Star Wars: Klonové války (TV seriál)

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2008–2020, 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Komentáře uživatele Martrix k tomuto TV seriálu

Důstojné ukončení skvělého seriálu, který povyšuje Star Wars na epický příběh, jaký nemá v tomto žánru obdoby. Do té doby jsem pod dojmem celovečerních filmů zastával názor, že je to naivní pohádka s dramatickým přesahem. Jenže společně s tímto seriálem, stvořil Cameron a jeho tým tvůrců komplexní svět, ve kterém je všechno, co by si i nejnáročnější fanoušek sci-fi mohl přát. Navíc se podařilo vytvořit spoustu zajímavých postav, jejichž osudy by snadno daly vzniknout mnoha dalším, neméně skvělým příběhům. Tato šestá řada má i pár průměrných epizod, ale jako vždy to vynahrazují ty zbývající. Doporučuji všem, kteří mají rádi lehce naivní, hrdinské příběhy na pozadí mocenských intrik.(11.11.2019)

Téměř každá epizoda by fungovala jako celovečerák a v mnoha ohledech by překonala většinu těch posledních děsů, jako byl Solo, nebo Poslední Jedi. Speciálně postava Ahsoky, by si zasloužila vlastní film. Klonové války nefungují jen jako nějaká výplň mezi děním ve filmech. Nejenže velmi chytře rozšiřují už tak skvěle vybudovaný svět SW, ale zároveň dávají mnoha postavám třetí rozměr a paradoxně tím dělají(zpětně) smysluplnější právě ony celovečeráky, kde na prokreslení charakterů nebyl prostor. Co oceňuji nejvíc, jsou chytré scénáře, vynikající akční sekvence a postavy, které jsme sice v kinech vidět nemohli, ale které jsou příslibem do budoucna. Osobně bych velmi rád viděl v kině čarodějnici Ventress, námezdního lovce Greeda, vévodkyni Satine, lotra Cad Banea, nebo bojovného skorositha Savage Opresse, Nejsem velký fanoušek SW, ale po shlédnutí těchto tří řad uznávám, že ze všech známých sci-fi světů, je tento nejpropracovanější a jeho postavy jsou opravdu zapamatovánihodné.(2.2.2019)

Už třetí řada byla vynikající, takže bych považoval za úspěch, kdyby se tvůrcům podařilo tak vysokou kvalitu udržet. A ejhle, čtvrtá řada je ještě lepší. Temnější, místy skoro hororová, s epizodami, které na sebe často navazují, takže je i ucelenější...prostě pecka. Svět SW je rozmanitý a našlo by se v něm místo snad pro všechny mimozemšťany, které jste kdy ve sci-fi filmech viděli. Velká poklona nad propracovaností scénářů, ale i nad tím, kolik péče se věnuje vizuální a dynamické stránce každého dílu. Tvůrci neodflákli snad jediný záběr. To je u animovaného seriálu, který má už teď přes stovku epizod unikátní. Přitom jsou příběhy stále originální a často se dočkáme i překvapení... např. ...vrátí se Darth Maul. A ikonický Sith bude společně se svým bratrem zle zatápět Obivanovi i v páté řadě. Jakou lepší pozvánku by jste chtěli?(19.2.2019)

Skvělá epizoda, díky které nám byla představena další zajímavá postava ze světa SW. Tentokrát je to krásná královna otrokářů, se slabostí pro Anakina. Věčná škoda, že zůstane jen u animovaných epizod. Mnoho z nich má větší kvalitu než dosavadní celovečeráky.(17.2.2019)

Tentokrát se objevilo pár průměrnějších epizod, ale vynahradily to ty zbývající, které byly extra dobré. Navíc se v páté řadě stalo několik zásadních událostí, odchodů, úmrtí a to propadání se do temných časů, bylo mnohem zřetelnější. Potěšilo několik narážek, které vyzněly v kontextu událostí, které nastanou s Anakinovým "přechodem", velmi osudově. Opět bylo vše velmi pěkně zpracované, ale především scénáristicky promyšlené. I z této řady by se dalo vybrat několik epizod, které by byly skvělým celovečerákem.(26.2.2019)

Důstojné ukončení skvělého seriálu, který povyšuje Star Wars na epický příběh, jaký nemá v tomto žánru obdoby. Do té doby jsem pod dojmem celovečerních filmů zastával názor, že je to naivní pohádka s dramatickým přesahem. Jenže společně s tímto seriálem, stvořil Cameron a jeho tým tvůrců komplexní svět, ve kterém je všechno, co by si i nejnáročnější fanoušek sci-fi mohl přát. Navíc se podařilo vytvořit spoustu zajímavých postav, jejichž osudy by snadno daly vzniknout mnoha dalším, neméně skvělým příběhům. Tato šestá řada má i pár průměrných epizod, ale jako vždy to vynahrazují ty zbývající. Doporučuji všem, kteří mají rádi lehce naivní, hrdinské příběhy na pozadí mocenských intrik.(4.3.2019)

Super, jedeme na stejné vlně jako v předchozích řadách. Tvůrci svět SW rozšiřují o střípky, ze kterých by šikovný scénárista umotal minsérii, nebo by je mohl vhodně zakomponovat do celovečeráku. Myšlenka s četou 99 se mi hodně líbí, dá se rozvíjet, jestli se i u nich nakonec projevilo přeprogramování, nebo naopak zůstali věrní Republice... . Stejně tak je fajn, že se vrací staré postavy, že kloni nejsou jen pojmenovaní vojáčci na odstřel. Naopak se díky tomu jeví situace, kdy se najednou kloni obrátí proti Republice, jako tragédie, která se týká přátel a ne jen vojáků. Jsem maximálně spokojený a kdybych si musel vybrat, raději bych dalších pět řad animáku, než fan service aka Mandalorian.(1.3.2020)

Působivá animace v příběhu, který je podobně jako Mandolorian vybočený z toho co známe. Pokus zavést nás zase někam jinam, vytvořit jinou linku, která nebude ovlivňovat ten hlavní příběh...který je už stejně na mnoho let vyřčen. Vadí mi to asi míň, než u zmiňovaného Mandouše, ale pokud by se mělo v podobnému duchu pokračovat dál, byla by to škoda. Sakra tolik zajímavých postav by se mohlo vrátit a Filion nakonec příjde s tak nezajímavým příběhem.(22.3.2020)