Rexík (TV seriál)

• Československo

Reksík

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1967, 65x10 min

Příjemný seriál, jehož hlavní hrdina voříšek Rexík žije na vesnici a tam zažívá různá dobrodružství. Jeden z těch pohodových animovaných seriálů, který si vystačí s jednoduchým příběhem a běžnými hrdiny. Je určen spíše pro menší děti, ale i ti odrostlejší si mohou užít bezstarostné chvíle při jeho sledování.(23.4.2013)

Další z řady polozapomenutých animáku s bejvalého východního bloku (možná že i Večerníčku ?), z mého útlého dětství. Malý bílý psík Reksík v mnoha veselých příhodách a příbězích, které si dnes už bohužel nevybavím. Už ten úvod je originální a pěkná byla i hudba. Nejvíce se mě však vždy líbilo, to jak bouchal nějakou paličkou do toho červeného filmového pásu s jeho podobou v takových malých čtverečcích. Polská "psí" animovaná klasika, jako třeba u nás Štaflík a Špagetka, a dnes už naprostý kult.(6.6.2007)

"Haf! Haf!" Důležitější sdělení Rexík neposkytuje, ale je to sympaťák, jehož vrčení a štěkání je mimořádně vtipné. Jako dítě jsem se na Rexíka těšil, ale když jsem ho chtěl představit svým dětem, tak to kouzlo trošku vyprchalo. To ovšem nic nemění na tom, že když rozzuřeného Rexíka knokautoval kohout, tak jsem smíchy spadl ze židle.(5.10.2017)

Na DVD vyšla kolekce sedmi dílů pod společným názvem Reksík opravářem - 1. Reksíkovo jaro, 2. Reksík opravuje, 3. Reksík a slepice, 4. Reksík a kohouti, 5. Reksíkova zima, 6. Reksík lyžařem a 7. Reksík a vrána. Určitě to tady potřebuje rozšířit a specifikovat. A pak dalších 30 dílů na 5 DVD, tentokráte už doopravdy jako Rexík.(18.3.2009)

Roztomilý pejsek a jeho příhody. Musím podotknout, že to je velmi zapomenutý animák. Nevím, jestli byl u nás vůbec někdy vysílán. Vybavuje se mi roztomilá animace. Měl jsem několik příhod na VHS. Teď se na ni práší někde na půdě. Možná ji někdy půjdu hledat a tento klenot si připomenu. Závěrem říkám, že Rexík by se měl vysílat. Myslím si, že děti ho vůbec neznají a to je veliká škoda. Nad hodnocením jsem dlouho nepřemýšlel, hned mě napadlo, že dám lepší čtyři hvězdičky.(30.5.2010)