Prevzaté predstavenie z Divadla Astorka Korzo90. Inscenácia klasika ruskej drámy o hľadaní zmyslu ľudského života, o existencii a pominuteľnosti človeka na tomto svete prináša psychologicky prenikavú štúdiu charakterov priemerných hrdinov, obetí premárnených šancí, ktorí podliehajú smútku a banalite svojich nenaplnených životov. Svet Čechovových postáv je dôkazom toho, že najstrašnejšou vecou nie sú ani tak nečakané údery osudu. Strašný je sám život, ktorý sa nemení, v ktorom sa nič nedeje. Na pohľad je všetko v poriadku a ľudia sú akoby šťastní...Inscenácia Ujo Vaňa, v réžii Romana Poláka, dostala Výročnú cenu Zväzu dramatických umelcov. V úlohe Ivana Petroviča Vojnickeho uvidíme zosnulého Mariána Zednikoviča, ktorý získal v roku 1996 cenu Dosky za najlepší mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

ELDoctorow

Ťahá sa to jak semeno po dobrej onánii, ale tak divadelná inscenácia, takže čo čakať, všakže? Miestami dosť nuda, ale tak ruská klasika, takže čo čakať, všakže? Miestami komédia, miestami tragédia, ale tak Čechov, takže čo čakať, všakže? Dobré herecké výkony, ale tak Zednikovič, takže čo čakať, všakže? Dalo sa raz a vidieť to už nikdy viac nepotrebujem, ale tak ja som primitív, takže čo čakať, všakže? ()