poster

VALL-I

 • USA

  WALL-E

 • USA

  WALL•E

 • Slovensko

  Wall-E

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2008, 98 min

Režie:

Andrew Stanton

Předloha:

Andrew Stanton (povídka), Pete Docter (povídka)

Kamera:

Jeremy Lasky

Hudba:

Thomas Newman
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  Země je zanesená odpadem. VALL-I nás z něj vyhrabe…. Má svůj byteček, domácího mazlíčka, smysl pro pořádek a je romantik. Na robota dobrý. A co na to děti? Už dlouho jsem neviděl svýho synátora něco takto prožívat. I když možná víc než tu romantiku oceňuje to, že je s ním legrace a hlavně ŽE JE TO HRDINA! Před Pixarem smekám, protože ukázat lásku mezi kusy plechu tak, aby ji chápali i ti nejmenší – to už dá kapku práce. To, ale asi ocením spíš já.(13.1.2009)

 • tron
  ****

  „Naši rodičia by na nás boli hrdí, ak by vedeli, že robíme presne to isté, čo oni pred sedemsto rokmi.“ Skvelé nápady, skvelý humor, dialógy (áno, dialógy), dobré postavy (a ako!) a poetické scénky. Pixar vie zručne pracovať s ponaučeniami tak, aby neboli otravne ťažkopádne („Nechcem prežívať, chcem žiť.“). Wall-E je v podstate druhý E.T. – Mimozemšťan, ale komu to vadí? Na prvý raz ma dosť prekvapilo, z akých odlišných polovičiek tento film pozostáva, pretože druhá je úplne iná, než prvá. Ale i to je vlastne plus, pretože to zo snímky robí snímku nepredvídateľnú a teda zábavnú a originálnu, v ktorej sa máte neustále na čo tešiť.(28.5.2011)

 • Cervenak
  ****

  Príliš mravoučné (inokedy decentný Pixar do nás tú eko-agitku hádže lopatou) a pre bežného stredoeurópskeho smrteľníka príliš sci-fi (dospelí diváci okolo mňa naháňačky robotov statočne odzívali), i tempo sa miestami citeľne zadrháva, ale inak... pohoda. U mňa čistých 7/10, no sympaťákovi Wall-Emu to rád zaokrúhlim nahor. Musím však dodať, že Panda ma bavila viac. Omnoho viac.(18.8.2008)

 • CheGuevara
  *****

  Vó-lí. Roztomilejší postavičku by ve filmovém vesmíru člověk jen těžko pohledal. Trošku si zoufám z toho, že ona ekologická proklamace s přehledem zastínila poselství o tom, že jinakost není nemoc, ale naopak dar. Avšak díky Wall-imu jsem po příchodu do obchodního centra cítil o něco větší nechuť než obvykle. Tudíž svůj účel bezesporu splnil. Možná, že je to na blockbuster docela pokrytecké kázat o konzumní společnosti, ale díky bohu za to, že tak aspoň někdo činí. Pixar mi opět připomněl, že animované filmy ještě dosud nedosáhly svého technického stropu a že hrané postavy do animáku nepatří.(20.8.2008)

 • viperblade
  *****

  Skutečnost, že malí pískající robůtci jsou v módě, víme už do dob Hvězdných válek. A chlápci z továrny na (především dětské) sny jménem PIXAR tento fakt vzali a dovedli ho k absolutní dokonalosti. Jistě, někteří by mohli namítat, že VALL-I je jen kombinací robotů R2D2 a Čísla 5, jiným by zase mohlo vadit, že snímek podkresluje dosti silné ekologické poselství. Jenže mně ani jedna z těchto dvou věcí nevadila. VALL-I je totiž jeden z nejkrásnějších animáků, jaký jsem kdy viděl. Je to zábava opravdu pro celou rodinku, kdy děti budou zírat a prožívat vše, co prožívá ten malý robůtek na plátně, dospělí si zase popřemýšlí a pobaví se při narážkách na různé filmy (Star Wars, 2001: Vesmírná odysea) a možná i nějaká ta slzička ukápne. Je to sice zbytečné psát, ale PIXAR je v tomhle prostě jasná jednička. Jen tak dál, hoši, už teď se těším na další animák!(12.8.2010)

 • - Ve scénáří promlouval Vall-I normální angličtinou, aby bylo pro animátory lehčí vžít se do situace. Mezi roboty tedy probíhají normální dialogy. Slova byla ale nahrazena pípáním. (duklak2)

 • - Ve studiu měli k dispozici skutečné roboty a sledovali také celou škálu filmů (od němých až po scifi), aby získali inspiraci. (Rodriguez)

 • - V prvních 30-ti minutách snímku nepadne jediné slovo. (Borat)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace