70%. Kvantitativně i kvalitativně rozdílné příběhy postav. Někteří jsou sympatičtí, někteří ne. Jedna osoba děj utáhne, jiná zase vůbec. Dobré je, že vás film donutí přemýšlet o činech a postojích postav a většinu z nich také dokážete v jejich jednání pochopit (většinu, rozhodně ne všechny). Tak či tak film to není vůbec špatný. Stříhalo se do něj, Sean Penn se nechal dokonce vystříhat úplně. Herci zvládají všechny ty emoce znamenitě a mnoho z nich si dokáže získat sympatie. Z nejzajímavějších např. Cliff Curtis, Shelley Malil nebo Ray Liotta, který si toho jako druhý uvedený v titulcích zas tak moc na plátně neužil. Harrison Ford z toho vyplývá tak trošku nemastně neslaně, ale zase je dobře, že velice zmírněným hraním zbytečně nevyčnívá ze zbytku osazenstva.(12.9.2009)

V USA by chtěl žít každý. Tedy kromě mě. Mne poněkud znepokojuje skutečnost, že kdybych si ze spaní zamumlal něco o tom, co si myslím o 11. září 2001, tak si to nějaké uši odposlechnou a z Guantanama už se nikdy nedostanu. Tento snímek se nicméně věnuje těm, kteří hrozně touží po tom zeleném cáru papíru, který z nich udělá světově uznávané nadlidi. V případě Bangladešanů nebo Mexičanů tomu ještě trochu rozumím, ale určitě to nechápu u Australanů či Korejců. No to je jedno. Zkrátka jsem se trochu dojal, trochu naštval, moc se nepobavil, ale hodně jsem zatoužil po pozici udělovače zelených karet, který si v posteli sjednává směnný obchod s Alicí Eve. Takže, ať žije Amerika, Bůh ochraňuj prezidenta a mnoho vlasteneckých bla bla bla ...(9.3.2014)

Určitě ne dokonalý, ale přesto velmi povedený a působivý film, jehož děj sleduje zajímavé příběhy lidí různých národností i názorů bez toho, aby některý vyloženě upřednostňoval. Nikoho asi nepřekvapí, že prim z mého pohledu hraje Harrison Ford, jenž v postavě Maxe Brogana našel nejlepší roli od K-19 a je doopravdy skvělý (nejvíce se mi líbila návštěva oslavy parťákova otce, úžasně zahraná scéna). Ovšem chyba by byla zapomenout především na velice emotivní linku s dívkou Taslimou a (s výjimkou poněkud přebytečných asijských mladíků) vlastně i na všechny ostatní. Někomu se může zdát, že z Imigrantů až příliš trčí agitka hvězd a pruhů... No, vzhledem k tomu, že mi ve filmu byla většina "cizinců" sympatičtější než většina "původních" obyvatel USA, mám trochu jiný názor.(17.8.2012)

[imdb: 6.9/10] | me: Zaujímavý film na štyl Crash. Imigranti rôzneho druhu, národnosti, vyznania a ich postoje k životu a snahy o legalizáciu v USA. Dej sa nijako výrazne neodtrháva a negraduje, ale po celý čas drží príjemné tempo. K záveru sa patrične kľukatí a dodá správne napätie. Celý čas si drží reálny pohľad na vec a tým pádom zanecháva miestami zimomriavky. Celkovo to je dobrý film s aktuálnou - nadčasovou tématikou.(12.6.2009)

Problém imigrantů je natolik komplexní a zároveň neřešitelný téma, že už bylo natočeno bezpočet jejich příběhů, a pořád to táhne. Tenhle má výhodu v tom, že vypráví příběhů hned několik, a to ze všch možných úhlů. Spletenec imigrantů, úředníků, sociálních pracovníků i policajtů, jejich životních eskapád, protiislámská hysterie po 11. září, oficiální postoj vlády versus selský rozum běžného člověka, prostě otázky se v divákově hlavě noří jedna za druhou. Odpovědi, pokud přijdou, jsou vyvráceny vzápětí dějovým zvratem a divák je zase v koncích. Prostě nevím, nevím, jak se k tomu postavit. Vím, jaký problém představují Alžířané ve Francii, Turci v Německu atd. Jak uchovat Západu životní úroveň a zároveň se nepropadnout hanbou? Výborný film....ovšem souhlasím s gudaulinem, že je hodně hollywoodský...80%(26.2.2012)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)

• - Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)

• - Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)