Vím, kdo mě zabil

I Know Who Killed Me

Viem, kto ma zabil

Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA, 2007, 101 min

Soundtrack Joel McNeely: 1. Prelude For A Madman - Joel McNeely ,2. Duality ,3. Fairytale Theme ,4. A Daughter Is Dead ,5. End Of Innocence / Aubrey Is Gone ,6. A Mother's Grief ,7. Search For Aubrey ,8. The Bus Stop ,9. Spontaneous Bleed ,10. Going Home ,11. Jennifer's Room ,12. Some People Get Cut ,13. Investigating Stigmata ,14. The Mirror ,15. The Graveyard ,16. I Know Who Killed Me ,17. The House ,18. Dad Dies ,19. Death of Norquist ,20. Prelude / Reunited ,(13.5.2011)

Nebudu nikomu brát jeho hodnocení, proto asi trochu vystoupím z davu. Někteří píšete vykrádačka, pak asi nejsem moc znalý, páč mně to jiný film nepřipomnělo. Ale to jako v dobrém. Proto ode mě 4*. Lindsay, ač nikdy asi nebude dobrá herečka, mi přišla úplně v pohodě, u tyče jí to fakt seklo. Pointa nebyla špatná. Líbilo se mi to. I když hned jak našla na té poličce tu cenu bylo mi jasné, kdo vrahem bude... A taky to vyšlo. Ale to jsou podrobnosti. U mě spokojenost. A seru na všechny maliny!(8.9.2010)

• vaja

Vůbec jsem nečekala, že se u I Know Who Killed Me člověk taky pobaví... :) Chápu, že se Lindsay asi chce vymanit z rolí v romantických teen komediích, ale v tomhle případě šlápla trochu vedle. Talent nepochybně má, bohužel tady neměla moc příležitostí ho ukázat. Film je lehká variace na úchylárny typu Saw nebo Hostel. Sadisti se u toho tedy poměrně málo vyžijou, přestože o záběry na řezané, sešívané, upadlé a zmrazené prsty tady není nouze. Scénář je jinak naprostá hovadina. Třeba pižlání ruky vraha sekáčkem, nebo při vybité protéze, ehm, se Lohan podaří vykopat hrob... Takže cílová skupina diváků pro tento snímek mi nějak uniká.(9.6.2008)

Vcelku zábavné. A nikterak zvlášť zmatené. Dvojčata, empatie, stigmata (či spíše odpadávající kusy těl) atd. Jen by mě zajímalo, zda všechny předchozí oběti (tedy nejméně jedna) též odmítly zdokonalovat svou hru na klavír, případně se účastnit soutěže mladých talentů... P. S. Sovy opravdu nejsou, čím se zdají být, tento axiom se opět potvrdil. 2,5 hvězdičky.(15.10.2010)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Lindsay Lohan, atmosféra, napětí, pointa, závěr -těžko pochopitelný hned od začátku/// Není to tak špatný. Docela drsná atmosféra v ještě drsnějším příběhu o dívce, která zachránila sama sebe. Nedává vám to moc smysl? Nevadí, nebudu více prozrazovat, ať právě nepřijdete o to zajímavé. Kdybych to byl býval věděl já hned od začátku, tak bych alespoň netápal nad tím jak to vlastně je a jak to mám chápat. O to ale bylo potom větší překvapení až mi to celé do cvaklo. Lisdsay jsem viděl po delší době a evidentně se snaží vymanit ze své teen škatulky. To se jí částečně daří, jenže po herecké stránce tu jsou vidět rezervy. Nehledě na to, že když je svlečená, tak se na ni nedá dívat./// Celkem 74%///(25.3.2010)

• - V roce 2007 byl snímek oceněn Zlatou malinou pro nejhorší film, nejhorší scénář a nejhorší prequel, remake, rip-off nebo pokračování. Lindsay Lohan dostala stejné ocenění pro nehorší pár a nejhorší herečku a Chris Sivertson si vysloužil Zlatou malinu za nejhorší režii. (Pepinec)

• - Snímek se umístil na 34. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Spoiler: Noční klub, ve kterém Dakota (Lindsay Lohan) tancuje, má ve svém logu neonovou tanečnici, které bliká pravá ruka a noha - stejné končetiny, o které Dakota a Aubrey přijdou. (rala)