Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Recenze uživatele KukulienkaHO k tomuto seriálu (33)

Ztracený droid (2008) (S01E06)

Negatíva: nelogičnosti, R3, otrasná hudba. Pozitíva: postavy (okrem R3), parádne bitky. ()

Krádež Holokronu (2009) (S02E01)

Parádna epizóda, ktorá nám odhaľuje viac informácií a tajomstiev o chráme jediov, a o jedioch samotných. ()

Dezertér (2010) (S02E10)

Viac nelogických vecí: Nebolo tu vysvetlené, že Cut nie je biologickým otcom svojich detí. Určite to mali vysvetliť priamo v epizóde, pretože ak by boli jeho, tak by to časovo nesedelo. Inak zaujímavý námet. ()

Ztracený světelný meč (2010) (S02E11)

Dosť odlišná epizóda, ktorej hlavnou témou nie je vojna, ale vyšetrovanie. P.S.: Tera Sinube je veľmi sympatický starček. ()

Nájemní lovci (2010) (S02E17)

Príbeh "7 samurajov", respektíve "7 statočných" v Star Wars prevedení. To predsa nemohlo chýbať:-D ()

Netvor Zillo vrací úder (2010) (S02E19)

A po SW verzii "7 samurajov" tu máme aj verziu Godzilly z preďalekej galaxie. P.S.: Veľmi smutný koniec. ()

Klonovaní kadeti (2010) (S03E01)

Parádna epizóda! Máme tu možnosť vidieť ako prebiehal výcvik klonov a ešte k tomu aj aká bola atmosféra na Kaminu počas Klonových vojen. ()

Vojáci ARK (2010) (S03E02)

Pozemná bitka, vesmírna bitka, súboje zo svetelnými mečmi... PARÁDA! Postrádam ale nájomných lovcov, ktorí trénovali klony. ()

Zásobovací cesty (2010) (S03E03)

Dokonalé vyváženie boja a politiky. ()

Sféra vlivu (2010) (S03E04)

Epizóda je super. Ale je tu jeden malý detail, ktorý zrejme Lucasfilm Story Group ušiel pri zaraďovaní tejto epizódy do oficiálneho chronologického poradia. Totižto, "Sphere of Influence" sa malo odohrávať pred epizódou "The Academy", a nie až 3 epizódy po nej. Ale ako som už písal, je to len jeden malý detail a moje hodnotenie je preto aj tak 5*. ()

Korupce (2010) (S03E05)

A takto sa sama začala zvnútra rozoberať novomandalorská civilizácia. To sú proste bojovníci, nie úradníci. ()

Hrdinové na obou stranách (2010) (S03E10)

Epizóda "Heroes on Both Sides" ukazuje, že Klonové vojny neboli iba čierno-bielym konfliktom dobrej Republiky a zlých Separatistov. Ale práveže na oboch stranách boli aj zlí aj dobrí, na čo odkazuje aj samotný názov epizódy. Je to veľmi politická časť, ale ja práve takéto časti milujem. ()

Sestry noci (2011) (S03E12)

Parádna epizóda, ktorá predstavila nám doteraz neznámu skupinu užívateľov sily, respektíve užívatelky. Sestry Noci síce silu používajú, ale úplne iným spôsobom ako Jediovia alebo Sithovia. Sú to jednoducho čarodejnice. ()

Čarodějnice z mlh (2011) (S03E14)

Všetko je fajn. Duely so svetelnými mečmi sa rovnali alebo možno aj prekonali niektoré súboje z filmov. Akurát výcvik Savagea Opressa mohol byť dlhší. Takto to pôsobí moc uponáhlane. ()

Duchové Mortisu (2011) (S03E17)

Celá táto trojepizódová línia okolo Mortisu je veľmi zaujímavá. Dozvedáme sa tu veľa doteraz nám neznámych informácií ohľadom sily a hlavne jej mytológie. A toto je dôvod, prečo "The Clone Wars" tak veľmi milujem. Seriál fantasticky rozvíja a obohacuje nielen obdobie Klonových vojen, ale aj celý vesmír Star Wars. ()

Citadela (2011) (S03E18)

To, že Anakin prišiel s nápadom zmrazenia sa do carbonitu, podrýva význam zmrazenia Hana Sola doň vo filmovej epizóde V. Pretože tam Darth Vader chcel na Hanovi vyskúšať funkčnosť tohto mrazenia. Tým pádom to nedáva zmysel, keďže si to na vlastnej koži pred niekoľkými rokmi v tejto časti vyskúšal. Plus je tu ďalší problém, a síce, že hrdinovia po uvoľnení z carbonitu nemali skoro žiadne príznaky krátkodobého tranzu, ktorý carbonit spôsobuje. To sú dôvody, prečo dávam inak slušnej epizóde iba 4*. ()

Prisoners (2011) (S04E03)

Vrámci tejto 3-dielnej príbehovej línie nám boli po prvýkrát predstavené súboje pod vodou. Príbeh bol pekný, o spolupatričnosti. Navyše finálna bitka, v ktorej sa proti sebe postavili na jednej strane klonovaní vojaci, Gungani, Quarreni, Mon Calamariovia a jediovia, a na strane druhej oddiely separatistov, v zložení droidov a Karkarodonov, bola fantastická. ()

Mercy Mission (2011) (S04E05)

Epizóda bola pekná, hlavne čo sa týka príbehu. Spočiatku jednoduchý dej sa stal po odhalení hlavného problému celkom zaujímavým. Po epizóde "Mercy Mission" je svet Star Wars zas o niečo bohatší, akurát podsvetie planéty Aleen mi prišlo na Star Wars až príliš fantasy a rozprávkové. P.S.: Mrzí ma, že postavy z podsvetia sme už v žiadnom ďalšom SW počine nevideli. ()

Carnage of Krell (2011) (S04E10)

Super epizóda! Chcem ale upozorniť na fakt, že čepeľ svetelného meča nemá žiadnu hmotnosť (pretože je to iba svetlo), tak by sa to malo aj dodržiavať! ()

Massacre (2012) (S04E19)

Generál Grievous v celej svojej paráde! ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)