Vím, kdo mě zabil

Viem, kto ma zabil

Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA, 2007, 101 min

• MareT.

Zápletka je velice neotřelá a zajímavá! Tudíž stačí jen nasadit tu správně šokující pointu, něco zvláštního...Nepovedlo se! Je to místy zmatené a konec pohřbil veškeré mé nadšení z první poloviny filmu, kdy jsem si lámal hlavu nad tím, jak to všechno asi bude! I když to není zázrak, myslím si, že tolik zlatých maliln si to nezasloužilo! Naopak, nemůžu pochopit, jak někdo mohl přehlídnout o 200% horší Epic movie! Je to prostě mírný podprůměr!(23.3.2008)

Věřím, že naturelu Lindsay Lohan tenhle film svědčil mnohem více, než třeba Můj auťák brouk nebo Mezi námi děvčaty. Já však preferuji její komedie. Největší zápor tohoto thrilleru spočívá v nevyváženosti udržování nápětí, nedokáže diváka strhnout, aby lapal napětím po dechu. Když už to začíná být zajímavé, tak se zápletka jako by zastaví, probleskne taneček ze striptýzového baru nebo nechutná vzpomínka na mučení. A Lindsay Lohan v poloze na koníčka bez ruky a bez nohy je asi opravdu jen pro fajnšmekry :-)(15.8.2008)

• liuk

Tady se bude řezááát. Prsty, ruce nebo nohy. T-Bag hadr. Z pokusu o nějaké chytřejší porn-torture ale naštěstí hodně rychle sešlo a spíše se začlo vyprávět jakési podivné mysteriózno v kombinaci s detektivkou, ve které postavy vykonávají všechno později než by mohly, jen aby měl film celovečerní délku. Příliš velký úspěch v oblasti SBIG (So bad - it's good) se taky nekoná, ale své momenty rozhodně má. Ale když se zrovna nedá smát tomu, jak všelijak dokáže Linds využít ve svůj prospěch amputované končetiny, tak vcelku bodují hodně hezké filmové obrázky, kdy jasná modrá barva často jakoby vystupuje před okolí. Příběh je takový natupělý, občas působí divně a nelogicky, ale jeho premisa není úplně zlá a je tedy škoda, že nebyla více dotažena. A Rose McGowan musí být hodně šťástná, když na Lindsay kouká a sama si přiznává, že při tancování u tyče na ní zdaleka nikdo nemá. 2,5* - asi ve mě pořád buší částečný obdiv Lindsay, protože kdo jí tehdy před třemi roky nemiloval?(4.11.2007)

Tento film směle zařazuji do kategorie bizarních filmových děl a za pár let se určitě stane kultovním, ačkoliv teď s ním většina pohrdá. Ale on není tak špatný, jak se o něm vykládá, jen je velmi složitý, překombinovaný a rozhodně ne na jedno zhlédnutí. Po technické a vizuální stránce je to dokonalost sama. Amputace ruky a nohy na Lindsay Lohan vypadá velmi realisticky a rovněž hudební doprovod nemá chybu. I samotná Lindsay zde na mě působila mnohem přesvědčivějším dojmem než v jejích jiných filmech, a tak největší úskalí tkví ve scénáři, který diváka mate a od počátku si s ním pohrává a stále mu brnká na nervy otázkou "sneseš ještě tohle?". Prostě příběh záměny dvou identických dvojčat se pohybuje na hranici úplného nesmyslu anebo zajímavého filmového zážitku a jde jen o to, jakou variantu si divák vybere. Jsem pro dát tomuhle filmu šanci.(13.10.2009)

• Tommassi3

"Vypadám snad, že jsem v kómatu, kurva ??" Jedinej, kdo tady snad nebyl při natáčení v kómatu, je jako již tradičně fantastický John Leonetti se svou kamerou.. Byť se jednomu i dík všem těm filtrům a celkově zalíbení tvůrců v jisté barvě zdá, že vrahem musí být zákonitě někdo ze Šmoulů, skutečnost je mnohem prostší, bohužel však i stupidnější.. Ostatně celý tenhle sebevědomě hloupý snímek snad žehrá na kvalitní obsazení, když však rozhodně nemluvím o Lindsay, naopak herecky stejně hrozné, jak jsme si už u ní zvykli..(26.5.2015)

• - V roce 2007 byl snímek oceněn Zlatou malinou pro nejhorší film, nejhorší scénář a nejhorší prequel, remake, rip-off nebo pokračování. Lindsay Lohan dostala stejné ocenění pro nehorší pár a nejhorší herečku a Chris Sivertson si vysloužil Zlatou malinu za nejhorší režii. (Pepinec)

• - Spoiler: Noční klub, ve kterém Dakota (Lindsay Lohan) tancuje, má ve svém logu neonovou tanečnici, které bliká pravá ruka a noha - stejné končetiny, o které Dakota a Aubrey přijdou. (rala)

• - Lindsay Lohan absolvovala mnoho lekcí tance u tyče, aby se dobře připravila na roli striptérky. (Pethushka)