Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Profesor Broom se v roce 1939 utkal s upírkou Elizabeth Ondrushko, maďarskou krvavou hraběnkou a vyšší kněžkou kultu Hekaté. Ani kůl v hrudi jí ovšem nadobro nezastavil. Nyní má profesor po ruce Hellboye, Liz i Abea, pro které se obyčejná akce “prozkoumat strašidelný dům“ mění na boj o holý život. Nestojí proti nim totiž jen samotná upírka, přivolaná zpět na tento svět dvěma čarodějkami, ale i další krvelačná stvoření noci. Tohle bude zatraceně dlouhá noc... (Yojimbo)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (57)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Ďalší film o hellboyovi kde v tomto prípade bojuje z jedným z jeho stálych protivníkov a tým je bohyňa čarodejníc Hekaté. V tomto príbehu sa nachádzajú Harpyie, bohovia, duchovia, vlci, hady, vlkodlak a upíry. Tento celý príbeh je tak trocha založení na folklóre ale to nevadí.Celkovo je tento hellboy vážnejší ako sword of storms a to s toho dôvodu že sa viacej zameriava na chovanie postáv ako na obludy. Máme tu flashbacky z čias Broomovej kariéry kedy bojoval s upírkou Elizabeth a takisto súčastnosť kde sa s ňou stretávajú aj ostatný. Hekaté začne hellboya lákať na temnú stranu ako to ona zvykne a vtipné na tom je že Hellboy je naozaj ten ktorý dokáže priniesť ľudstvo do záhuby. Má totiž ruku skázy ktorá je opisovaná aj v biblií ako klúč k apocalypse. Ale zatiaľ sa Hellboy drží. Vedľajšie postavy sú fajn tiež obohatené o nový prírastok ktorého meno si síce napamätám ale dokáže vnímať kov. Shermenová ako obvykle horľavá a Abe kupodivu akčný. Broom na svojej z posledných misií. Celkovo sa mi tento film páčil viacej ako jednotka pretože je vážnejší a zabŕdavá do mytológie hellboya ako takého. Aj keď akcia je tu tiež. Finálna bitka neodfláknutá a celkovo je to fajn. Bol by som rád keby sa spravilo viacej takýchto filmíkov ale tentoraz by som tam uvítal nacistov, lebo to je hellboy ako ho mám rád. bojím sa totiž že filmu sa tak skoro nedočkám. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Toto je to práve orechové. Už predošlý diel priniesol vydarené postavy a slušnú animáciu, no tu sa okrem toho dostavil aj lepší príbeh a lepšia hudba. Hellboy tento krát pátra v zaujímavejších priestoroch, s ktorých sa podarilo vyťažiť slušnú temnú-gotickú atmosféru. Rozhodne lepšie a zaujímavejšie ako prvý diel. 85% - 4* ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Krev & Železo... Název by i relativně odpovídal, ale nepřipraví na to, co přijde, poměrně nudná omáčka, která z mírné béčkovosti vykolejí jen na pár chvilek v před-finálnímy souboji, které kdyby byli finální, určitě bych byl mnohem raděj, neboť ač je ten závěrečný dobře zpracován, prýští z něj účelovost jako krev v Tarantinově Kill Billovi. (_(__spoiler__)_) Proč? Pro bohy proč se ve všem musí snažit Hellboye obrátit na tu "správnou"stranu? ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Stejně dobré jako první hellboyovský animák. Tentokrát se ale ke slovu dostává nefalšovaná hororová atmosféra podepřená příběhem, který tradičně (mignolovsky, komiksově) perfektně kombinuje známé i méně známé legendy a plete z nich strhující podívanou. Vždyť mix příběhu Alžběty Báthoryové, upírské podívané a starořecké mystiky, to je něco přesně pro Hellboye. Bát se sice nejspíš nebudete (pořád je to "jen" animovaný film, já vím), ale napínavou sedmdesátiminutovku vám garantuji.__P.S. Znalci Hellboye tištěného, počkejte si na konec titulků. Ano, chystá se film The Phantom Claw. V hlavní roli s Humrem Johnsonem! Už aby tu byl! ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Filmy od Del Tora jsou geniální a zřejmě jedny z nejlepších předělávek komiksu. teda aspon pro mě, na animovanou verzi jsem se upřímě moc netěšil a já věděl proč. tenhle animák se snaží být děsně cool a co možná dost temnej stejně jako Watchmen animovaná verze. Ale totálně mu to ujíždí, animace je sice pěkná a dabing je povedenej už jen díky tomu že tu dabují stejní herci co ve filmu, ale celkově je to takový uspěchaný a bez jakkýkoliv emocí a celkově je to spíše nudné. Slabota. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Čtveřice, která si ve filmech série Hellboy zahrála hlavní postavy, Ron Perlman, Doug Jones, Salma Blair a John Hurt, zde nadabovala své postavy. (Innuendo1987)

Reklama

Reklama