Situačná veselohra zo sveta neobmedzených možností, v ktorej sa z chudobného taxikára počas jedinej hodiny stáva generálny konzul, predseda rady automobilových závodov a člen najexkluzívnejších klubov. (oficiální text distributora)

NinadeL

Dokonalá slovenská inscenace podle hry Ference Molnára Egy, kettő, három (1929). Všechno šlape jako hodinky, formálně i obsahově bez nejmenší chybičky. Skvostné obsazení - Lasica, Studenková, Dibarbora. Nemyslím, že bych si zážitek někdy chtěla pokazit Wilderovým filmem. ()

Ej Hlemýžď

Ve výčtu hereckého obsazení chybí Vlado Černý, který hrál toho taxikáře a nápadníka jménem Tono Nožička, což bylo pro M. Lasicu ve své postavě magnáta naprosto nepřijatelné, ale i s tím si elegantně poradil. ()

nascendi

Po dlhom čase príjemné prekvapenie z TV filmu, o ktorom som doteraz nič nevedel. Ak boli takýmito filmami zapĺňané bratislavské pondelky, potom sa niet čo čudovať ich popularite aj v západnej časti bývalého štátu. Milan Lasica si excelentne zahral úlohu, ktorá mu sadla, ako keby bola pre neho napísaná. A malé etudy si strihla v jeho kancelárii veľká časť slovenského herectva. Svižná komédia, ktorá pobaví aj po tridsiatich rokoch. ()

Flego

Konverzačná komedialna divadelná hra Ferenca Molnára je známa už z filmového spracovania filmu Billyho Wildera z roku 1960 s nezabudnuteľným Jamesom Cagneyom. Slovenský prepis Gábora Várkonyiho je taktiež veľmi zábavný a ťaží s neopakovateľného herectva Milana Lasicu. Určite doporučujem. ()

slunicko2

Zábavná hra od špičkového autora. 1)  Německý žid, novinář, spisovatel a především autor divadelních her Ferenc Molnár se narodil v Budapešti a 12 let strávil ve Spojených státech, kam utekl před fašisty. Psal v maďarštině, němčině a angličtině. Hrdý zastánce Rakousko-Uherska, pravděpodobně nejúspěšnější maďarský spisovatel v dějinách, vydělával ve dvacátých a třicátých letech 20. století odhadem více než milion dolarů ročně (!)._____ 2)  51letý Molnár napsal jednu z mnoha drobných divadelních her Egy, kettő, három v roce 1929. Místo děje není známo, jména postav naznačují, že nejde o Maďarsko. Navzdory Norrisonovu jménu to není ani Anglie, zmínka o blízkých horách naznačuje Rakousko nebo Německo._____ 3)  Představení stojí a padá s vtipným textem, který nedokázaly příliš shodit ani inscenační manýry slovenské televize pod vedením z Maďarska vypůjčeného 38letého Gábora Várkonyiho. Herci se nicméně snažili a celkový dojem je fajn._____ 4)  Aby prokázal své automobilové schopnosti, je taxíkář požádán, aby vyrobil několik automobilových vynálezů. Norrisonovi připadají tři prezentované nápady tak směšné, že si je sice ponechá, ale schová do šuplíku. Je to desetiválcový motor, světlomety, které otáčejí volantem ve směru jízdy (skutečně zavedeno v šedesátých letech), a systém detekce průrazu (zaveden v roce 2010)._____ 5)  Americký film Raz, dva, tři je postaven na podobném nápadu, ale svým provedením i vyzněním je úplně jiný. Doporučuji jej ke zhlédnutí. ()

Autogram

Funkcia predsedu banky si vyžaduje dokonalé organizačné schopnosti a v podaní Lasicu nás o tom za jednu hodinu zaručene presvedčí. Už podľa toho rozsiahleho hereckého obsadenia vidno, koľko ľudí v najrôznejších profesiách bolo nutné za tú hodinu zabezpečiť a usmerňovať. Rozmýšľal som, čím by bol tento film bez Lasicu, a dospel som k tomu, že by asi vôbec nebol, lebo nikto by túto rolu nemohol zastúpiť lepšie. –––– Naučte sa to od Napoleona tak, ako som sa to naučil ja: Dávať príkazy a OSOBNE preveriť ich splnenie! –––– Olej! Drobnými láskavosťami olejujeme svoje strojné zariadenia. ()

Mykhaluu

Jestli se nepletu a jde o tu komedii, kde Milan Lasica zvládne za hodinu to, co by v Americe trvalo celý děň! :) Tak Vám tuhle inscenaci vřele doporučuji! Užíval jsem si to jako dítě se zájmem o divadlo ještě dlouho po shlédnutí! :) Např scéna Špatné mazadlo - "Dnes vypadáte zdravě!", "Mám vysoků horůčku, paně!" "Špatné mazadlo!" :-D :-D ()

Eire

Tento scenar by si snad zasluzil aj plnohodnotny film. Lasica vo svojej najlepsej forme. Vyborne mu vsak sekundovali aj ini slovenski herci ako Danciak, Cerny, Majo Zednikovic, vtedy este sexi Zdena.... V osemdesiatych rokoch to bola teda pecka! ()

PTuranyi

Výborná komédia, ktorej exceluje Milan Lasica ako riaditeľ banky a dokonalý organizátor. Musí totiž počas jednej hodiny urobiť z taxikára a manžela svojej chovankine, noblesného gentlemana, aby zachránil jej spoločenskú česť. Produkcia je perfektná a napriek tomu, že ide o televíznu produkciu dej má dobré tempo a herci natoľko kvalitný, že ostatné chybičky sa strácajú. ()

Hombre8

Krásný příklad toho, že když vezmou věc do rukou ti správní lidé, tak i tak principiálně nezajímavá věc, jako je přepis nízkonákladové, konverzační divadelní hry v jedněch kulisách na televizní obrazovku, může být velmi, velmi poutavá a zábavná. Supiš!  Hospodárská situácia: Je to horšie ako vlani. Túto vetu môžete opakovať nasledujúcich pätděsiať rokov. ()

m62

Len by som doplnil, že sa jedná o adaptáciu divadelnej hry maďarského autora Ferenca Molnára, ktorý bol hlavne v medzivojnovom období svetovo populárny a túto jeho predlohu v zmodernizovanej verzii spracoval aj Billy Wilder. ()