• brutale

Táto látka tu už bola. Nakoľko je vo svojich predchodcoch, zvládnutá lepšie, bez propagovania amerikanizmu, prakticky nemám čo hodnotiť... Z hľadiska idei snímky (t.j. sračkoidno/amícko/in/da/best/country/in/da/world/peetche) by som dal okamžite odpad! Ale ja sa odosobním a dávam jednu* za kozy , druhú* za prdel, Alice Eve. Jednu * dole za neherecvto Forda, z ktorého som mal pocit, že sa každým okamihom zrúti... Žeby chyba réžie old man, alebo posledná brigáda pred dôchodkom, hmm že Indy 5 (najkratšy vtip aký poznám)?(12.10.2009)

Upřímně filmy, kde se různě protínají dojemné příběhy lidí moc rád nemám a nevyhledávám je, ale tadyto jsem si stáhl hlavně kvůli Harrosonu Fordovi a byl jsem dosti překvapen, jak se mi to líbilo. Nenudil jsem se ani trochu a pěkně jsem se bavil. Pěkné obsazení, pěkná hudba, velmi dobrý scénář, tak proč ne. Každý si zřejmě myslí, že dostat se do USA a žít si svůj americký sen je děsně jednoduché, tento film vás vyvede z omylu.(12.11.2011)

Z produkce televize HBO. Vím, že to bude znít divně, ale Talisma měla tak trochu pravdu ve svém referátě z dvanácté minuty tohoto snímku. .....naše civilizace neumí pořádně projevit nespokojenost, uzavřely jsme se do sebe a už chceme jen přežít a za nic nebojovat. Jsme měkoty a celý svět se nechá vykořisťovat bandou zkorumpovanej politiků a milionářů.......... CITÁT - Slyšeli jste výkřik touhy a spravedlnosti.......... Kruté, dojemné, nádherné, příjemně smutné, šokující a zajímavé. Harrison Ford si stále drží vysokou hereckou laťku. CITÁT - Můj život je teď na hovno..........(26.3.2012)

[imdb: 6.9/10] | me: Zaujímavý film na štyl Crash. Imigranti rôzneho druhu, národnosti, vyznania a ich postoje k životu a snahy o legalizáciu v USA. Dej sa nijako výrazne neodtrháva a negraduje, ale po celý čas drží príjemné tempo. K záveru sa patrične kľukatí a dodá správne napätie. Celý čas si drží reálny pohľad na vec a tým pádom zanecháva miestami zimomriavky. Celkovo to je dobrý film s aktuálnou - nadčasovou tématikou.(12.6.2009)

Amerika je krajinou imigrantov a ich potomkov, ktorí pôvodných obyvateľov pozabíjali a zvyšok umiestnili do rezervácií, kde ich pomaly likvidujú dodávkami ohnivej vody. Nemožno sa čudovať, že celý proces kontroly, prijímania a integrácie je prepracovaný a všestranne zabezpečený. Ale nemožnom sa čudovať ani tomu, že v jednotlivých prípadoch dochádza k zlyhaniu systému a o týchto zlyhaniach je tento film. Obsadenie Harrisona Forda do hlavnej úlohy prispelo k vierohodnosti a uveriteľnosti príbehu, pretože táto úloha mu sadne lepšie, ako úlohy akčných hrdinov, na ktoré bol starý i v mladšom veku. V súčasnosti si má divák možnosť uvedomiť diametrálne rozdiely medzi Amerikou a Európou nielen v tom, kto sa k nim tlačí, ale aj ako sú krajiny na takýto nával pripravené. Preto je tento film nielen zaujímavý, ale aj poučný. Gudaulinom spomenutý patriotizmus neriešim, pretože Američania sú už proste takí a také sú aj ich filmy.(26.1.2016)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)

• - Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)

• - Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)