V roce 1944 brání sovětští vojáci bezejmennou hraniční kótu před přesilou německé armády. Všichni bez rozdílu, muži i ženy, jsou ochotni položit svůj život při plnění úkolu v této možná bezvýznamné epizodě druhé světové války... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

andy60

Ta délka je naprosto ubíjející. Když se k tomu přidá fakt, že většinu času se vlastně nic neděje, není v podstatě na co koukat. Přišlo mi, jako by film byl natočen za hluboké totality a né v "současné" době. Všechny postavy jsou patřičně "rudoarmějsky naivní", což svádí k úvahám, jak vlastně mohli ti Rusové tu válku vyhrát. Jako naprostý protipól působí současná rocková hudba, mimochodem vůbec ne špatná. ()

StarFsh

Neskutočne mizerné spracovanie zaujímavého námetu. Wehrmacht v roku 1941 používal sovietský guľomet PK, ktorý vznikol v roku 1961? IQ vojakov Čerenej amrády je tiež na úrovni húpacieho koníka. Dôstojník a poddôstojník hulákajú po vojakoch, aby sa držali pri zemi, ale sami stoja vzpriamene, aby to mohli čo najlepšie kúpiť? Kriste, neviem kto robil scenár k tejto minisérií, ale očividne to bol "odborník" na vojenskú taktiku z 2. svetovej vojny. ()

drankeryth

Film je rozdeleny na styri casti a konecne sa Rusi zamerali na klasicky vojnovy film a nie o nejakom spionovi nasadeneho v tylu nepriatela. Film sa sustredil len na par urcitych ludi a nie na velkolepe bitky ako ich poznam zo starych sovietskych filmoch, co je len dobre. Vo filme som aj postrehol nejake naznaky komedie, ako priklad uvediem toho ruskeho komika, ktory sa zakradal ku nemeckym odstrelovacom, aby ich mohol nozom v ustach zabit. Oni ho uvideli a nie ze by ho zabili, ale ho vyhanali prec od nich:) Ten idiot mal stale stastie a nikto ho nemohol vobec trafit ako to bomardovanie nemeckych minometcikov. Strely vybuchovali okolo neho ale on si rezko vykracoval dalej, akoby sa nic nedialo. Suboje pocas filmu nebolo mnoho, ale pri konci filmu bol pekny boj, ktory bol slusne spracovany. Najviac ma pobavila jedna ruska zena v uniforme, ktora mala v oblube nosit opasok priamo pod kozami. Vyzeralo to dost smiesne a pripomenulo mi to Fantozziho v komediach, kde tiez mal takto vysoko umiestneny opasok:) Mozno si tak upevnovala kozy, aby jej nespadli ku zemi,,he he ()

Kakho-oto

Koupil jsem si tento čtyřdílný miniseriál za pět pětek očekávaje oddechovou komorně natočenou válečnou historku a kupodivu jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Je vidět, že Rusové nezapomněli na hrdinství svých předků v boji s hitlerovským nacismem, zejména po nástupu Putina vzniklo v postkomunistickém Rusku poměrně dost filmů a seriálů s tématikou druhé světové války. ()

Dárius

Jedna hvězda za toho ukecanýho blbečka-co mi pil krev celé čtyři díly.Furt jsem čekal kdy ho zastřelí-ale byl to sovětský člověk,takže vydržel až do konce.Druhá hvězda za odstřelovače,jejich výzbroj a filmové efekty-tím myslím tu kulku co letí a letí až nakonec přistane v náckově hlavě.Chudák malá-prostřelili mu přilbu-a holka!!!! Shlídnul jsem to celé jen kvůli těm odstřelovačúm.Jinak drek,drek a drek. ()

• Film se odehrává v roce 1944, ale vyskytují se v něm zbraně a technika až z doby Studené války, například transportér BTR-40 z roku 1948, upravený tank T-72 z roku 1971 a kulomet PKM z roku 1961. (bejkovec)