Crash 2.(19.9.2009)

Cival to už dokonale shrnul na mě - nic objevného, bez náboje a Kramera je na to škoda.(22.11.2011)

Maximální spokojenost a nadšení z tohoto snímku, který líčí problémy imigrantů v USA, setkáváme se tady s několika příběhovými liniemi a každá z nich je zajímavá.(13.12.2009)

V USA by chtěl žít každý. Tedy kromě mě. Mne poněkud znepokojuje skutečnost, že kdybych si ze spaní zamumlal něco o tom, co si myslím o 11. září 2001, tak si to nějaké uši odposlechnou a z Guantanama už se nikdy nedostanu. Tento snímek se nicméně věnuje těm, kteří hrozně touží po tom zeleném cáru papíru, který z nich udělá světově uznávané nadlidi. V případě Bangladešanů nebo Mexičanů tomu ještě trochu rozumím, ale určitě to nechápu u Australanů či Korejců. No to je jedno. Zkrátka jsem se trochu dojal, trochu naštval, moc se nepobavil, ale hodně jsem zatoužil po pozici udělovače zelených karet, který si v posteli sjednává směnný obchod s Alicí Eve. Takže, ať žije Amerika, Bůh ochraňuj prezidenta a mnoho vlasteneckých bla bla bla ...(9.3.2014)

Zatímco skvělé drama Crash řešilo spíš rasovou otázku, Crossing Over se dívá na problematiku přistěhovalců, avšak kostra příběhu, provázanost osudů postav či dramatické ztvárnění je téměř podobné a při troše nadsázky bych se nebál říct, že na sebe filmy téměř navazují nebo aspoň velmi souvisejí. Pokud tedy přimhouříme oko nad ne tak hvězdným hereckým obsazením nebo emotivním dopadem na diváka. Široké spektrum problematiky jako je přistěhovalectví, boj s terorismem, předsudky, rasismus, policejní i úřední šikana, uplácení a mnoho dalšího našlapaného do dvou napínavých hodin. Utajená a zábavná věc!(28.12.2014)

• - Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)

• - Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)