Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

sokor3

Celkem slušný seriál, některé díly jsou opravdu výborné a některé naopak nestojí ani za zlámanou grešli. Přesto je to jeden z lepších animovaných seriálů a je to téměř povinnost pro každého fanouška Star Wars ságy. ()

springboks

Vynikající seriál, za klady jednoznačně považuju rozvinutí děje na filmama opomenutý planety (moje nejoblíběnejší asi Mandalore), stejně tak bližší seznámení se spoustou postav a jejich příběhama (namátkou master Plo Koon a Ayla Secura, který prostě jenom vidíš zařvat ve trojce, ale moc nevíš vo koho se jedná). Dále pak za klad považuju určitě Ahsoku Tano. Za protiklady považuju občasnou předvídatelnost dílů, kde prostě víš, že jediové nakonec vyhrajou, i když Konfederace má nějakou převratnou zbraň, nebo sou Anakin s Obi-wanem zajatý apod. Pak taky, že co si pamatuju zemřeli snad jenom 3 jediové a to ten týpek s ruskym přízvukem v dílu kde se objevil budoucí velký moff Tarkin, a ty dva co je zabil Savage Opress. Na konec bych zmínil Gungany, jež sou ostudou celejch Star Wars, vůbec nejhorší byli na začátku čtvrtý série při obraně Mon Cal (ale zasmál sem se u toho královsky). Nicméně se má asi jednat o seriál pro děti takže ve výsledku párádní zábava, moc se těšim na 5. sérii. ()

willknott

První dvě sezóny byly stejně nepovedené, jako pilotní film. S každým dalším dílem třetí řady se ale situace začala zlepšovat. Některé zápletky už nejsou tak dětské a jednoduché, příběhy jsou propracovanější, ale hlavně, scénáristé začali konečně víc využívat možností expandovaného univerza. Čtvrtá řada byla v tomto směru rozhodně nejlepší. Pořád by to chtělo vychytat hodně much a některé díly nestály za nic, ale celková vzestupná tendence kvality je evidentní. I tak je ale nutné chápat Clone Wars hlavně jako dětský seriál, případně jako zpestření pro SW fanoušky, pro ostatní to musí být asi dost nuda. ()

Juick

Když jsem se konečně prokousal na konec čtvrté série jsem nucen zvednout hodnocení na 4 hvězdy. Všechny díly, kde se točí děj kolem hlavních postav universa, jsou neuvěřitelně předvídatelné. Anakin v nesnázích? Ale no tak, vždyť všichni víme, že se mu nakonec nic nestane. Třetí film se stal a tak jsou všichni v něm nedotknutelní. Co mě přinutilo zvednout hodnocení je to, že si to autoři možná uvědomili. A tak se nám v pozdějších sériích do popředí dostávají vedlejší postavy, které nemají osud vytesaný do kamene. A k tomu většinou dostanou minisérii o několika dílech, takže se příběh může i slušně rozvinout. A to jsou klonové války, které dokážou zaujmout. ()

Hellhajzl

Docela pěkně zpracované mezidílové dění ságy. Akorát pro mě, jakožto znalce SW, je to trochu lehce předvídatelné, jelikož už předem je jasné, které postavy zemřou, které ne, kdo se stane zlým a kdo ještě zlejším. Jako kdybych se koukal na díly seriálu odzadu a říkal si, proč to ty postavy vlastně udělaly? ()

Oxik49

Jsem velký fanoušek Star Wars a tenhle seriál je pro mě téměř božím darem. Všechno, co člověku chybí ve filmech, najde v tomto seriálu.... Intriky, sabotáže, vraždy, souboje se světelnými meči, vesmírné lety a velkolepé bitvy. Vizuální stránka seriálu je, musím říct, příjemně provedená a za den jsem schopen zhlédnout i půlku série. Seriál se mi dokonce líbí víc než některé filmové epizody. Tvůrcům tleskám. ()

kacer4

Videná prvá séria. Star Wars je jedna z najlepších vecí na tomto svete. No toto nebolo ono. Nedokázal som si vytvoriť hlbší vzťah k niektorej z postáv. ()

