Hellboy Animated: Blood and Iron (TV film)

Animovaný / Horor

USA, 2007, 75 min

Předloha:

Mike Mignola (komiks)

Kevin Hopps

Matt Steinauer

Tenhle film, který je o rok mladší, má mnohem zajímavější hororovou atmosféru, čímž si u mě jednoznačně hned od začátku získal lepší postavení než snímek první. Jsou zde podobné atributy jako ve "Sword of Storms", ale je to přece jen temnější a krvavější. Nemůžu si ale pomoct, pokud chcete Hellboye skutečně poznat, pořád raději sáhněte po komiksu.(13.3.2014)

• SOLOM.

No sláva, tak mám za sebou zatím snad všechno, co se Hellboye týče. Já spokojený s tímto završením určitě nebyl, takže tomu zřejmě trochu shodím hodnocení. Já se bohužel nespokojím s drobky, které nám pánové Victor Cook a Tad Stones nabídli. Přece jenom jsem očekával pořádný souboj pekelného bijce a upíří hraběnky, ale těch opravdu slušných akčních (bojových) scén tu bylo žalostně málo. Místy jsem se neskutečně nudil a to nebudu vypisovat nelogických momentů, kterých jsem si všimnul. Je zajímavé, že Vlkodlak se do Hellboye zakousnout nedokáže, ale had ano a ještě mu tam zanechá krvavé šrámy. Jako chápu, že je tohle určené hlavně pro děcka, ale jak vidno zabralo to i na dospělé…(11.1.2014)

Krev & Železo... Název by i relativně odpovídal, ale nepřipraví na to, co přijde, poměrně nudná omáčka, která z mírné béčkovosti vykolejí jen na pár chvilek v před-finálnímy souboji, které kdyby byli finální, určitě bych byl mnohem raděj, neboť ač je ten závěrečný dobře zpracován, prýští z něj účelovost jako krev v Tarantinově Kill Billovi. (_(__spoiler__)_) Proč? Pro bohy proč se ve všem musí snažit Hellboye obrátit na tu "správnou"stranu?(17.2.2013)

• Campbell

Filmy od Del Tora jsou geniální a zřejmě jedny z nejlepších předělávek komiksu. teda aspon pro mě, na animovanou verzi jsem se upřímě moc netěšil a já věděl proč. tenhle animák se snaží být děsně cool a co možná dost temnej stejně jako Watchmen animovaná verze. Ale totálně mu to ujíždí, animace je sice pěkná a dabing je povedenej už jen díky tomu že tu dabují stejní herci co ve filmu, ale celkově je to takový uspěchaný a bez jakkýkoliv emocí a celkově je to spíše nudné. Slabota.(28.10.2012)

Líbily se mi na tom dvě věci. Že kreslené postavičky dabovali herci z hraných filmů, a že se tam nakonec objevily mýtické bytosti. Jinak to byla taková průměrná pohádka na jedno shlédnutí, která je sice příjemná na pohled a nenudí, ale posléze z ní příliš vzpomínek nezůstane. Na Del Tora to nemá ani omylem. 70%(31.5.2017)

• - Na tvorbě filmu se podíleli také Guillermo del Toro, autor filmového Hellboye, a Mike Mignola, autor komiksového Hellboye. (Innuendo1987)

• - Čtveřice, která si ve filmech série Hellboy zahrála hlavní postavy, Ron Perlman, Doug Jones, Salma Blair a John Hurt, zde nadabovala své postavy. (Innuendo1987)