Komentáře uživatelů k TV seriálu (237)

Star Wars: The Clone Wars: kompletná 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $6,035,098 //počet predaných kusov 201,237║ Star Wars: The Clone Wars: kompletná 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,492,667 //počet predaných kusov 154,973(18.1.2011)

Narozdil od ostatnich se mi libil kinofilm/pilot, tudiz kdyz reknu, ze se mi podobne libil i serial, myslim to jako pochvalu. Animace je prakticky totozna s filmem, mozna lehoulince odflaklejsi nektere hodne vedlejsi veci v pozadi, coz znamena, ze animace moc hezka neni, hlavne co se postav tyce. Co se tyce jednotlivejch dilu, je to stejne jako prakticky s kazdym serialem, lepsi i horsi dily, pricemz ty spatny jsou tak dva a jinak se to nastesti pohybuje od nadprumeru az po perfektni. Nicmene mame tu 22 20 minutovejch dilu (1. serie) a i u tak malyho poctu dilu se zapletky casto opakujou, nekde se bojuje, pribehne Jedi, situaci poresi. Nektery dily na sebe navazujou, nektery ne, coz obcas zamrzi, kdyz nekterej dil konci ve stylu "honem tam at vyhrajem" a najednou prask, dalsi dil nas uvede nekam uplne jinam, to vzdycky vtipnym komentatorskym zpusobem tam a tam se deje to a to a ted se rozhodne a prakticky od zacatku do konce vetsiny dilu se jen bojuje. Uvital bych vic prostoru pro souboje Jediu, sice Jediu se tu predstavi dost i mene znamejch, ale do poradny bitky, obzvlast se Sithama se dostanou jen malokdy, vetsinou to je tak o strileni klonu s droidama a Jediove je kryjou. Nicmene i presto, ze me animace moc nebere a zapletky se opakujou, je to svizne natoceny, s paradni hudbou a jelikoz se furt nekde strili a bojuje, je to solidni jizda za lepsi 4*.(24.7.2009)

Už kinopilot naznačil, že Star Wars majú stále čo ponúknuť, aj keď na to nešiel práve najideálnejším spôsobom. S príchodom samotného seriálu je však všetko inak. Slušivý ale oproti inej kinokonkurencii predsa len priemerný vizuál sa v televízi vyníma ďaleko lepšie, 20-minútová minutáž prakticky eliminuje hluché miesta a nie zriedkavo objavujúce sa zaujímavé námety len zvýrazňujú fakt, že samotné klonové vojny ostali vo filmovej verzi poriadne nevyužité. Táto varianta im však sluší ďaleko viac a hoci je mytológia predsa len mierne upravená mladšiemu divákovi a drodi hláškujú až príliš samoúčelne, výrazné výčitky nemám. Možno len Jar-Jara by mohlo byť menej a Ahsoky o niečo viac. Kvalitný dojem tiež podtrháva výborná Kinnearova hudba, ktorá sa pritom nesnaží za každú cenu kopírovať Williamsove kompozície. A to je len dobre.(22.3.2009)

• Psema

Ano, není to nekoukatelné a nudné jako kina atakující pilot, ale ani kratší stopáž z toho nedělá nic, na co mám chuť koukat až do konce. První dva díly a především pak epizoda s trooper-nováčky mě hodně navnadily, ale po silně dementní poslední štaci s Jar-Jarem, který je prostě na ZABITÍ, jsem rozhodnutý s touhle šarádou definitivně skončit. Naštval jsi mě, Lucasi. A zrovna ve chvíli, kdy jsem si začal říkat, že ses odrazil ode dna. A vůbec, proč ztrácet čas s něčím, co popírá filmy i knihami danou mytologii a kde jsou nejotravnější hlavní postavy a především pak ty ženského pohlaví. Smrt Ahsoce! Smrt Anakinovi! Smrt Clone Wars!(20.10.2008)

První dojem: Překvapivě se to dá snést a je možné si ho i užít. Příjemná délka 20 minut zvládne pobavit, ale díky krátkosti si ani neuvědomíte prázdnost a zbytečnost každého dílu. Na mě to působí. Animace je sice už docela zastaralá (nebo tak vypadá), ale má svůj styl. Hrdinové hláškují a pořád se někdo mlátí světelnými meči. Co víc chtít od Star Wars?_____ Po deseti dílech: Takže stalo se to, čeho sem se "bál". Seriál nijak zvlášť nepostupuje a zároveň sice během těch příjemných dvaceti minutek pobaví, ale bohužel čím dál tím méně_____ Po dalších několika letmo zhlédnutých epizodách jde hodnocení radikálně dolů. Seriál přestávám sledovat a nechám mu 60%. A to z milosti. Je to hloupé, zbytečné a teď už i nezábavné. Smůla.(24.12.2009)

