Epizody(13)

Pred rokom spadol do japonských vôd veľký mimozemský objekt, ktorý nebol prázdny. Mimozemšťanov ľudia pomenovali DearS, získali japonské občianstvo a začali navštevovať japonské školy. Takeya, hlavný hrdina seriálu, sa o DearS vôbec nezaujíma, až kým sa s jedným z nich nezoznámi a nezoberie si ju domov. Keďže mimozemšťanka má dlhé a nezrozumiteľné meno, Takeya ju nazve Ren. Ich spoločné dobrodružstvo plné rôznych zaujímavých udalostí sa môže začať. (Hees)

TomX2

Na Zemi pristala loď plná mimozenšťanov, ktorých ľudia pomenujú DearS. Sú krásni, mladí, veľmi inteligentní a každý človek by ich chcel vidieť zblízka. Takeya, hlavný hrdina seriálu, sa o mimozemšťanov vôbec nezaujíma až do dňa, kedy jednu DearS nestretne na ulici. DearS nerozumie jazyku, ktorým rozpráva Takeya a nemá svoje vlastné meno. Takeya ju nakoniec pomenuje Ren a zoberie si ju domov, kde sa Ren stáva ,,otrokyňou" a z Takeya sa stáva jej pán alebo ,,majiteľ". Aby toho nebolo málo, okolo Takeyu sa začnú objavovať aj viacere DearS a tak sa dej zamotáva do naozajstného šialenstva. Celkový dojem: Príjemné prekvapenie. Mám rád spojenie Ecchi, Harem a Comedy a v anime DearS to perfektne zapadá. Hlavným hrdinom príbehu je Takeya, ktorý sa stretne s jednou mimozemšťankou ktorú pomenuje Ren a stáva sa z neho niečo ako pán a z Reny je otrok. Takeya vôbec nechápe čo sa to vlastne deje a aby toho nebolo málo, začnú sa okolo neho krúžiť aj viaceré mimozemšťanky. Ren je ale nešťastná, keďže sa snaží svojho ,,pána" uspokojiť, lenže jemu sa to vôbec nepáči. Ren vie čo je to smútok, radosť, hnev a pláč, ale netuší čo je to láska, ktorú Takeya tak často spomína.. No, okej. Príbeh a svet v ktorom sa dej odohráva mi je úplne nezaujímavý a miestami až otravný. Niektoré postavy sú super (Nia, Ren, Miu, Takeya), niektoré mi nevadia (postava učiteľky Mitsuke, Khi, babka a dedko), niektoré sú otravné (Hikorou, Natsuki) a niektoré zbytočné (Xaki, Rubi, Hiro), ale najhoršiou postavou je rozhodne Neneko, ktorá mi už od prvej minúty prišla úplne zbytočná a otravná. Animácia je pekná a miestami aj vtipná (Ren vs Mia), ale keď sa mám nejak vyjadriť na humor, tento seriál nie je dostatočne vtipný na to aby ma nejak pobavil. Áno, ecchi scénky sú milé a zábavné (i keď cenzúra je úplne na doslova ohavnej úrovni a niekedy to vyzerá, ako keby ženy nemali bradavky ani vagínu a muži boli bez penisu.. rly?) a scénky so zvrhlou učiteľkou ma naozaj bavili, ale na druhu stranu aj v tomto anime sú vtipky, ktoré sme videli snáď v každých vtipných anime a viac než smiešne sú smiešne nepodarené. Niektoré diely sú úplne spackané a niektoré na veľmi dobrej úrovni, ako celok to je pre mňa len priemerny zážitok ktorý ma nijak zvlášť neoslovil. Moje hodnotenie: 62% ()

