Ozbrojení a nebezpeční

Dokonalá lúpež

Transport

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2009, 84 min

Príjemný komorný krimi akčňák. Obsadenie je viac než seriózne a tým pádom je to aj dobre zahrané. Ten sociálny podtón i uveriteľnosť trochu škrípali, ale inak fajn film o lúpeži. Väčšina filmu sa odohráva v reálnom čase, takže film slušne ubieha. Nimrod si naďalej drží povesť nekonfliktného režiséra...(17.8.2013)

Zase jeden důkaz toho, jak Hollywood dokáže smést talent jednoho evropského režiséra. Nimród Antal má totiž talent na víc, než podobná béčka s podprůměrnou zápletkou. Na jedno podívaní je to sice slušný a celkem to příjemně uteče. Celý film jsem se ale nemohl zbavit dojmu, že to šlo natočit daleko lépe, už jenom díky tomu přesnému obsazení. Aspoň ten scénář tedy mohl dopadnout lépe, protože takhle opravdu divákovi nedojde, proč se některé postavy chovaj zrovna tak jak se chovaj. Obsazení je to ale jinak celkem slušný. Columbusi Shortovi jsem to sice moc nežral, ale Matt Dillon byl výbornej a Laurence Fishburnea jako magora, co nejdřív střílí a pak přemýšlí, beru vždycky. Jenom na tom Renovi už je docela znát, že je na podobné filmy trochu starej.50%(10.1.2010)

Pro mě se stal tento film hororem numero uno. Alespoň tedy pro kvality vývojové linky filmu nenacházím lepší označení, než "hororové". Film začíná pozvolna a příjemným tempem dostává diváka do dění. Nastává postupná gradace a desítky minut špičkové podívané, při které jsem mlčky seděl a jen civěl. Pak ale zcela nepochopitelně přišel zhruba v posledních dvaceti minutách na řadu deus ex machina se sadomasochistickými sklony a počínaje okamžikem, ve kterém si Columbus Short uvědomil svůj skrytý parkourový talent, se veškeré předchozí kvality, které film a herci předvedli, sesypaly jako domeček z karet. Následovaly už jen laciné honičky, projevily se sebevražedné tendence účinkujících ([SPOILER] pardon, ale když se tam na scéně v docela vypjatém okamžiku rozhodl ten tvrďák téměř z ničeho nic seskočit ze střechy, nemohl jsem se nezasmát a nevzpomenout si na to, jak Denholm Reynholm z The IT Crowd vyskočil z okna své kanceláře při návštěvě inspekce [/SPOILER]) a celé to poslal do nejtmavších lokalit ten nejstupidnější závěr, na který bych býval nebyl schopen snad ani pomyslet. Opět škoda největšího kalibru!(20.3.2012)

Hlavní efekt, který film má, je, že se po něm ještě mnohem více těším na Predators! Napětí umí Antal budovat znamenitě, což ostatně dokázal již v minulém snímku - podceňovaném hororu s parádní atmosférou - Vacancy. Hodina a půl uteče jako voda, bavil jsem se královsky. Na akci se tu moc nehraje, spíše na napínavé okamžiky korunované krásným moderním střihem a říznuté líbivým soundtrackem. Pesimisticky jsem čekal, že to bude mnohem horší, no a kromě občasných neinteligentních zápletek a dialogů je vlastně Armored solidním thrillerem. Takže velké překvapení, a rozhodně bych na to šel do kina: díky české distibuci, zase jste to pos*ali!(13.3.2010)

Ďalší sľubný režisér, ktorý sa nechal pohltiť hollywoodskou rutinou. Antal vo svojej celovečernej prvotine ukázal, že tvorivosťou a nápadmi sa to v jeho hlave len tak hemží. Podobné snímky ho však brzdia a nedovoľujú mu viac presadiť svoje umenie, čo je škoda. Žánrové predpoklady však film splnil, ja som sa nenudil, občas som dokonca zaspomínal na staré dobré thrillery deväťdesiatych rokov. Od hereckého obsadenia sa za daných podmienok vyžmýkať nedalo, zo scenára tiež, takže celkovo spokojnosť. 65%.(7.6.2011)

• - Ohledně obsazení role řidiče Hacketta byl kontaktován Jake Gyllenhaal, Tobey Maguire, Channing Tatum a Sam Worthington. Columbus Short nabídku nedostal, avšak sám tvůrce přesvědčil, aby ho roli nechali zahrát. (oje)

• - V celém filmu je pouze jedna mluvená ženská role a tou je žena ze sociální služby, co se snaží odbrat Tyaovi bratra. Její role byla kratší než 4 minuty. (c.tucker)