Optical

Výborný animák z prostředí klonových válek, jenž dal vzniknout několika vynikajícím charakterům, které se plně zařadili po bok svých hraných kolegů do Star Wars universa. Dalším kladem je, že seriál dává prostor i charakterům známým jen z knih nebo komiksů. Děj rozvíjí prostředí klonových válek do většího celku a spor mezi Starou Republikou a Separatisty tak dostává větší rozměr. Animace postav, soubojů i velkých bitev je zvládnutá dobře a plně v duchu Star Wars. Stejně jako v jiných seriálech i zde se střídají lepší epizody s těmi horšími, naštěstí klady převyšují zápory. Od pilotu do konce šesté série jsem se dobře bavil a seriál si užil. ()

HellsAngel

Veľmi príjemne doplnenie celej ságy. Fanúšik sa dozvie mnoho o svojich obľúbených postavách a spozná aj nejaké tie nové (niektoré aj veľmi zaujímavé). Aj keď spracovanie je mierne infantilné, stále má ten správny, jedinečný a nezameniteľný Star Wars feeling, pre ktorý sa to oplatí vidieť. To že jednotlivé epizódy niesu vždy radené v chronologickom poradí považujem za mierne negatívum, no nieje to nič, nad čím by sa nedali privrieť oči. Trochu ma ale prekvapilo, že použité technológie niesu na vyššej úrovni (na niečo také pri tejto značke nie som zvyknutý). Aj napriek týmto chybám som si ale seriál vychutnal a na každú novú epizódu sa tešil. ()

darthboal

Tento seriál se mi velmi líbil. Mapuje období války, což jistě mnoho lidí zajímá. Je pravda, že hodně epizod bylo velice k ničemu. Na druhou stranu byly ale takové, u kterých jsem seděl jako zařezanej a bál se pohnout aby mi něco neuniklo, nýbrž měly velký vliv na celou ságu. ()

