 66 bohužel musíme prožít ještě jednou znova a opět je z toho emoční kanonáda, která samosebou nemá takovou sílu jako celovečerní zpracování v Pomstě Sithů, tuto událost ale ukazuje z jiného úhlu pohledu a je to prostě zase jednou síla. Největší sílu má ale právě zmiňovaná finální scéna závěrečné epizody. Sedmá série má dle mého skromného názoru též nejlepší animaci ze všech a především potěší fakt, že jsou si postavy z filmů podobnější než kdy v historii seriálu. Ve finále prostě parádní tečka, kterou sice Filoni ukončil později než chtěl, přece se jen ale dočkal. Po 12 letech jsou Klonové války definitivně uzavřeny a někteří lidé mají zase konečně motivaci dát Star Wars ještě jednu šanci. Tak snad se Disney éře Star Wars bude dařit v budoucnu ještě lépe, třeba právě s novým filmem od Taiky Waititiho....... () (méně) (více)

AllShallFall

12 let čekání na konec Klonových válek se vyplatil. Návaznost a propletení s Episodou III, kdy se závěr seriálu nesl v opravdu temném duchu. V určitých fázích dokonce převyšoval film. Mám mnoho smíšených pocitů a je to vlastně v pořádku. Cítím nadšení a úžas nad geniálním dílem ze světa Star Wars. Mám chuť si to pustit celé znovu, protože mě to posadilo na prdel jak dlouho nic jiného. Zároveň však cítím smutek. Jednak že je už všemu konec. Naši hrdinové seriálu jsou pryč. A také jsem smutný, protože si to celé to rozuzlení žádá. Tak, jako jsem cítil smutek, když Anakin zmizel a nastoupil Darth Vader, tak to cítím i teď. Poslední rozloučení Anakina, coby Dartha Vadera se svou učednící Ashokou. Temné časy nastaly. Ale to prostě k tomu patří. Star Wars jsou plné temnoty. Děkuju za tento seriál. Pláču dojetím a zároveň štěstím. ()

JohnCZ

Kdo by to byl čekal, že dostaneme ještě jeden - naprosto a zcela finální run. Po skvělých trailerech jsem očekával dost. Prvních 8 dílů jsou klasické Clone Wars, kde se střídají lepší, i horší momenty, ale už tady jsem si začal všímat soustředěnějšího writingu a faktu, že tvůrci daleko více pracují s postavami a atmosférou a nehrne se všechno tak překotně kupředu. Zklamán jsem tedy zas až tak nebyl. No a pak přijde 4dílné finále jedoucí paralelně s třetí epizodou Skywalkerovic ságy a já musím říct: wow. Tahle čtveřice epizod nejenže udělala celý seriál, ale dost významně prohlubuje i samotnou Epizodu III. S Clone Wars jsem to měl těžké. Ze začátku mě to moc nebavilo, postupně se to zvedlo a dostali jsme, i přes hromadu fakt špatných dílů, řadu dost dobrých příběhů. Ale že tvůrci finále přetaví v jeden z nejlepších, nejepičtějších a nejemotivnějších momentů celého universa, v to jsem si ani snad netroufal doufat. Vizuálně, hudebně a především režijně to šlape od začátku až do konce. Naprostá spokojenost a důkaz pro věčně ubrečený fandom, že Star Wars sága s nepovedeným TRotS ještě neřekla své poslední slovo... ()

Lexonka97

Prvních 8 epizod jsou klasické Clone Wars, kde se střídají lepší, i horší momenty. Až na ty 3 epizody které byly dost slabé jsem zklamaný vlastně vůbec nebyl. No a pak přijde 4dílné finále jedoucí najednou s třetí epizodou ságy a já jsem dojat. Tahle čtveřice epizod nejenže ukončila celý seriál, ale dost významně prohlubuje i samotnou Epizodu III. Dostaly jsme nejlepší duel z klonových válek a ještě k tomu jeden z nejlepších dialogů celé ságy. 90% ()

Zek

Když se přeskočí těch osm dílů, tak se vlastně vůbec nic nestane. Protože celkové zakončení seriálu a jak rozkaz 66 přežila Ahsoka a Rex je až od devátého dílů. Moc nechápu proč je to tahle zbytečně roztahaný. Možná měl někdo z Disney strach, že kdyby z těch čtyř epizod byl film, tak by to bylo lepší než Epizoda IX.:D. ()

