Hellboy Animated: Blood and Iron (TV film)

Animovaný / Horor

USA, 2007, 75 min

Předloha:

Mike Mignola (komiks)

Kevin Hopps

Matt Steinauer

Partička objasňuje záhadu kolem duchů ve strašidelném domě? Cože? Že bych začal sledovat nějakou epizodu s hrdiny ze seriálu Scooby Doo? Naštěstí druhá polovina už je mnohem temnější a zajímavější a na řadu přijdou i ty "správné" okultní praktiky - nejednou se mi vybavil Return to Castle Wolfenstein. 60 %(18.1.2009)

V druhem animaku nechybi zadna ze zakladnich ingredienci znamych z komiksu: velky a ne zcela mrtvy nepritel, potvory nutne k prekonani na ceste k nemu, zamek (v tomto pripade jenom hodne velky dum) a moment, kdy Hellboy nekam spadne. Naciste tu sice nejsou, ale nepochyboval bych, ze se jich v nekterem z dalsich dilu dockame. Skoda jen, ze je to z pohledu na vsechny hellboyovske komiksy a filmy z hlediska deje a vyvoje takove klisoidni. Mignola ma na vic, jak uz nekolikrat na papire s obrazky a bublinami ukazal.(2.7.2007)

CITÁT - Ale dítě pekel bylo zachráněno dobrými lidmi......... Úřad pro Vyšetřování Paranormálních jevů opět v akci. Natočeno podle stejnojmenné komiksové série HellBoy Mike Magnoly. CITÁT - HELLBOY (Ron Perlman) - A sakra....... Opět hororový příběh, tentokráte s upírskou tématikou. CITÁT - Elizabeth Ondrushko......... DIALOG: LIZ - Říkej mi Liz. ABE - Říkej mi Abe. HELLBOY - Říkej mi.....jen to důležité.......... Upíři a duchové doslovně tímto příběhem prolétají. CITÁT - V tomto světě jsou věci, které moderní lidé radši převedou na bajky nebo videohry...... Zde je hororový příběh upírky Elizabeth spojen se starobylým božstvem, které jí dává ohromnou moc. CITÁT - Začínáš mě srát.......... Original Theme by Marco Beltrami Movie.(1.4.2013)

Temná a správně hellboyovská atmosféra. Děj byl dost dobrý a můžu říct, že se mi to líbilo ještě víc než Sword of Storms. Ta atmosféra mě, ale fakt dostala. Opravdu velice povedená. Zpracování postav stejně, jak v prvním dílů skvělé. Odkazy na komiksy tu jsou taky. Jsou tu odkazy na knihu Hellboy: Pravá ruka zkázy a taky Hellboy: Probuzení Ďábla. Tahle filmovo-komiksová podobnost se mi strašně líbí u obou filmů. Sice to nebylo tak akční jak někteří píší, ale mělo to vše, co postrádal první díl. Mě se to líbilo tak, jak to ve filmu bylo podané. Napětí bylo místy až hororových prvků. Pro milovníky Hellboye (já se mezi ne určitě řadím) je tenhle film pěkná třešnička na dortu. 90%(10.8.2012)

• Campbell

Filmy od Del Tora jsou geniální a zřejmě jedny z nejlepších předělávek komiksu. teda aspon pro mě, na animovanou verzi jsem se upřímě moc netěšil a já věděl proč. tenhle animák se snaží být děsně cool a co možná dost temnej stejně jako Watchmen animovaná verze. Ale totálně mu to ujíždí, animace je sice pěkná a dabing je povedenej už jen díky tomu že tu dabují stejní herci co ve filmu, ale celkově je to takový uspěchaný a bez jakkýkoliv emocí a celkově je to spíše nudné. Slabota.(28.10.2012)

• - Čtveřice, která si ve filmech série Hellboy zahrála hlavní postavy, Ron Perlman, Doug Jones, Salma Blair a John Hurt, zde nadabovala své postavy. (Innuendo1987)

• - Na tvorbě filmu se podíleli také Guillermo del Toro, autor filmového Hellboye, a Mike Mignola, autor komiksového Hellboye. (Innuendo1987)