Star Wars: Clone Wars má dvě vlastnosti, jenž mu brání získat pět hvězd. První jsou otravní a většinou nevtipní droidi Separatistů, jímž tvůrci dali vlastní myšlení a udělali z nich bandu idiotů, což naprosto vybočuje z mytologie nové trilogie. Druhou vlastností je špatné vybalancování dílů, takže se může stát (opravdu výjmečně), že jedna epizoda je naprosto jedinečná a pětihvězdová, bohužel ihned ta další je trapná, nudná a naprosto nezáživná. Proč ale udělit seriálu 4 hvězdy? Zaprvé je to za většinou povedené epizody, jenž se odehrávají v "duchu" Hvězdných válek a pokud ne, tak se člověk nemusí zoufat, poněvadž i takový díl, kde skupinka klonů brání základnu, při čemž poznávají opravdové hrůzy války (smrt přátel, vojenské taktiky atd. skvělá alegorie na klasické válečné filmy), je více než fantastický. Dále za nijak nepříjemnou grafickou stránku. Nesmím také zapomenout na naprosto rozdílný hudební doprovod, jenž bych od seriálu z galaxie "Far far away..." neočekával. Mixování techna, rocku, orchestru či komorní hudby mi opravdu přišlo vhod. V poslední řadě oceňuji hlavní postavy. Takový Anakin je mi ještě více sympatický, to samé mohu tvrdit o jeho padawance Ahsoce, z níž se stala plnohodnotná postava a nezastává již roli "křoví pro Skywalkera". Na jedničku jsou také postavy klonových vojaků, kteří získali více prostoru a tudíž mohou tvůrci ukázat, že každý z nich je inviduální osoba. Suma sumárum mohu seriál prohlásit za opravdu solidní přírustek Star Wars univerza, jenž bohužel má své slabší chvilky a roj much v podání droidů. První řada: 60% Druhá řada: 80% Třetí řada: 90% Čtvrtá řada: 80% Pátá řada: 100%(20.2.2009)

V podstatě platí to samé, co jsem psal již k pilotnímu dílu Clone Wars - i zde se jedná o historky z války, tedy to, na co v hraných filmech nebyl čas, ale co chtěl asi každý příznivec Hvězdných válek vidět. Každý příběh má 20 minut a ve většina případů na sebe díly nijak výrazněji nenavazují. K tomuto konceptu dokonale sedne úvodní komentář, který napůl působí jako shrnutí minulého dílu a napůl jako nějaké televizní zpravodajství o průběhu skutečné války, které diváka uvede do aktuální epizody. ___ Co se týče zápletek, tak je skoro až komické, jak se genrál Grievous vždy pokusí o nějaký skvělý plán, ať už je to vývoj tajné zbraně, zničení výrobny klonů nebo obsazení strategicky umístěné základny, a pokaždé zdůrazňuje, jak je klíčové, aby se o jeho postupu nedozvěděli jediové, kteří se o tom ale vždycky dozví:) Pro příznivce Star Wars je tenhle seriál docela jasná volba. V některých dílech sice vystupuje ten megaotravný Jar Jar, ale jinak je mi nanejvýš sympatické, jakým způsobem seriál "navazuje" na následující původní trilogii, což se týká především použitých postav (kapela Figrin D'an and the Modal Nodes, Ortolani), droidů (lékařský droid 2-1B, zabijáci IG-88, čtyřnohý předchůdce GNK droida), nebo techniky obecně (předchůdci Y-wingů, Destroyerů...)(28.9.2010)

Moje seriálové guilty pleasure. Pilotním filmem nepoznamenaný, tudíž předem neznechucený, zkusil jsem pár dílů bez většího očekávání nějaké super zábavy, prostě jenom něco na odreagování. Chyba lávky! Klonové války mě neskutečným způsobem chytly, sjížděl jsem jednu epizodu za druhou a fakt, že průměrně díl trval cca 20 minut to ještě zvýraznil. Zhltnul jsem všech 6 sérií, a přestože byli tvůrci limitováni faktem, že některé filmové hrdiny jaksi zabít nemohou, dokázali „předalekou galaxii“ vcelku nenásilně rozšířit o spoustu nových planet a postav. Dále už však Klonové války natahovat nešlo a musí se nechat, že dojezd byl slušný, hodně atmosférický, navíc v závěrečných dílech dostala moje nejoblíbenější postava (Yoda) hodně prostoru, takže o to větší spokojenost. Jako divák zbožňující fenomén SW jsem si tento seriál obrovsky užil a hodnotím ho (čistě neobjektivně) 5*, i když chápu, že animace mohla být propracovanější a hlášky droidů či některé dějové a charakterové (kupříkladu Anakin byl jiný než jak ho známe z hraných filmů) přehmaty zkazily skalním fandům celkový dojem z tohoto počinu.(21.5.2011)

