• slovenský

(festivalový název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 1976, 98 min

Opět skvostná Sissi Spaček, kterou jsem si nenechala ujít ani v žánru, který mně není moc blízký. Stephena Kinga mám trochu načteného, tak jsem trochu tušila, v jakých vodách se asi ocitnu. Fanatická matka s křehkou a půvabnou dcerou, která tolik toužila být jako ostatní děvčata kolem ní, ale všechno nabralo jiné obrátky zjištěním samotné Carrie o svých prazvláštních schopnostech. Na plese byla nádherná, tu chvíli štěstí, které se zračilo z celé její osobnosti, jsem si vysloveně vychutnala i když jsem věděla jak to asi skončí. To je jediné mínus na celém filmu, že ten závěr plesu a následné události se mně zdály přece jen malinko zdlouhavější, než bych si představovala, ale ten puntík na konci neměl chybu. Hodně silná čtyřka a doporučuju.(22.7.2014)

Četl jsem Carrie od Stephena Kinga a tam si všechno představíte podle sebe a ve filmu je to nakonec úplně jiný. :-) Druhé shlédnutí Carrie se mi líbilo o něco víc, než když jsem to viděl poprvé. Knížku jsem už četl hodně dávno, tak si nevybavím všechno, proto byla možná tentokrát lepší podívaná. Ples je vrcholem celého filmu a zúčtování s matkou třešničkou na dortu. Jsem hrozně zvědavý na remake.(31.10.2012)

FENOMENÁLNÍ. Ač knihy slavného Stephena Kinga zrovna nemusím, nestává se moc často, že film, který je podle nich natočen by byl zklamáním. Do tohoto trendu zapadá i Carrie, opět kniha kterou jsem se pokusil přečíst, ale Kingův styl mi opět nevyhovoval. Samotný příběh je však natolik zajímavý, že filmové zpracovaní bylo jen otázkou času. Bezchybný De Palmův styl prochází snímek od počátku do konce a skvěle pracuje jak s divákem, tak i s postavami. Snímek začíná zcela nevinně, jako drama jedné dospívající slečny a její značně nábožensky založené matky. Tenhle příběh není děsivý tím způsobem jako ostatní horory, nepracuje s klasickými proprietami, ale sklání se k úplně jiným metodám. Po dramatickém začátku se film přehoupne do druhé poloviny a režisér účelným a velmi progresivním stylem naprosto překročí předchozí rámec a doslova porušuje všechna pravidla, která před chvíli ještě úzkostlivě dodržoval. Tahle část patří k tomu nejlepšímu co nám žánr vůbec nabízí. Ani se nedivím, že zrovna tenhle horor tolik inspiroval Larse von Triera. [TOP 19/9 78%](3.6.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Vynikající thriller mixnutý s horůrkem od Briana De Palmy. Jak já horory nemusím, tak tenhle film mne přibil do křesla a nasál jsem těžkou atmosféru kolem šikanované a trýzněné Carrie. Pak už jsem jen mohl obdivovat mistrné stupňování napětí a stylové scény např. v závěru plesu se zkrvavenou Carrie, nebo její návrat domů k maminečce. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2316-carrie/videa/(11.11.2009)

Moc nevím jak to hodnotit: 70 minut je vata, kecání a kecání. 10 minut je akce, všude krev a já vůbec nevěděl, která bije. Zbytek času jsou úvodní a závěrečné titulky. Sissy Spacek hodně uvěřitelná a Travolta je tam všeho všudy 8 minut, zbytek herců je o ničem. Natočené je to průměrně, žádná sláva to není. 50%.(2.12.2017)

• - Sissy Spacek získala hlavní roli Carrie i přesto, že dorazila na konkurz se zpožděním. (ClintEastwood)

• - Jméno střední školy je Bates High, narážka na Normana Batese z filmu Psycho (1960) Alfreda Hitchcocka. (Halloween9)

• - Carrie obsahuje klíčová témata amerického hororu 70. let a zároveň předznamenala nástup několika pozdějších subžánrů - např. slasher a teenage hororů. (ClintEastwood)