Star Wars: Klonové války (TV seriál)

Star Wars: The Clone Wars

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2008–2020, 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo, Dee Bradley Baker, Matt Lanter, Gwendoline Yeo, Terrence 'T.C.' Carson, Phil LaMarr, Seth Green, Jim Cummings, Jennifer Hale, Jaime King, Alec Medlock, James Marsters, George Takei, Michael York, Catherine Taber, Nika Futterman, Ahmed Best, Liam Neeson, Cara Pifko, Dave Filoni, Simon Pegg, Barbara Goodson, Jon Favreau, Richard Green, George Coe, Greg Ellis, Tasia Valenza, Gideon Emery, David Tennant, Paul Nakauchi, Barry Dennen, Kevin Michael Richardson, Omid Abtahi, India Dupré, Jeff Fischer, Victor Brandt, Whit Hertford, Brian George, Matthew Senreich, Bobby Moynihan, Brigitte Kali Canales, Elizabeth Rodriguez, Katee Sackhoff, Ray Park, Sam Witwer, Tom Root, Kath Soucie, David Acord, Robin Atkin Downes, Chris Edgerly

Komentáře uživatele rasistik k tomuto TV seriálu

Koniec absolútne geniálny, fanúšik SW by tomu dal aj 6*, keby sa to dalo. Začiatok o Bad Batch pôsobí ale ako animovaná verzia Johna Wicka a plot armor hlavných postáv značne kazí dojem z tejto časti. A diely s Ahsokou a sestrami Martezovými sú len stratou času. Preto tomu celkovo dávam len 4/5. Škoda, lebo o tom závere môžem povedať len jedno: ak bol Mandalorian (ako to niektorí tvrdili) najlepšou vecou v tomto universe od dôb pôvodnej trilógie, tak si tento titul dlho neudržal. Zároveň má zaráža, že seriál s animáciou, ktorú by ste u Disney označili skôr za podpriemernú, dopadne lepšie než mnohomiliónová filmová trilógia. Tým hovorím samozrejme o sequeloch.(9.5.2020)

Celkom slušné rozbehnutie novej série, zaujímavé staré i nové postavy, otvorený záver. A to je zaujímavé, pretože túto dejovú linku sme mali načatú už v seriáli Rebels. To len naznačuje, nakoľko sú tieto dva seriály prepojené. Každopádne, jedinou výhradou voči tejto epizóde je to, ako blbo strieľajú droidy, a že vojaci sú schopní brániť sa im lepšie než rytieri Jedi. A to sa nedá ospravedlniť ani mutáciami nových klonov.(4.5.2020)

Zaujímavý diel, obzvlášť časť s Obi-wanom. Nemôžem ale povedať, že sa mi záver zvlášť páčil. Viac než SW totiž pripomínal Marvel. Podobného zvratu sme sa síce dočkali už v epizóde IX, tú ale za prínos pre toto universum označiť nemôžem. No, uvidíme, ako sa to vyvinie.(5.5.2020)

Zaujímavá epizóda, v ktorej sa skoro nič nestane. A mimochodom, akcia à la John Wick možno funguje pri Keanu Reevesovi, ale pri animovaných klonoch proti droidom to vyzerá prinajmenšom zvláštne. A to ani nekomentujem droidy ako z Avatara a z Rodinky Úžasných 1.(6.5.2020)

Oveľa lepšie ako predošlá epizóda, síce predvídateľná, ale aj tak príjemná. Potešia aj scény s rytiermi Jedi, bez ktorých by to nebolo ono.(6.5.2020)

Zatiaľ o ničom, úplne zbytočný diel. Nechcem byť hnusný, ale fanúšikov SW určite nezaujíma príbeh dvoch sestier s divnými účesmi na hrane zákona, ktoré stávajú lode a stroje, a majú problémy s platením účtov. Keby to nenatočili (nenaanimovali), nič by sa nestalo.(6.5.2020)

Nejak si nie som istý, či hodnotiť túto epizódu pozitívne alebo negatívne. Myslím si, že môj pohľad na ňu sa vykryštalizuje podľa toho, ako na to nadviažu ďalšie časti. Zatiaľ pomerne slabota. Trošku som sa pobavil na dialógoch, inak tu ale veľa zaujímavého nebolo. Kessel tu bol podľa mňa len na to, aby stimuloval fanúšikov k pozitívnemu ohlasu, vzhľadom k tomu, že sa tu skoro nič nestalo, to ale moc nepomohlo. Postavy nie sú nič moc, obzvlášť tie dve sestry pôsobia priblblým dojmom. A Ahsoka, tá je... vlastne ani neviem aká. No, snáď sa to zlepší.(7.5.2020)

Diel, ktorý bol dokonale o ničom. Keď z toho vypustím monológ niektorej zo sestier Martezových o tom, čo si myslia o rytieroch Jedi, nestalo sa tu vlastne nič nové a keby ste tento diel preskočili, ani si to neuvedomíte. Na druhej strane je ale úžasné, ako dokonale dokázali tvorcovia urobiť diel, ktorý končí presne tam, kde začal. Takúto dokonale kruhovú zápletku totiž vidíte málokedy.(8.5.2020)

Nebyť toho, akým smerom sa tento diel k záveru uberie, dal by som nanajvýš 3*. No čo, aspoň sme sa tých dvoch sestier konečne zbavili. Najvyšší čas priviesť do deja znovu Jar Jara...(8.5.2020)

No konečne. Na toto sme čakali od začiatku série. Musel som sa prehrýzť niekoľkými nezaujímavými a nudnými dielmi, ale stálo to za to.(8.5.2020)

Úžasné, viac než dôstojné pokračovanie predošlej epizódy. Veľkolepá zrážka udatných bojovníkov, dobrá animácia i hudba. Pripočítajte si k tomu silné prepojenie s filmami a vyjde vám, že žiadny fanúšik SW tomu nemôže dať menej než 5 hviezdičiek, prinajmenšom 4, ak mu to z nejakého dôvodu nepasovalo.(8.5.2020)

Dokonalé napätie, prepojenie s udalosťami s epizódou 3, ani neviem, či to treba viac komentovať.(9.5.2020)

Tak toto bolo dokonalé zakončenie seriálu. Osobne sa mi veľmi páči to, že klony tu boli vykreslené ako obete systému, a nie ako záporáci. A záverečné scény s Ahsokou hľadiacou na prilby spôsobí, že nejeden fanúšik SW, ktorý pozeral tento seriál od začiatku, bude mať slzu na krajíčku.(9.5.2020)