Blondsky

Ten nejlepší konec, jaký si tato série, která už několikrát vstala z mrtvých mohla přát. Možná bych uvítal delší finální díl, aby dovysvětlil zbytek. Přesto mě však finální scéna emocionálně zničila. PS: Ta „nejhorší linka Star Wars” není zas tak špatná. Ty dětské řeči v komentářích, jaká je to sračka fakt nechápu... ()

Cartmof

7. Série byla něco, co jsem chtěl už od začátku a jsem vlastně zklamán, že jsem to dostal až teď a ještě k tomu v tak malém množství 12 epizod. Atmosféra, hudba, postavy… Vše tu fungovalo. Už od první epizody víte, že tohle bude jiný. Klonové Války končí. Separatisté prohrávají. Jde zkrátka cítit, že přijde větší temno, než bylo doteď. První 4 díly nám představí jednotku 99, nebolí Bad Batch. Disney si tu chtělo postavy představit, než je uvidíme v jejich vlastním seriálu. Další díly s Ahsokou a sestrami Martezovými jsou fajn a ukážou, jak Ahsoka žila po konci 5. Série. Finále, kde se vracíme na Mandalore, kdy se děj odehrává během epizody 3 a my jsme na konci svědci rozkazu 66. Emocionální konec, který ukončil Klonové Války. Perfektní série. Perfektní zakončení jednoho velkého eposu. Pokud jste Star Wars fanoušek, tohle je pro vás povinnost. ()

clump

A je to všechno v hajzlu. Skončily Klonový války, jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Ale jak skončily! Nevesele – co taky čekat od finále odehrávajícího se paralelně s Pomstou Sithů, pádem Republiky a vyhlazením Jediů. Nevesele – ale tyvole, tohle je ta pravá težkotonážní kvalita, kterou jsem naivně očekával od poslední trilogie filmů. A nakonec se mi jí dostalo od animovanýho „seriálu pro děti“. Rozplakal mě animák! // TLDR: Pravděpodobně nejlepší finále seriálu, co jsem viděl, a nejuspokojivější Star Wars od... já nevim, od Impéria nebo Pomsty Sithů? Jsem z toho úplně naměkko. // Teda ne že bych tohle všechno nepředvídal. Klonový války jsem si oblíbil už u první, ještě značně nedokonalý série. U druhý jsem jim pak už vyloženě propadl. Některý díly jsou sice průměrný, jiný pak vyloženě dementní, jenže s postupujícím časem začalo těch kvalitních, šťavnatých a významných pro celou ságu přibývat. Už dřív se některý momenty seriálu daly řadit k tomu nejlepšímu ze Star Wars. No a aktuální finále (respektive poslední čtyři díly, který lze vnímat i jako jeden dlouhej film) tomu všemu nasadilo korunu. Je to po nepovedený filmový Epizodě IX balzám na duši a z konexí nejen na Epizodu III mě ještě teď mrazí. Lucas musí mít radost. // P.S.: Závěr Klonových válek taky mimo jiný opět ukázal, jak silnej materiál prequelová éra a zvlášť období okolo Pomsty Sithů představujou. A jak velkej rozdíl dělá dobře vymyšlená a šťavnatá politická rovina, kvalitní budování světa a dlouhodobá a pečlivá práce s postavama – přesně to, co Disnyeho sequelům z větší části chybí. A přestože seriál a zvlášť finále pracuje se znalostí Lucasových filmů a odkazuje na ně, není to jen laciná nostalgie pro member berries efekt jako u filmových epizod Síla se probouzí a zejména Vzestup Skywalkera, ale jde o obohacování a prohlubování původní látky. ()

