L'histoire de l'amour

The History of Love

Fantasy / Drama / Romantický

Francie / Kanada / Rumunsko / USA, 2016, 134 min

Hezké, smutné. Krásná kamera, ještě lepší hudba. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že tam není nic originálního. Borec je odsunutej, slíbí si s borkou, že budou na sebe čekat, ale když ji pak v NY najde, už má druhýho haranta (toho prvního s ním) a jak se dozví asi za padesát let, za manžela jeho nejlepšího kámoše. Protože jsem to viděl bez titulků jen v angličtině (polovina herců mluví se silným evropským přízvukem), něco bylo těžší k pochopení. Škoda, že kolegyně machrus jen přeložila obsah z imdb, je nic neříkající. Ale já si tentokrát netroufnu. Jestli jsem to správně pobral, Židé byli vyhnáni z vesnice, Leo a Alma se znovu setkali až po několika letech. A to už bylo sakra pozdě. On napsal knihu, kterou mu ale zcizil někdo jiný a vydával za svou. A Leo přežil všechny. Sophie Nélisse je moc pěkná.(12.4.2018)

• hygienik

Obávam sa, že viac sa už Radu Mihaileanu komercionalizovať nemohol. Nie je to síce úplne prvoplánové, ale divácky strašne podbízivé, v dialógoch kŕčovito - humorné. Predovšetkým GA a SN hrali na pol plynu. Podľa mňa je to dobrý TV film. Lenže z Raduho sa stal priemerný scenárista a režisér a to je veľká škoda.(2.3.2018)