• Radiq

Hodil jsem na to čučku jenom kvůli tomu Fordovi, ale teď teprve vidím, že to byla chyba. Bylo to totiž hlavní téma filmu, který mě vůbec nebralo. Nechápu totiž lidi, kteří žerou Ameriku tak moc, že se tam chcou přestěhovat za každou cenu. Tím pádem mi bylo dost jedno, co se stalo jednotlivejm rodinám, na který přišlo imigrační. Taky jsem si ze začátku říkal: Tak a teď se určitě ty jednotlivý příběhy začnou nějakejma osobama spojovat mezi sebou a jestli jo, tak to bude další z těchhle trapnejch motanic filmovejch. A taky že jo. Takže - nebylo v tom napětí, nebyl v tom vtip, byl to prostě jenom film a to mi nestačí.(20.9.2009)

Rozehrává se tu několik částečně propojených příběhů lidí, kteří touží po zelené kartě. Osudy jsou to většinou smutné a zajímavé. Nedozvíme se sice důvody, proč ti lidé tolik baží být občany USA, ale evidentní je, že jimi nikdy v plném slova smyslu nebudou. Ze svých vlastí si přinesli jiné zvyky a jiný názor na to, jaký by měl být správný život. Nikdy nezapadnou. Nikdy nebudou přijati. Zajímavý úhel pohledu, ale ve druhé polovině se film překlopí do až úporné dojímavosti zdůrazněné patetickými řečmi, zpomalenými záběry a truchlivou hudbou. /21. 4. 13./(21.4.2013)

Určitě ne dokonalý, ale přesto velmi povedený a působivý film, jehož děj sleduje zajímavé příběhy lidí různých národností i názorů bez toho, aby některý vyloženě upřednostňoval. Nikoho asi nepřekvapí, že prim z mého pohledu hraje Harrison Ford, jenž v postavě Maxe Brogana našel nejlepší roli od K-19 a je doopravdy skvělý (nejvíce se mi líbila návštěva oslavy parťákova otce, úžasně zahraná scéna). Ovšem chyba by byla zapomenout především na velice emotivní linku s dívkou Taslimou a (s výjimkou poněkud přebytečných asijských mladíků) vlastně i na všechny ostatní. Někomu se může zdát, že z Imigrantů až příliš trčí agitka hvězd a pruhů... No, vzhledem k tomu, že mi ve filmu byla většina "cizinců" sympatičtější než většina "původních" obyvatel USA, mám trochu jiný názor.(17.8.2012)

Upřímně filmy, kde se různě protínají dojemné příběhy lidí moc rád nemám a nevyhledávám je, ale tadyto jsem si stáhl hlavně kvůli Harrosonu Fordovi a byl jsem dosti překvapen, jak se mi to líbilo. Nenudil jsem se ani trochu a pěkně jsem se bavil. Pěkné obsazení, pěkná hudba, velmi dobrý scénář, tak proč ne. Každý si zřejmě myslí, že dostat se do USA a žít si svůj americký sen je děsně jednoduché, tento film vás vyvede z omylu.(12.11.2011)

• Pepinec

Na letmý pohled hezký obrázek, který by se klidně dal pověsit na chodbu. Na chodbu proto, že po ní se většinou jen chodí. Kdybyste si ho totiž vyvěsili v obýváku naproti gauči, hned při prvním usrkávání odpolední kávy přijdete na to, že nejzajímavějším ze všeho je na něm rám. Všichni moc dobře víme, anebo aspoň tušíme, že Američané si upravují právo podle toho, jak zrovna fouká vítr. Téma ilegálních přistěhovalců je tak vážně zajímavé, ale jednotlivé příběhy mě svým prazvláštním způsobem vystavění zasáhly asi jako změny ve vedení naší pošty.(13.2.2013)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)

• - Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)

• - Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)