Záhadná neznámá

Záhadná neznáma

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2007, 103 min

• pursulus

Sophie Marceau jako režisér.¬         Tento ostudně nepovedený snímek vypovídá o naší době víc, než bys bez zvláštního přemýšlení řekl. Vypovídá o tom, jak jsou ženy dnes nutkány k mužských úlohám a k mužským zaměstnáním. Kosmonautka, ministryně, šéfová-režisérka. Jakmile pocítí náznak úspěšnosti, odmítá se žena starati řádně jako matka o dítě, dávati mu to, na co má právo podle přírody a přirozenosti. Ano, dnešní úspěšné a leckdy i méně úspěšné ženy jsou zvrácené bytosti; je mezi nimi stále mnoho výjimek, ale ty nezabrání prosazování obecného směřování od mateřství a služby rodu a rodině směrem k ovládání a rozkoši.¬                 Strčte si někam ty mužské kalhoty, Sofie. A vraťte se k herectví, jemuž můžete dáti své. Nebo už se nenajde muž, který by odepnul pásek a vyplatil vás na tu vaši krásnou prdelku?(8.2.2011)

• Enšpígl

To radši sežeru kilo nevoloupaných brambor než se znovu dívat na tohle. Lambert ve filmu pořád někam běhal, vůbec jsem netušil proč a kam a jediný co jsem si přál aby už běžel do prdele. Čtvrt hodiny před koncem jsem usnul, takže nevím jak to dopadlo a je mě to úplně jedno. Jedna Sophie, jedna hvězdička.(17.11.2009)

• kleopatra

Promiň Sophie, jsi opravdu krásná a nadaná herečka, ale tuhle laťku sis nasadila tak, že na ní ani nedohlídneš, natož abys přeskočila. Hezký je, žes svoje dílko věnovala rodičům, těm to udělalo jistě nekritickou radost, ale já podstoupila brutální sebemrsk dovydrženej jen proto, že něco tak špatnýho je na hranici uvěřitelnosti. Co tam prováděl Lambert, už přesahuje plyšový maliny, to je noční můra ochotníka z Kotěhůlek a děj? Pejsek s kočičkou vařili bouillabaisse metodou "co kdyby už příště nebyla příležitost". Dala bych si pár pohlavků.(17.11.2009)

Rozhodně to nepatří k filmům které je vhodné pouštět si jako kulisu, protože u toho musíte do jisté míry uvažovat. Stačí pár minut nepozornosti a ztratíte se na dobrou čtvrthodinku jako já. Lambert předváděl vskutku nadstandartní výkon a roli si místama neskutečně užíval, myslím že na uhrání hlavní role v nákém náročnějším snímku ještě pořád má, ale samozřejmě musí chtít a režisér ho musí vyburcovat. Nečekejte tu žádné přestřelky, krvev, násilí, je tu jen jedna lehká automobilová honička a tuny dialogu které do sebe zapadají. Uspokojivé béčko na jedno zkouknutí.(11.7.2011)

• bassator

Není to poprvé kdy tato dvojice - stárnoucí (nebo už dost sešlý) Christopher a nyní již nic neříkající Sophie totálně zklamaly... Ve filmu ještě ohledně herců byl totálně mimo i příběh. Tohle bych čekal od nějakých začínajících amatérů... - HRŮZA, DĚS... - 31. 5. 2011 - 5%(1.6.2011)

• - Během natáčení snímku se hlavní představitelé Christopher Lambert (Jacques) a Sophie Marceau (Victoria / Lucie) více než spřátelili i ve skutečném životě. (Olík)