Hees

Mimozemšťania DearS pristáli na planéte zem a tým sa zmenil život jedného obyčajného žiaka. Čiže akého typu asi toto anime bude? Áno je to taká oddychovka zameraná na vtipné scény a trochu je to ecchi (ako inak). Nasmial som sa teda dosť tak prečo by som mal to nejako extra haniť. Vedel som dopredu totiž čo môžem čakať. Kto si myslí, že tu dostane nejaký extra prepracovaný príbeh, alebo podobne je na omyle. Kto si myslí, že nedostane žiadny príbeh je tiež na omyle. DearS obsahuje totiž nejakú zápletku a samozrejme lásku, tá nesmie chýbať. Ren Ren Ren Nagusaran Rensia Ruroonren Nakora je sexica, ktorá potrebuje čo najdlhšie meno a už len to je vtipné. Ren sa samozrejme musí krásne premieňať aby sme videli jej krásne krivky (hehe). Ren (dearska) vytvára celkom zaujímavý vzťah s Takeyom a to vzťah pána a jeho otrokyne aj keď to moc zjednodušujem. Povedzme, že Takeya je Renin pán. Veľa vtipných situácii plynie z toho, že Ren je v podstate nezaučená do fungovania sveta v ktorom sa ocitla. Jednotlivé diely nenudia z dôvodu rôznorodosti tematiky jednotlivých dielov (nič sa okato neopakuje dokola). Opening je zábavný a páčil sa mi. (Hodnotenie 3,5) ()

eye candy

Ale jo, nakonec to nebylo zas tak špatný. I když jde o docela banální příběh s trochu perverzní zápletkou nejedná se o totální ztrátu času jak se po první epizodě může zdát. Vlastně jde o takovou zvláštní školní romantiku. Ke konci seriál trochu přiostřuje a malinko upouští na humoru na druhou stranu nečekejte žádné těžce dramatické finále, díky kterému byste týden nespali. Co se samotného příběhu týče..jsem zde sice první na komentu a není u DearS zatím synopse, ale to potěšeníi asi přenechám někomu jinému. Přiznám se, že se mně docela líbil openingovej song, teda hlavně jeho refrén. Supr byla i perverzní třídní učitelka a neustálé záběry na ředitele zalívájícího záhonek. Dlouho jsem uvažoval jestli dát DearS 3 nebo 4* ale nakonec za docela dobrej závěr to na ty 4 vyšlo ()

Ceres

No, není to lepší než Chobits, to se shodnem, ale je to hodně dobré animé, ja jsem se u něho velmi dobře bavil. Sice to není plná nálož, ale je to kvalitní záležitost, už jen ten hravý opening:D:D. Skvělé animé. ()

Five By Five

Zo začiatku to síce vyzeralo ako pekná hlúposť, ale bolo to až prekvapujúco milé a zábavné... Najviac mi tam asi vadila tá profesorka - to bolo už trochu príliš... Páčil sa mi aj koniec, takže také poctivé 3 * ... ()

DaweForeman odpad!

Kdybych věděl, že to takhlenc dopadne, tak bych to snad ani nesledoval. Po prvním díle jsem si řikal, že to snad bude něco jako seriál "V", ale ničeho takovýho se člověk nedočkal. Pak jsem si řikal, že se snad z toho může vyklubat alespoň nějaká ta komedie, ale ani to ne - většina věcí spíše působí k rozčilení. Romantikou se to také opravdu nedá nazvat. Ke konci jsem aspoň očekával, že tam bude nějaké to stržení opony ohledně DearS, ale také se toho člověk nedočkal. Jinak bych řekl, že je tam mnoho zbytečných postav a pořádně to člověku nic neobjasní. Další rušívým faktorem je samozřejmě hlavní hrdina sám o sobě, který má neuvěřitelně *píp* chování. Animace nic nižší hranice průměru a hudba hrůza. ()

DExUS

Celkom OK anime. Určené na oddych a relax, žiadna moc zložitá zápletka, spústa eroticko-komických situácií. Bavil som sa celkom dobre, 12 krátkych epizod je tak akurát, neobsahuje to na šťastie žiaden filler. Škoda že to je krátke, z podobnej zápletky sa dalo vyťažiť podstatne viac, silne bolo cítiť že tvorcovia chceli diváka len pobavyť bez nutnosti zamýšľania sa nad komplikovaným dejom. No, a ako čerešnička na koniec , skvelý opening song. ()

Axerron

Učebnice fanservisu. Na tohle povinně koukají scénáristé a režiséři anime předtím, než jdou natočit nějakou OVA. ()