OzzyCobain

Tohle je jedna z nejlepších věcí jakou vám svět Star Wars může nabídnout. Tohle myslím vážně, celou prequelovou trilogii to překonává několikanásobně a nové filmy to hravě strčí do kapsy. "Ale recenzente, tohle je seriál pro děti!" Mohl by jsi říct čtenáři. Řekněme že v seriálu se řeší věci jako terorismus, uprchlická krize, vojenská logistika, strategie a dokonce i politický systém Republiky. Víte co, takové ty věci kterým děti ani nerozumí. "Ale recenzente, prequely byly sračky! Proč bych se měl podívat na seriál který se zaměřuje na tohle období?" Mohl by jsi opět říct. Aby bylo jasno. Tento seriál byl udělán lidmi kteří nesnášeli prequely a snažili se je tímto seriálem co nejlépe spravit. A kurva, fakt že se jim to povedlo! Veškeré problémy prequelů jsou tady odstraněny. Jar Jar je vyjma pár dílů v první sérii nepoužit, Dialogy dávají smysl (koukám se na tebe I don't like sand) a všechny postavy jsou pojaty dobře. Anakin vás ve filmech sral, nemám pravdu? Tak se připravte na to že po tomhle zážitku to bude vaše nová oblíbená postava! V tomto seriálu více odpovídá Obi-Wanovu popisu z epizody IV. ("Byl to ten nejlepší stíhač v galaxii. A chrabrý bojovník... A dobrý přítel.") Další postava kterou si užijete je také již zmiňovaný Obi-Wan. V seriálu působí jako takový ten sarkastický strýček který myslí všechno dobře, ale stejně až se zase potkáte, bude si dělat prdel z toho že jste ještě panic. Rozhovory mezi ním a Anakinem jsou často ty nejlepší dialogy v celé epizodě. Jsou to takoví dva bráchové kteří neustále bojují bitvu o to, kdo koho setře lépe. Když jsme u postav, hodilo by se probrat nové příchozí, jež jsou exkluzivky pro tento seriál. Začněme Ahsokou Tano. Ta je výbornou postavou. Ačkoliv to je ze začátku otravná puberťačka, postupem času z ní vyroste uvědomělá adolescentka. Další novou postavou je Asajj Ventress. Což je prakticky to samé, ale na temné straně. Postavy jsou celkově kvalitní, ale přesuňme se k hlavnu důvodu proč je seriál tak výborný. A to je Darth Fucking Maul! Ten se v seriálu vrací k životu a vydává se zabít každého kdo mu v minulosti působil potíže. Jeho prioritou je samozřejmě Obi-Wan jež ho rozsekl vejpůl zpátky v 1. epizodě. Zní to jednoduše? Nezní to jako něco cy by stálo za pozornost? Co kdybych vám řekl že v jeho pomstě mu pomůže jeho bratr Savage Opress (což je větší a nasranější verze Maula), flotila pirátů, Mandaloriané (chlapi co se promenádují v brnění Jango Fetta), zločinecké kartely celé galaxie a do toho se přidá mystický a okultistický kult Nočních Sester, jež využívají vlastní druh magie. Maul se s touto sílou vydáva zmasakrovat galaxii a sám se vrhá do boje proti celým armádám. Republika a Konfederace proti němu musí bojovat společně a dokonce ani povstání v jeho vlastních řadách jej nezastaví. Celá tahle dějová linka vyvrcholí tím že z úkrytu vyleze samotný Darth Sidious. Nebudu spoilerovat jak konfrontace mezi nimi dopadne. Řeknu snad jen že to je jeden z nejlepších duelů ve Star Wars celkově. Je zde mnoho dalších aspektů které bych rád vyzdvihl. Kloni, vesmírné bitvy, válečné zločiny a partyzánská válka. Výborné je také to že Republika zde není svatá. Jak se dozvídáme v 5. sérii, nejenom že páchá válečné zločiny stejně jako separatisté. Dokonce neváhá vraždit vlastní lidi aby podpořila válečné úsilí. Je to mnohem mrazivější než by se mohlo zdát... Každopádně tady to zapíchnu. Napsal jsem to delší než jsem plánoval a myslím že už to stačí. () (méně) (více)

jx2004

První sérii, která už v 2010 vyšla na DVD s českým dabingem jsem měl hodně dávno shlédnutou, a proto jsem se dost bál, jestli to nebude moc hloupé a pro děti. NEBYLO. Pravda, v seriálu se vyskytuje pár epizod, které obsahují velmi infantilní humor(droidí oddíl v páté sérii), nebo jsou dost hloupé(většina dílů s Padmé), ale to se dá odpustit. Každopádně zbytek je úžasný. Krásně to rozvijí celé univerzum, navíc období klonových válek je snad to nejlepší, co může SW nabídnout. Dostáváme spoustu příběhů vedlejších postav, které si ve filmech nezískaly moc prostoru a zvláště příběhy jednotlivých klonů, kteří už nejsou jen ne zrovna nejlépe naanimovaní vojáci bez tváře z epizod II a III. Tohle by měl každý fanoušek vidět. Nejlepší příběhy: Siege of Mandalore, Maul na Mandaloru(Eminence - The Lawless), Umbara ()