stepankoby1

Série 7 - 70%: A v sedmé sérii to dotáhli do extrému. První příběh je takový klasický průměr. Příběhově se nic neděje, ale má to pár pěkných momentů. Mohlo to mít v pohodě dvě epizody místo čtyř a vyšlo by to nastejno, ale aspoň máme čas vydýchat boží skok v animaci. Vše v pohodě, nic se neděje, podobné výplně jsou Clone Wars plné. Příběh druhý ovšem, to je teprve unikát. Kazí konec páté série, udělá se pár pro mě nepochopitelných rozhodnutí pro Ahsoku, představené postavy jsou příšerné a hlavně je to celé neskutečně nudné. Série vypadá na propadák. A kdyby nebylo linky poslední, tak jím i je. U té jsem totiž od prvních vteřin byl z obsahu i zpracování v šoku a po celou dobu sledování jsem se choval jako upištěná malá holka. Předčí všechno z epizody III a zastiňuje ji tak moc, že působí při rewatchi jako ještě větší zklamání. Napravuje spoustu nedostatků, šokujícně dokonale uzavírá příběh Ahsoky a Vadera nakopává lépe, než bych si kdy zvládl vůbec představit. Zpětně je mi líto, že Disney nevypustilo jen finální čtyři epizody jako závěrečný film. Takových Star Wars chci víc. Mnohem víc. ()

J.e.r.e.c

Klonové války dofrčely ke svému závěru a jako kdyby se při tom galaktickým obloukem dostaly zpátky na začátek. A to není úplně dobrá zpráva. Tentokrát jen tři příběhy; první OK, druhý příšerná blitka a ten třetí... Musím napsat, že od vyvrcholení celého (zkurveně dlouhého!) seriálu „Siege of Mandalore“ jsem čekal věci velké minimálně jako druhá Hvězda smrti, ale nakonec jsem splakal nad výdělkem asi jako Darth Vader nad respirátorem z Číny. Přitom první dvě části tetralogie rozehrají závěrečnou partii s osudem způsobem vpravdě velkolepým, ale tím to taky hasne. Místo hvězdného orgasmu, kterým přece mělo být poslední střetnutí mistra a učedníka, přichází pouze jakýsi neslaný nemastný dojezd v podobě ubohého šudlání někde uprostřed vesmíru, při kterém se VŮBEC NIC důležitého nestane a nevyřeší. Za tohle zklamání jsou ty tři hvězdy ještě hodně. 65 % ()