Asi nikdo nečekal po špatném pilotu, tak dobrý seriál. Některé epizody jsou skvělé, plné akce a napětí, a jsou přesně to, co od Star Wars seriálu očekávám. Jelikož se jedná o televizní seriál, lze i přihmouřit oči nad grafikou. Uvážíme-li i seriál, pak ani pilot není tak zlý.(17.12.2008)

Viděl jsem pár dílů napřeskáčku. Kamarád to vystihnul velice přesně, když tvrdil: Na tenhle seriál mě baví se koukat, protože to jsou Star Wars. Je to akční, docela zábavné, ale nikdy bych se na to nepodíval podruhé. U mě pak platí to samé, až na skutečnost, že mi nepřišel tak zábavný. Nejvíce mne zarazilo, že totálně debilní "robotí kecy", které mi tak vadily už v úvodním filmu, se dokázaly protlačit i do seriálové podoby. To mám pak při sledování pocit, že se koukám na infantilní věc pro pětileté haranty. Star Wars na seriál rozhodně má a byl to dobrý nápad, ale tyhle serepetičky se do něj vážně nehodí. Další věc je, když všechny (čti VŠECHNY) dialogy a konverzační scény v kompletní šestici filmů mají hlavu a patu, jsou napínavé a nenudí. To v tomto případě je každá věta vypuštěná z libovolných úst skutečnou katastrofou a docela i utrpením... Již nebudu moc hanit (techno a breakbeatová hudba místo orchestru, WTF?) a shrnu všech pět dílů, co jsem měl možnost vidět, jedinou větou: bomba akce a pozlátko nedělá kvalitu, když příběh a vše ostatní je hrozná nuda. Tři z milosti.(30.9.2009)

První řada seriálu je taková, hm, nevyrovnaná. Jsou v ní na jednu stranu díly výborné (hlavně tedy trojitá epizoda o planetě Ryloth), ovšem na stranu druhou i jiné, sice ne úplně pitomé, ale v určitých ohledech pokažené (většinou za to může Jar Jar Binks, "humor" bitevních droidů nebo pokusy o vážnější dialogy). Zajímavé také je, že pokud se Klonové války věnují jiným než notoricky známým postavám, jsou mnohem lepší (a vůbec nejlepší během bitevních scén). Všímavý divák navíc může poznat, že řada epizod vychází z nějakého žánru - jednou z válečného nebo námořnického / ponorkového filmu, jindy z westernu, v poslední epizodě, pokud to tedy nebyla čirá náhoda, dokonce ze Smrtonosné pasti.____Druhá řada je ovšem úplně jiná káva - hodnotit ji samotnou, dal bych snad maximální možný počet. Epizody mají velký švih, žánrově jsou pestřejší, ubylo "droidího humoru"... Vynikající díly se jednou nesou v duchu akční detektivky, jindy bez váhání zkříží Vetřelce a zombie filmy a vykřešou milionovou atmosféru, jedna z epizod je věnována památce Akiry Kurosawy a jde vlastně o sci-fi verzi Sedmi samurajů, dvojdíl s příšerou Zillo zase úspěšně pomrkává na monstrfilmy... Zkrátka samé překvapení.(15.9.2014)

Keďže som fanúšikom sveta SW, tak rozhodne nepohrdnem týmto seriálom. Animácie nie je nádherná, ale je fajn, bitky sa fakt vydarili a príbehom to celkom dobre ladí. Navyše niektoré postavy a zvraty fakt majú čo ponúknuť, hlavne posledné série sa výborne rozbehli a poteší kopec známych postav, ktoré nedostali vo filmoch moc veľký priestor. Škoda, že keď strýko George predal práva Disneymu, tak sa zrušil a nedokončil tento seriál. Kedže nie každá časť presne nadväzuje, odporúčam to pozrieť v chronologickom poradí aj s animovaným filmom. 1.séria - 75% , 2. séria - 80% , 3. séria - 85% , 4. séria - 90% , 5. séria - 90% , 6. séria - 90% , 7. nedokončená séria - 85% (17.10.2009)