Monty_Burns

Seriál hodnotím z pozice hardcore příznivce Star Wars ságy, který téměř stejně jako epizody I-VI oceňuje i mnoho ostatních materiálů, co tento svět rozšiřují (tedy tzv. Expanded Universe, dnes již Legends - souhrn knih, komiksů, seriálů a videoher). Hned na začátek musím říct, že nepatřím k obdivovatelům kultu Dave Filoniho (údajného Lucasova nástupce), který se pro mnoho fanoušků stal jistou modlou, a to zejména v kontextu současného pojetí franšízy pod taktovkou studia Disney. Když tento seriál začal vycházet, bylo mi 10 let, tudíž jsem vzhledem k mému věku vnímal po několik let veškeré epizody vesměs pozitivně. Až teprve přibližně kolem páté série jsem přestal tento výtvor hltat nekriticky díl po dílu a začal jsem si uvědomovat jeho negativní aspekty, které se pokusím v několika bodech vysvětlit. V mnoha případech se jedná o objektivní záležitosti, jejichž přítomnost nelze popřít, avšak je samozřejmé možné v rámci fanouškovské komunity chápat rozdílně jejich význam. 1) V první řadě seriál naprosto selhal v tom, co bych od něj nejvíce očekával, a to jest propojení epizody II a III. Přímá návaznost na AOTC je však velmi nevydařená. Zejména design Anakina a Obi-wana (první z těchto hlavních postav je mimochodem již jedi knight, který má dokonce z nepochopitelných důvodů učednici) je pouze takovým kompromisem mezi zmíněnými epizodami. Těžko však říct do jaké míry se v prvních sériích seriál ještě snažil zohlednit události v minisérii Clone Wars (2003), což by se nepochybně dalo použít jako obhajoba prvního bodu. Návaznost na epizodu III raději ani nezmiňuji, to je totální katastrofa. Jediné, co by to mohlo vysvětlit je, že si tvůrci nechávají bitvu o Coruscant do jiného seriálu (vzhledem k pojetí finální série však pochybuji, že bylo jisté zpracování této událost vůbec někdy v plánu). 2) Filoni naprosto nepochopitelně interpretuje charaktery některých postav včetně těch hlavních (Anakin zde není ten nesympatický a arogantní jedi jako ve filmech, ale takový "cool" hrdina, který sice často nerespektuje autority či jedijské standarty, avšak divák téměř vždy nemá jinou možnost než s jeho jednáním souhlasit). Nejproblematičtější je však nepochybně generál Grievous, ze kterého se stala taková tragikomická parodie na jeho předchozí zpracování (byť tento směr nepochybně do jisté míry započal již v ROTS). 3) V návaznosti na druhý bod je tragicky zpracováno i pojetí samotných Separatistů (CIS), kteří vůbec nepůsobí jako hrozba, což nepochybně představuje fakt, že jim v celém seriálu není připsán žádný významnější vojenský úspěch (nějaké minoritní vítězství, avšak nepodstatné zde najdeme - v jiných materiálech však takových úspěchů bylo více viz. Hypori, Jabiim, Duro, ...). Separatisté jsou navíc často poráženi velmi lacině, tedy za použití mizerné strategie a nelogických dějových zápletek, což se bohužel zhoršuje v pozdějších sériích (nejhorší případy - Anaxes a Onderon). 4) Je to seriál o konfliktu, proč je v něm tak málo bitev? Pryč se zbytečnými epizodami o Jar Jarovi či droidech. 5) Proč mají obě hlavní strany konfliktu tak málo techniky. Základní technický prvek Republikové armády by se dal regulovat na AT-TE, zatímco u CIS je to AAT (kde je AT-AP, SPHA, TX-130, hailfire droid, OG-9 spider droid, atd...). 6) Proč mají jiní jedijští generálové tak málo prostoru a téměř vše je pouze o triu Anakin, Obi a Ahsoka (mimochodem to je záležitost, ke které se dobře postavila snad pouze první série). 7) Proč musí Filoni tolik retconovat již předem dané události? Např. již zmíněné chování či osud postav - Adi Gallia, Eeth Koth, Bariss Offee, Darth Maul (diskutabilní), vzhled některých planet, ignorování některých klíčových postav (Fordo, Durge), změna některých událostí, ... Příkladů je mnoho a ve všech případech se tomu dalo vyhnout, tzn. seriál by nijak nebyl poškozen a zároveň by nebyla znehodnocena jiná díla. Pro mě zřejmě nejproblematičtější bod. *** Nebylo by správné však seriál hodnotit celkově negativně, vedle mnoha negativ má i své světlé stránky. Za celkově nejlepší díly považuji dvě čtyřdílné série o Geonosis a Umbaře. Skvělou atmosféru měly též díly ohledně pozadí rozkazu 66. Oceňuji i politické díly, které byly dle mého názoru nezbytné. Nejoblíbenější díl je za mě jednoznačně Landing at Point Rain (S02E05). () (méně) (více)