KukulienkaHO

Seriál "Star Wars: The Clone Wars" sa konečne dočkal svojho zaslúženého konca. Veľa ľudí tu zas nadávalo na Davea Filoniho, že skazil tento už posledný žijúci klenot od Georgea Lucasa. Samozrejme len dovtedy, čo nám ešte neboli predstavené 4 finálové diely. Takže Filoni im priadne vytrel zrak. Ale aj tak zabudli, že to bol určite práve Dave Filoni, ktorý vybojoval PRE NÁS fanúšikov pokračovanie (regulárne zakončenie) nášho obľúbeného seriálu. Tak, a teraz už k samotnej 7. sérii. Tá sa skladá z troch dejových liniek, rozdelených po 4 epizódach. 1. rozpráva príbeh okolo špeciálnej jednotky zmutovaných klonových nepodarkov s názvom Clone Force 99 alias Bad Batch. Musím povedať, že tam ma viac ako samotný príbeh a zápletka (ktoré však boli perfektné) zaujala prepracovaná a vyčačkaná animácia, zvuk, krásne dlhé ťahavé zábery a prostredie planéty Anaxes. V ďalších dvoch dejových linkách už tieto veci také ohromujúce neboli, ale stále to malo patričnú kvalitu. Udeje sa tu viacero zvratov a dozvieme sa aj pár zaujímavých informácii. Potom nasleduje 2. nešťastná dej. linka, ktorá rozpráva príbeh dvoch pre mňa doposiaľ najotravnejších postáv v Star Wars, sestier Martezových, a ich dobrodružstvá s Ahsokou Tano. Jedná sa ale o úplne zbytočný príbeh, sú to najzbytočnejšie a aj najhoršie epizódy celého seriálu. Tento až 4-dielny dej by sa dal v pohode zhrnúť do jednej epizódy a o nič podstatné by sme neprišli. Fakt dôležitá tu bola akurát konfrontácia Ahsoky s Mandalorianmi a Maulom. A to sa aj tak po väčšine udeje až v poslednej časti. Namiesto toho nám teda mohli priniesť radšej nejaké poriadne "Clone Wars" epizódy, kde by sa objavili postavy ako Dooku, Grievous alebo nejaký známejší jediovia. Pretože tieto postavy mi tu neskutočne chýbali, keďže boli doteraz neodmysliteľnou súčasťou "Star Wars: The Clone Wars". Záverečná 3. dejová linka nám prináša toľko očakávané finále. Musím uznať a skloniť poklonu, lebo to bolo skutočne grandiózne. Dokonale sa zvládlo aj prelínanie so "Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov", čoho som sa trošku obával. Bitka o Mandalore bola úchvatne prevedená. Maul tu dostal obrovský priestor (a to som si nevedel predstaviť, čo zaujímavé nám môže ešte ponúknuť), ktorý aj náležite využil. Jeho charakter si znovu prešiel určitým vývojom a vždy keď bol na scéne, tak som mal sánku dole. Ahsoka a Rex tu tiež dostali dosť priestoru, tieto dve postavy proste musíte milovať. Hudba bola perfektná, hlavne v epizóde "Shattered" pred rozkazom 66. Veľmi sa mi páčila aj ukážka jeho vnímania zo strany klonov, pretože vo filmovej epizóde III sme ho videli iba zo strany Jediov. Plus tu máme ďalšie veľmi zaujímavé informácie a kopu známych postáv z iných SW diel. Zrejme sa jedná o najlepšiu pasáž celého seriálu, bohužiaľ epizóda, ktorú by som čisto v rámci seriálu označil za najlepšiu, konkrétne "The Phantom Apprentice", sa nie úplne zhoduje s flashbackmi v knihe "Ahsoka". Hold kniha bola vydaná pár rokov dozadu, takže je to chyba práve tohto seriálu. Filonimu sa proste nehodilo, ako to bolo v knihe podané, tak to pozmenil. Star Wars je ale prepojený vesmír, v ktorom všetko so všetkým súvisí. Takže toto mu Lucasfilm Story Group nemala dovoliť. Nuž stalo sa a my to nijak zmeniť nemôžeme. Stále sa ale nejedná o taký fail, aký bol v najnovšej filmovej epizóde súvisiaci s minulosťou Poea Damerona. Maul bol v tej knihe zajatý tiež, len to tam malo úplne iný priebeh ako tu. "Star Wars: The Clone Wars" sa síce skončilo, ale ešte tu stále zostávajú nevysvetlené otázky ohľadom klonových vojakov Wolffeea a Gregora, ktorí si vybrali čip a žili potom spolu s Rexom na Vonkajšom okraji. Obávam sa ale, že keď sme sa vysvetlenia nedočkali tu, tak sa ho už nedočkáme. A to mi vadí. Celkovo sa teda u mňa jedná o dosť kontroverznú sériu, ktorá však vôbec nesklamala, len po nej zostala akási pachuť. () (méně) (více)

jx2004

Tak tohle stálo za to. První linka s Bad Batch baví a těším se na spin-off. Druhá linka s Ashokou nebyla zrovna to nejlepší, ale na druhou stranu jsme dostali nějaký rozvoj jejího charakteru. No a Siege of Mandalore? Snad nejlepší finále seriálu, co kdy vzniklo. Celé se to prolíná s Pomstou sithů, takže všichni tuší, co a jak se podělá, teď zbývá otázka kdy. Tenhle příběh obsahuje tolik silných momentů: obarvené helmy, souboj s Maulem, který patří určitě mezi nejlepší, co kdy SW nabídlo a samozřejmě velkolepé finále s koncem, po kterém mi bylo ještě dlouho smutno. Kdyby tohle vypustili do kin místo sequelů... ()

LeemaCZ

Tak tato séria byla taká horská dráha, ale ten finální arc... Ten finální arc mě dostal. Tak depresivní a smutné hořké zakončení u animovaného seriálu prostě nečekáte. Ani nemám sílu se rozepsat, ještě to vstřebávám. Dávám 10/10. ()

Skyw4lker7

Toto bolo EPIC! a bodka za jednou celou Skywalker érou :) až teraz sa sága uzavrela!! Jediné čo by som vytkol je stopáž ,ktorá mohla mať vo finále aj 40 min. :) Takže ani "Rise of Skywalker" ani hra "Jedi: Fallen Order" ,ale až posledný príbeh "Siege of Mandalore" je tým pravým STAR WARS!! Tlieskam!! #1👏🔝⭐ ()