Seriál se povedl více než jeho úvodní film. Velmi rozvinutý děj mezi 2 a 3 episodou. Mnohem více akce a hlavně je zde ukázáno a to jak bojovali i jiní Jediové. To je hezké. Jen se mi zdá, že je toho zase až moc. Nějak se mi nelibí takové ty akce, kdy třeba Anakin má vize, že se z něj stane Darth Vader. Stejně tak jako, kdy Sidious předpoví Boj s mistrem Yodou a Dookoouvu smrt, stejnou, která proběhne v episodě III. Rovněž mi nesedí postava Ahoka Tano, coby Anakinova padawanka. Star Wars lámaly diváky díky právě velkému tajemství. Tohle mi přijde trošku přitažené a lehké vyzrazení děje. Podívaná je to hezká, ale i tak jsou pro mě smysluplnější starší kreslené Clone Wars, které vyplnily děj mezi II a III episodou krasně.(11.8.2010)

The Clone Wars majú slabšie aj silnejšie časti, ale z celkového hľadiska som zo seriálu ako Star Wars fanúšik veľmi nadšený. Pohodová 20-minútovka, ktorá vám rozpovie viaceré z filmov doposiaľ neznáme dobrodružstvá.(6.1.2018)

Tohle je typický pokus o využití dobře známé předlohy. Bohužel na mě moc nezapůsobil. Postavy vypadají všechny dost hranatě, což je sice uděláno záměrně, ale esteticky se mi to moc nelíbí. Často mi scény přišly z hlediska animace odbyté. Od zápletek v jednotlivých dílech jsem asi těžko mohl čekat více než pár záporáků, kteří tam stále dokola pobíhají se světelnými tyčkami. Ale souboje se světelňáky zkrátka nejsou nijak zajímavé, naopak poměrně nudné. Některé efekty, které v normálním filmu vypadaly dobře, se převedením do animované podoby zcela ztrácí. (4.6.2013)

• HAL

Po prvních dvou dílech... není to tak strašně tragické jako film, minimálně tu aspoň není to žvatlající hovno a při dvacetiminutové délce se ani nejde začít nudit tak jako u filmu. Ale za Star Wars to stejně nikdy považovat nehodlám, je to jen znásilňování vesmíru. I tu Epizodu 1 jsem tak nějak pobral, když už nic tak posledních čtvrthodina v ní stojí za to, ale... udělat z Anakina loosera který svým mentorováním mladé otravné učnice doslova popírá to co se děje ve filmech, plastově igráčkoidní vojáky v blik-bác pseudobitvách, ohyzdnou animaci horší než v kdekteré počítačové hře, DEBILNÍ hláškující roboty proti kterým i Jar Jar byl cool... tohle jako celoživotní fanda Star Wars Lucasovi neodpustím nikdy. 4/10(15.10.2008)

Serial ma skvele tempo a zajimave mini-pribehy, nove postavy dobre zapadly, hodne zamrzi infantilita/stupidita, z 90% nalezici droidum. Stylova animace je na TV pomery na vysoke urovni, skoda minimalni mimiky obliceju. Pokud se bojuje, je vse v nejlepsim poradku, dialogy a scenar celkove jsou ale velka slabina. Ovsem pro fandy SW, kteri prijali novou trilogii bez velkeho brblani, to musi byt blaho.Ale velmi dobre.(21.10.2008)

1. séria. Veľa nápadov, akcie, humoru, minimum vaty. Nemôžem si pomôcť, ale brať fenomén SW vážne som nikdy nedokázal. A tak ako bola presne pre mňa Epizóda 1, je pre mňa ešte viac tento seriál. Nepotrebujem premýšľať, len sa bavím a žasnem nad všetkou tou farebnosťou a jednoduchosťou a dravosťou a zábavnosťou... a je tu konečne uveriteľný Anakin... Škoda, že v druhej sérii je väčšina zápletiek založených na tom, že opakovane uteká niektorý zo zloduchov...(27.2.2010)

Zajímavý nápad udělat seriál Star Wars. A možná by to i fungovalo, kdyby všechny díly nebyly na jedno brdo. Samá akce...(17.2.2013)

Ahsoka Tano forever! Start první série se dal jakž takž prěžít, postupem času s přibývajícími epizodkami se stává velice nadějným a výdělečně činným seriálem. So, this is where the fun begins! 14.10. 2014 EDIT: A konče někde na půl trati.(28.2.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12