VOD (1)

Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

Trailer 1

teutates

V rámci žánru iba takto... 6-7/10 Vôbec nechápem postavenie Harrisona Forda v tomto diele, jeho následný prednes. Inak množstvo známych tvári, príbehov, ktoré sa ako inak spoja v jeden. Mňa osobne zaujal len jeden z týchto vykonštruovaných osudov... menej je niekedy viac a už aj môj dedo vravieval... "netlač tak na tú pílu". ()

Cival

Horší než Crash. Na takové látky je Kramera škoda, je vidět, že řemeslo má v ruce (a ten náznak akční scény vyšel výborně), ale jako scenárista nic moc zajímavého nepřináší - Crossing Over je další z mozaiek ve stylu Traffic, Crash a Nelidský kšeft, kde se různá etnika potýkají s různými problémy v současné Americe. Jenže to vede jen k další plakátové agitce za lepší svět, bez pořádného náboje. ()

Radiq

Hodil jsem na to čučku jenom kvůli tomu Fordovi, ale teď teprve vidím, že to byla chyba. Bylo to totiž hlavní téma filmu, který mě vůbec nebralo. Nechápu totiž lidi, kteří žerou Ameriku tak moc, že se tam chcou přestěhovat za každou cenu. Tím pádem mi bylo dost jedno, co se stalo jednotlivejm rodinám, na který přišlo imigrační. Taky jsem si ze začátku říkal: Tak a teď se určitě ty jednotlivý příběhy začnou nějakejma osobama spojovat mezi sebou a jestli jo, tak to bude další z těchhle trapnejch motanic filmovejch. A taky že jo. Takže - nebylo v tom napětí, nebyl v tom vtip, byl to prostě jenom film a to mi nestačí. ()

Lord.Jim

Dost dobrý film z rodiny filmů typu Crash (byl lepší) a Traffic (byl lepší). Mozaikovité vyprávění, víc příběhů v jednom, tentokrát spolu nesouvisely a děj se nikde neprotínal. Příběh muslimské dívky myslím vypovídá dost o americké paranoie z terorismu. Ukázka, jak se dá z něčeho nevinného vytvořit "případ". ()

Radko

Pozor hranica! Granica paňstva. Hranica pánstva. Tam, za ňou je vysnívaný lepší svet. Krajšieho už veru niet. Dá sa vôbec uvažovať o svete bez hraníc? Pretože ak nie, tak za každou hranicou, ktorá vždy oddeľuej, čaká ľudí vždy rovnaké peklo, aké je možné vidieť v tomto filme. Peklo, ktoré je spôsobované tým, čo chcú vstupenku do vysnívaného raja, peklo spôsobované žiadateľmi, pretože majú pocit, že si niečo môžu uchmatnúť niečo aj nad rámec noriem, ktoré ich tak ponižujú. Dobré je, ak sa na tieto veci poukazuje. ()

• Film byl dokončen již v roce 2007, diváci ho však poprvé mohli vidět až o dva roky později. Ohledně jeho konečné podoby se režisér a producent dlouho přeli. Producent nakonec využil svého práva posledního slova a snímek zkrátil z původních sto čtyřiceti na výsledných sto třináct minut. (sator)
  • Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)