david141474

Nevim kde začít. Tento seriál je velmi podhodnocený a to je škoda, protože lepší STAR WARS seriál není. A to říkám jako fanoušek STAR WARS. Tento seriál má jednak skvělý děj, každá epizoda je velmi zajímavá, krom jedné jediné MERCY MISSION, která je nejhorší epizoda celého seriálu. Jinak je to VELMI VELMI kvalitní dílo, které stojí za zhlédnutí každého člověka, který se začíná zajímat o STAR WARS. A finále s Ahsokou a Maulem? Finále celého seriálu je neuvěřitelný. Lepší seriálové finále jsem snad v životě neviděl! Když nepočítám DARK WINDS, který jsou o kapánek lepší než CLONE WARS. Prostě a jednoduše 20/10, menší číslo dát ani nemůžu! Nejlepší seriál od STAR WARS! ()

ricmont

Tak jsem dohnal jeden ze svých největších seriálových restu. A podíval se na Klonové války. A za mě fantastický seriál který se pro mě stal po čtvrté sérii srdeční záležitostí. ()

ChamesJames

Skvělý seriál, ale bohužel se v něm vyskytují epizody, které jsou nudné a vlastně úplně zbytečné, takže to trošku ztrácí na hodnocení, což je velká škoda. Je tu ale tolik úžasných epizod, které fakt potěší a budete maximálně spokojeni, takže by byl velký hřích, kdyby jste Klonové války neviděli. 8/10 ()

Denis85

Chytám pokaždé rapla, když v akčnější scéně zazní elektronická hudba. Nejspíš jsem ortodoxní fanoušek odkazu SW. Hold, bídák ze mě už nevyroste. Ona hudba ve mě evokuje filmy s Saegalem, které s živočišnou nenávisti nejsem schopen strávit. Při výrobě nejspíš měla esa v rukou idea snižování nákladů za každou cenu. Lidské postavy připomínají divadlo loutek, jejich tváře asociuji práci dřeva vs dláto. Krom toho postrádají emociální rovinu v pohybech obličejových svalu, takže skončily jako čelo slovenské moderátorky Peříčka napíchnuté botulinem. Krom toho jsem z filmů vyrozuměl, že klonové války byly temnou dírou v dějinách, resp. kloni byli bezcitné stoje na zabíjení slyšicí na povel sedni/lehni. Vtipkující droidi mi k mému překvapení nevadí, přijdou mi sympatičtí. Nedá mi to a každou neděli kouknu na další a další díl, přes všechny mé výhrady jsou pro mě díly poutavé. Jak dlouho mi to vydrží, nevím... ()

snupko13

Ako fanúšik hviezdnych vojen som spokojný. Už som videl 19 dielov a síce nie všetky boli rovnako pútave, ale ako celok je to veľmi vyrovnaný seriál. Animácia sa mi páčila už z pilotu a prišla mi oveľa dospelejšia ao z posledného sw animáku. Inak ja sa na hláškach "bitevných dridu" celkom bavím, beriem to z nadhľadom. Predsa len ide o animák. Jedine, čo by som vytkol sú už často opakované úniky hlavnych nepriateľských generálov v posledných chvíľach. Po tých už spomínaných 19tich dieloch, by mohlo už dôjsť k nejakému veľkému stretu, aj keby to mali rozdeliť na niekoľko častí. Ale inak veľmi fajny a podarený seriál, vytešujem sa na každej novej časti :). ()

Adolf47

Výborný animovaný seriál, který je o mých oblíbených klonech, dále o mých oblíbených klonech a rovněž o mých oblíbených klonech. A všemu kraluje kancléř Palpatine. Co víc si přát... ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)