Chlapi, hrdinové a teplí náckové (festivalový název)

• Německo

Männer, Helden, schwule Nazis

Heroes and Gay Nazis

Dokumentární

Německo, 2005, 90 min

Upřímně, čekal jsem od tohoto dokumentu více, přesto musím říct, že je velice povedený a rozhodně stojí za shlédnutí. Osobně jsem nejvíce ocenil informace a fakta o veliteli SA Ernstu Röhmovi a jeho "kamarádech" a rovněž o předáku východoněmeckých neonacistů Kühnenovi, jehož úmrtí na AIDS muselo být překvapením pro nejednoho neonacistu. V souvislosti s tímto dokumentem doporučuji film Bent.(1.10.2010)

Hodně komplexní dokument. Informací a pohledů na problematiku bylo víc než dost. 76%.(20.1.2012)

Dokument je přínosný coby kvalitativní studie homosexuální subkultury v ultrapravicovém hnutí, ale i informačně cenný skrz (alespoň pro mne) nová fakta o předáku neonacistů Kühnenovi, nebo veliteli SA Ernstu Röhmovi. Příjemným překvapením je absence přehnané propagandy a moralizování (když pan "populární vědec" mluvil o Hitlerově potenciální homosexualitě měl jsem mírné obavy, naštěstí mohl reagovat i další expert). Některé rozhovory s insidery trochu nudí a občas režisér poněkud trapně vyzdvihne nějaký ten "veselý " moment, ale celkově ve mě dokument nechal velmi dobrý dojem. **** s odřenýma ušima:)(9.11.2008)