Reklama

Reklama

Star Wars: Klonové války - The Final Season (2020) (série)


The Phantom Apprentice (S07E10)

(epizoda)
Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
USA, 2020, 23 min

Obsahy(1)

Jednotka klonov a povstaleckých Mandalorianov pod vedením Ahsoky Tano úspešne postupuje a zaberá planétu Mandalore. Darth Maul, ktorého sem prišli zajať, im ale stále uniká. To samo o sebe by bolo znepokojivé. Skutočné napätie však Ahsoke prinesú obavy Obi-wana z toho, že Anakin má špehovať kancelára, ako aj narážky Maula, ktorý o dianí na temnej strane sily vie veľa a rytierom Jedi predpovedá veľmi zlú budúcnosť... (rasistik)

(více)

Recenze (11)

Atrekan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

To, čeho se nám v minulém díle v dostávalo jen v náznacích, se tady rozjelo plnou rychlostí. Finále CW nám po patnácti letech od uvedení ROTS přináší nový pure canonický materiál, doplňující šířku diváckého vědění během sithské „revoluce“. Z Maula se v mých očích opět stala oblíbeníhodná postava, skrze Ahsoku a Maula se dozvídáme background Sidiousova plánu a taky to všechno velice dobře klape a zapadá jak do CW, tak do již paralelně běžící ROTS. #TěžkejHypeNaFinále a pořád napjatě doufám, že ještě v nějaké formě uvidíme Anakina. Příběhově zatím nejdůležitější epizoda ()

MasterD 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Maul, který oddělal Qui-Gona a své si držel i s Palpatinem, utíká před Ahsokou.. :/ No dobře, vyšel ze cviku. Vzhledem k už dávno načrtnutému univerzu Star Wars to lepší byt nemohlo (myšleno positivně), pět hvězd by ovšem bylo nespravedlivé vůči jiným lepším epizodám nebo i jiným seriálům. ~85% https://youtu.be/qmldyXyQvSo ()

Reklama

AllShallFall 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Boj o Mandalor vrcholí a Asoka se utkává s Maulem. Musim rict, že jsem z té temné atmosféry úplně nadšený. Nicméně dozvídáme se informace o tom, že Hrabě Dooku je mrtev a republika stejně padne a že za vším stojí Darth Sidious, který už má nového učedníka, a to Anakina. Příběh tohoto dílu totiž zasazuje do Epizody III. Dost mě to překvapilo a pozastavil jsem se. Neboť stále očekávám, že v klonových válkách bude návaznost na Epizodu III, kde uvidíme jak generál Grevious unesl z Courasantu Palpatina. Tak jako tomu bylo ve starých Klonových válkách, než vznik tento remake. Zatim v předchozím díle o tom útoku na Courasant padla jen zmínka a přesně taková, jako by byla vystřižená ze starých Klonových válek. Všichni, kdo sledujeme tyto klonové války, tak víme, že tvůrci nám pěkně motají hlavy. Díly nejsou totiž chronologicky po sobě, ale hezky pěkně na přeskáčku a je to jen na vás, zda jste dávali pozor a pamatujete si o co vlastně šlo a proč díl začíná právě takto. Jinak určitě nejsem zklamaný. Ba naopak. Kolikrát si říkám, že být tento seriál s herci, co hráli epizody, klasický hraný, jako byl Mandalorian, hezky pěkně bychom si smlsli. Protože fantazie tvůrců je jako duplikát fantazie samotného Lucase. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Svět SW je tak skvěle rozpracovaný, že by šlo udělat seriál mapující každý jeden den na několika desítkách planet, s několika desítkami zajímavých postav. A tato epizoda byla zasazena do klíčového období před velkým zvratem, před prohrou Jediů, i Republiky. A navíc jsou zde dvě postavy, které jsou velmi dobře vykreslené a klidně by ustály vlastní celovečerní trilogii. Co víc si přát? Skvělý návrat k tomu nejlepšímu, co SW nabízí. Poslední dvě epizody jsou čistým výsměchem pro tvůrce celovečeráků, které jsou v případě posledních tří popcornově přiblblé a bez napětí. To raději animované filmy s pořádným scénářem, jako se to povedlo tady. ()

PKD 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Díky nedopatření, které zapříčinilo, že jsem tento díl viděl až dnes, mohu s klidným svědomím prohlásiti, že prohlášení s diskuse...nelhaly. I když ten souboj netrvá dlouho, do 5s. je poznati, že pohyby jsou opravdu ´´jako´´ živé. To je pak někde ouplně, jinde.;-) Dokonce mi to přišlo, ještě opravdovější, než např. souboj s Maulem ve SW I.;) Jinak jde opět o dark standart, kterého se drží posl. (a vlastně hl. důvod, proč tato finál série vznikla) 4díl, vedle kterého je SW III, La tribu Monchhichi.:))) P.s. souhlas s názorem, že býti tento tv s. hraný (jako the Mandarinka;) byl by to fakt hustej nářez, abych parafrázoval dnešní mládež.;-) ()

Zajímavosti (2)

  • Závěrečný duel byl přepracován s pomocí technologiu Motion Capture, které ztvárnili Ray Park (původní Darth Maul) a Lauren Mary Kim (Ahsoka). (Morzan)

Reklama

Reklama