Zuby nehty

Tooth & Nail

Horor / Thriller / Sci-Fi / Drama

USA, 2007, 94 min

U tohoto hororu jsem se dlouho rozmýšlel mezi dvěma a třemi hvězdičkami, nakonec jsem se rozhodl pro tu štědřejší možnost, protože cca od dvacáté minuty se téměř pořád něco děje, takže se divák nenudí (což převelice oceňuji). Snímek zachycuje postapokalyptickou budoucnost, kdy se skupina hrdinů brání útoků kanibalů. Navzdory tomu, jaké nepříliš optimistické věci jsou ve filmu popisovány, se tuto depresivnost nepodařilo nijak přesvědčivě zachytit (na hustou a syrovou depresivní atmosféru zapomeňte, nic takového zde bohužel není). Důvodem jsou především značně sterilně působící exteriéry a interiéry (ač se snaží vypadat špinavě zašle, nefunguje to ani trochu - je z toho cítit umělost) a absence zapamatovatelných záporných postav (to zamrzelo hodně, s nimi by se Tooth & Nail mohl bezproblémů stát nadprůměrným hororem). Závěrem bych ještě zmínil docela originální konec (ne co, ale jak), který mě v těch třech hvězdičkách (slabých) utvrdil.(14.3.2008)

Postapokalyptické filmy obľubujem a už od začiatku som vedel, že v Tooth & Nail sa nesklamem. 4,2 milióna USD v dnešnej dobe dobe nie je rozpočet, s ktorým by sa v kinematografii dalo skákať vysoko a tak sa na niektorých veciach zákonite muselo šetriť. Najciteľnejšie to odniesli interiéry a exteriéry - celý príbeh sa odohráva v približne troch miestnostiach niekdajšej nemocnice, ktorú hlavní aktéri opúšťajú iba zriedkakedy, zdevastovaný svet tvorí jedna vyľudnená ulica, lemovaná niekoľkými opusteným automobilmi a v tomto ohľade sa Tooth & Nail príliš nelíši od tematicky trochu podobného Seagalovho prepadáku Against the Dark (2009), ktorý však pohltil dvojnásobne väčší rozpočet a dopadol podstatne horšie. Potešila ma účasť Vinnieho Jonesa a Michaela Madsena v roliach kanibalov, zvyšok barbarskej tlupy tiež pôsobil dosť divoko a tvorili ho samé ťažké váhy (casting na tieto postavy asi prebehol vo wrestlingovom klube) a v závere došlo aj na nejaké menšie krvipreliatie. Ak by som hľadal nedostatky, tak tých by sa tu našlo dosť, o to mi však v tomto prípade nešlo, takže som bol s Tooth & Nail celkovo spokojný.(23.11.2011)

• strougy

Když se za nejzábavnější moment filmu dá považovat scéna, kterak slečna ve slušivých černých kalhotkách uklouzne po kaluži krve, tak je asi něco špatně. Hloupý a nudný film o partičce hodných hlupáků zabíjených odpornými kanibaly, v jejichž skupině si Madsen a Vinnie Jones sahají na herecké dno své kariéry. A proč vlastně podobný filmy vždy přežijí ty nejnudnější a nejméně zajímavý postavy, kterým člověk od začátku přeje tu nejbrutálnější smrt vážně nepochopím.(6.1.2009)

50%. Na zaklade dost negativnych hodnoteni som bol pripraveny na najhorsie a ocakaval som nudnu blbost, ale nenudil som sa az tak, ako som to ocakaval. Na scenari a niektorich dialogoch som sa sice zabaval, ale Michael Madsen si opät podobne, ako aj v KILL BILL (2003) vychutnaval vrazdenie. Bolo citit aj lacny rozpocet, teda cely film v jednej budove a obcas nejake tie zabery na apokalypticke prazdno v meste a samozrejme o par mesiacov si uz len matne spomeniem na tuziacich kanibaloch po ludskom mäse v tomto filme, avsak niektore vrazdy boli brutalne a krvavo natocene, takze ako oddychovka u mna postacuje na 50%. ________ Nicole DuPort - (Dakota) +++ Rider Strong - (Ford) +++ Michael Kelly - (Viper) +++ Alexandra Barreto - (Torino) +++ Robert Carradine - (Darwin) +++ Emily Catherine Young - (Nova) +++ Kevin E. Scott - (Max) +++ Zack Robidas - (Yukon) +++ Beverly Hynds - (Victoria) +++ Rachel Miner - (Neon) +++ Michael Madsen - (Jackal) +++ Vinnie Jones - (Mongrel) +++ Produkcia: Michael Madsen +++(1.6.2012)

Po týdnu,kdy na mě zas nesmírně kultivovaně promluvilo asi šestset lidí (někteří i vícekrát) a já téměř všem slušně odpověděl,mi tahle nicmoc blbůstka přišla docela vhod. Děj ubohý, dialogy mnohdy směšně trapný,asi jak u většiny tzv. romantických velkofilmů,ale tady jsem se alespoň místo růžovoučké dočkal červené. No a když se mi podařilo několika budoucím mrtvolám dosadit místo jejich obličeje ksichty některých mých ,,oblíbených" kultivovaných spoluobčanů,občas jsem si slastně zavrněl.Bohužel dost často má unavená hlava dostávala na prdel naprostými zhovadilostmi,-jako že třeba i po dvou letech jsou nepojízdná auta v ulicích pořád jako nová! Zřejmě s benzínem asi zmizel i prach.Co ale musím ocenit , že se tam furt něco děje -Takže tak celý asi napůl,49%.(6.3.2010)