Hellboy Animated: Blood and Iron (TV film)

Animovaný / Horor

USA, 2007, 75 min

Předloha:

Mike Mignola (komiks)

Kevin Hopps

Matt Steinauer

Krev & Železo... Název by i relativně odpovídal, ale nepřipraví na to, co přijde, poměrně nudná omáčka, která z mírné béčkovosti vykolejí jen na pár chvilek v před-finálnímy souboji, které kdyby byli finální, určitě bych byl mnohem raděj, neboť ač je ten závěrečný dobře zpracován, prýští z něj účelovost jako krev v Tarantinově Kill Billovi. (_(__spoiler__)_) Proč? Pro bohy proč se ve všem musí snažit Hellboye obrátit na tu "správnou"stranu?(17.2.2013)

Tenhle film má vše, co mám na komiksech o Hellboyovi rád. Předlohu lze asi těžko překonat, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tentokrát je to i o něco lepší než v případě prvního animáku. V průběhu se vyskytne několik skutečně působivých scén, příběh je plný mytologie a tajemna, tempo svižné (ostatně film není nikterak dlouhý) a dokonce i ten dabing se o něco málo zlepšil.(15.7.2008)

• SOLOM.

No sláva, tak mám za sebou zatím snad všechno, co se Hellboye týče. Já spokojený s tímto završením určitě nebyl, takže tomu zřejmě trochu shodím hodnocení. Já se bohužel nespokojím s drobky, které nám pánové Victor Cook a Tad Stones nabídli. Přece jenom jsem očekával pořádný souboj pekelného bijce a upíří hraběnky, ale těch opravdu slušných akčních (bojových) scén tu bylo žalostně málo. Místy jsem se neskutečně nudil a to nebudu vypisovat nelogických momentů, kterých jsem si všimnul. Je zajímavé, že Vlkodlak se do Hellboye zakousnout nedokáže, ale had ano a ještě mu tam zanechá krvavé šrámy. Jako chápu, že je tohle určené hlavně pro děcka, ale jak vidno zabralo to i na dospělé…(11.1.2014)

Tenhle film, který je o rok mladší, má mnohem zajímavější hororovou atmosféru, čímž si u mě jednoznačně hned od začátku získal lepší postavení než snímek první. Jsou zde podobné atributy jako ve "Sword of Storms", ale je to přece jen temnější a krvavější. Nemůžu si ale pomoct, pokud chcete Hellboye skutečně poznat, pořád raději sáhněte po komiksu.(13.3.2014)

CITÁT - Ale dítě pekel bylo zachráněno dobrými lidmi......... Úřad pro Vyšetřování Paranormálních jevů opět v akci. Natočeno podle stejnojmenné komiksové série HellBoy Mike Magnoly. CITÁT - HELLBOY (Ron Perlman) - A sakra....... Opět hororový příběh, tentokráte s upírskou tématikou. CITÁT - Elizabeth Ondrushko......... DIALOG: LIZ - Říkej mi Liz. ABE - Říkej mi Abe. HELLBOY - Říkej mi.....jen to důležité.......... Upíři a duchové doslovně tímto příběhem prolétají. CITÁT - V tomto světě jsou věci, které moderní lidé radši převedou na bajky nebo videohry...... Zde je hororový příběh upírky Elizabeth spojen se starobylým božstvem, které jí dává ohromnou moc. CITÁT - Začínáš mě srát.......... Original Theme by Marco Beltrami Movie.(1.4.2013)

• - Čtveřice, která si ve filmech série Hellboy zahrála hlavní postavy, Ron Perlman, Doug Jones, Salma Blair a John Hurt, zde nadabovala své postavy. (Innuendo1987)

• - Na tvorbě filmu se podíleli také Guillermo del Toro, autor filmového Hellboye, a Mike Mignola, autor komiksového Hellboye. (Innuendo1987)