Reklama

Reklama

Star Wars: Klonové války

(TV seriál)
  • USA Star Wars: The Clone Wars
Trailer
Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Hrají:

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(133)

Obsahy(1)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

(více)

Recenze uživatele Daniel2003 k tomuto seriálu (12)

Série 1 (2008) (S01) 

Star Wars pro malé děti, nic víc. Na druhou stranu je ale kreativita tvůrců při vymýšlejí světů a kultur neuvěřitelná. Ahsoka je zajímavá, ale fakt otravná postava. ()

Rise of the Bounty Hunters (2009) (S02) 

Tak tady laťka poskočila strmě nahoru. Tvůrci do toho šlápli a prakticky vše, co bylo vytýkáno první sérii, v té druhé spravili. Více ucelené příběhy, větší hloubka postav, kreativnější akce i dospělejší pojetí. A samozřejmě...spravená, nyní již velice oblíbená a zajímavá Ahsoka. ()

Landing at Point Rain (2009) (S02E05) 

Přidávám se k ostatním, tohle je peckovej díl. ()

Secrets Revealed (2010) (S03) 

Abych to shrnul...mám neskutečný nutkání dát 5 hvězd, protože první, prostřední a poslední díly byly čistej masterpiece. Ale ty okolo občas trochu kolísaly. Citadela, Mortis, Dathomir...nemám slov. ARC troopeři - bomba. A Ahsoka? Ten vývoj? Z nenáviděnéjo charakteru na nejoblíbenější postavu? Dechberoucí. Je to ale Star Wars a já chci být objektivní, proto pořád za 4 hvězdy, ačkoliv bych se za těch 5 nestyděl. ()

Battle Lines (2011) (S04) 

Tohle už je ale bez diskuse za 5 hvězd. Temné, drsné, dospělé. Takové jsou Clone Wars ve své čtvrté řadě. Ucelenější příběhy, rozpracované charaktery (Ventress WTF?! Že by Ahsoka styl? Z nenáviděné postavy na milovanou? Poklona Filonimu!), a hlavně extrémní záseky do světa předaleké galaxie. Filoni přináší nově věci tak nebojácně, že jen zírám, že mu to tady vyšlo opravdu pokaždé. Kdo umí, umí. Snad to Disney konečně pochopí a vloží peníze do rukou Filoniho a jemu podobným, a ne znovu rutinérským týpkům bez ducha invence. ()

Série 5 (2012) (S05) 

Nebýt linky s droidy, bylo by to na 100%. Takhle je to "jen" 99%. Ale teď vážně. Tyhle příběhy jsou vážně v kresleném seriálu? Jak je možný, že mnohonásobně lépe placení scénáristé filmů nedokážou vymyslet dobrý příběh pro sequely, když Filoniho tým tady předvádí masterpiece. Maulovo obsazení Mandaloru, cesta padawanů ke světelným mečům, a hlavně Ahsoky dramatický odchod jsou příběhy, kterým by velké plátno slušelo. Ahsoka je zde na konci svého příběhu postavy ve formě padawanky Anakina Skywalkera a její postava je opravdu to nejlepší, co nám Star Wars kdy nabídly. Její odchod nechá v slzách snad každého. Díky za tuhle cestu a uvidíme se v 7. sérii, komandérko Tano. ()

The Gathering (2012) (S05E06) 

Nejzajímavější díl Clone Wars s velkým náskokem. Prostě Ilum, krystaly, zkouška padawanů...nádhera ()

The Lawless (2013) (S05E16) 

Vrchol páté řady...jsem si myslel, dokud jsem si neuvědomil, že ještě 4 epizody zbývají. 4 epizody, které ten vrchol ještě překonají. Pátá řada je prostě zatraceně nejlepší... ()

The Bad Batch (2020) (S07E01) 

No nevím. Rozjezd je to dobrý, hloubka postav opět skvělá a celkově jde o slušný díl. Bohužel jde ale jen o klony (což by nevadilo, už tady byly špičkové epizody jen s klony) a nějaké propojení se Star Wars světem, jak ho známe, je tu trochu nezřetelné. Vzhledem k tomu, že už jsme tuhle sérii viděli na unfinished episodes disku, není ani tenhle první story arc nijak překvapivý. Je z toho ale pořád cítit Filoniho jistá ruka a to je k nezaplacení. ()

Old Friends Not Forgotten (2020) (S07E09) 

Bez diskuse jedna z nejlepších epizod Klonových válek. Dialogy vymazlené a pomáhá tomu hlavně to, že se epizoda odehrává přesně hodinu před Pomstou Sithů, takže narážky a reference jsou všude a je to geniálně pospojované. Animace je vypiplaná do detailů a záběr na Obi-Wana, který rozsekne raketu na začátku a pak stojí se světelným mečem v kouři budiž důkazem. Hudba rovněž vynikající a finále s Maulem je jednoduše špička. Takhle se to dělá! ()

Shattered (2020) (S07E11) 

Emočně vypiplaný, dokonale napojený a k tomu tak špičková atmosféra, že se tomu ani nechce věřit. Lepší jak celá nová filmová trilogie. ()

Victory and Death (2020) (S07E12) 

Čekal jsem to jiné, ale to vůbec nevadí, protože tady asi nebylo záměrem udělat zase tu emocionální epizodu, ale vše ukončit tak, aby to zapadlo jak ozubené kolečko, a i tak šokovat. A to se povedlo na 1 s hvězdičkou. Není to nejlepší díl ze všech, ale asi se stane tím nejoblíbenějším, protože Ahsoku proti klonům nikde jinde neuvidíš. ()

Reklama

Reklama