Konec v nedohlednu

No End in Sight

Dokumentární

USA, 2007, 102 min

Peter Nashel

Vynikající práce, nepochybně jeden z nejlepších dokumentů jaké jsem kdy viděl, a to nemluvě o tom o jak akutní a živé otázky v něm jde. Bez zbytečného polemizování o tom s jakými důvody Američané do Iráku či jak probíhala samotná válka... ale do detailu a o všem co se stalo po ní. O tom proč po rychlé a úspěšné válce šla všechna snaha západu totálně do pekel, o masivních systémových chybách, které udělaly nepřátele z těch, které Američané původně osvobozovali. Ale není se jim co divit, když se v jejich zemi západní nadvláda začal chovat jako slon v porcelánu... 8/10(2.9.2012)

"...dělali jsme si tak trochu legraci, že existuje 500 způsobů jak to pokazit, a 2 nebo 3 způsoby jak to udělat dobře...To, čemu jsme nerozuměli, bylo, proč jsme museli postupně procházet všech těch 500." ...Asi najžalostnejší dôkaz totálnej neschopnosti, ľahostajnosti a arogancie celej Bushovej administratívy (Rumsfeldovi šatku cez oči a postaviť k múru) v praxi, v jednom z najlepších dokumentov....a na rozdiel od (takisto výborného) Inside Job, v ktorom vám pri každom väčšom finančnom žralokovi vyskočil titulok "XY odmietol učinkovanie v tomto dokumente", má Fergusson tentokrát k dispoziícií širšie spektrum pomerne vysokopostavených mien, ktorý v tomto konflikte hrali nejakú dôležitú úlohu a boli ochotní sa vykecať pred kamerou.(13.11.2012)

• matees_no

Velké zklamaní po shlédnutí precizní Finanční krizi. Jednostranná kritika západu, která přesně hraje do noty dnešním mainstreamovým velmi chytrým odborníkům, kteří přeci stoprocentě vědí, že 09/11 je výmysl a že Amíci si to vyhodili sami. Nehledě na to, že stejně na tom Měsíci nebyli a celý to spáchali za oponou v Hollywoodu. Tito pseudo generálové, nechápající, že Západ vstoupil do války, kterou nelze vyhrát a v dějinách ji nikdo nikdy nevyhrál ( ani Napoleon v Rusku, ani Hitler u Bolševiků, ani Rusáci v Afgánu, ani Amíci ve Vietnamu a ani Frantíci v Alžíru) ,ale že do té války vstoupit musel, aby neztratil tvář a aby Usámoj dokázali, že si nemůže uplně dělat co chce. A tak dnes, po více než 10 letech od začátku této nikým nechtěné, ale zároven tak potřebné války, je každý ta velká Pouštní liška, která by ty musulmany tam někde na tom Blízkym východě zpacifikovala tak suprově, že by vám nakonec i USB šel za svědka při svatbě. Po bitvě je totiž každej generál!(23.4.2014)

Dokument, který klade na diváka vysoké nároky. Udržet pozornost a sledovat souvislosti po celých 100 minut opravdu není nic lehkého, ale vyplatí se. Toto není žádný Moore, zde dostávají prostor obě strany - i když to, jak nabízenou šanci promluvit využijí, je již druhá věc. Mě osobně šokovalo několik momentů, kdy člověk neví, zda se má smát nebo plakat nad zjevným ignoranstvím jistých osob.(18.9.2008)

U novějšího filmu Charlese Fergusona, oscarové Finanční krize, se často zmiňovalo jak režisér dokumentaristicky vyrostl a jsou vidět peníze investované do dokumentu. K mému překvapení i Konec v nedohlednu vypadá velmi profesionálně a jde si tvrdě a zároveň lehce za svým názorem. Ten je dost jednoznačný, ale chválím i snahu zachytit pohled na tuto krizi i z pohledu Iráčanů a nejenom na problém americké strany. 80 %(10.5.2011)