Reklama

Reklama

Krvavý stát

Trailer 2

Tři středoškoláci najdou na internetu inzerát, prostřednictvím kterého jakási postarší dáma hledá partnery ke skupinovému sexu. Kluci jsou z toho hned celí pryč a rozhodnou se, že to zkusí. Vydají se k autorce inzerátu, ale vůbec nepočítají s tím, že je u cíle bude čekat něco jiného, než na co se původně těšili, a že se celá jejich cesta během krátké chvilky změní ve strašlivou noční můru. (AMC Czech)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (281)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Red State má smůlu v tom, že dvě hlavní divácké skupiny, které se na něj budou chtít podívat, nemá velkou šanci zaujmout. Fanoušci Kevina Smithe mají jeho filmy rádi především kvůli humoru, nikoli kvůli ideologii. Smithovská kritičnost vůči všemu možnému je podle očekávání přítomna v míře vrchovaté, film nedělá kompromisy. Humor tu je ale jenom ve stopovém množství - například když se nad nějakou postavou pobaveně uchechtnete a řeknete si "heh, to je ale svině". No a hororoví konzumenti tu toho pro sebe taky moc nenajdou. Ale pokud dokážete ocenit vynikající technickou stránku, důmyslnou stavbu příběhu, střídání žánrů (nejpřesnější popis - nábožensko-politický dramatický thriller s akčními pasážemi a špetkou exploitačního hororu) atd., budete spokojeni. Red State sice nakonec není ve své výpovědi nikterak objevný či geniální, ale v době, kdy z filmů ideologie téměř zmizela, jsem rád i za to málo (přestože nemůžu říct, že bych se pod jeho kritické vyznění podepsal). ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Půl filmu je nudná mše a druhá půlka velmi špatná přestřelka, kde dělá akční kousky John Goodman (!) a jdou po něm věřící důchodkyně s kalachama. Všechno je to podáváno s vážnym ksichtem a u mě osobně to zabila scéna, kdy se jakejsi špatně hrající hispánskej SWAT filosoficky hádá s Johnem Goodmanem, jestli maj všechny zabít. Nedokázalo to u mě vyvolat žádný emoce, snad kromě údivu, že se ty kluci fakt rozhodli vomrdat asi padesátiletou ženskou. Kdyby to natočil Uwe Boll, tak to imho všichni setřou jako největší píčovinu, ale Smith dostane pardon, jelikož experimentuje se změnou žánru. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nechápu, co ten Kevin Smith blbne. Kdyby splnil to, co slíbil, možná by udělal líp. Pořád všechno je lepší, než pseudo horor o partičce neerdů, co si chtějí užít a tak si přes internet domluví nějakou bábu a až na místě zjistí, že je to sekta. Každopádně v dialozích je Kevin Smith jasnej. Jen to prostě není prdel a ani to není tak šokující, jak by on asi chtěl. O to víc mě to nebaví, když si vzpomenu, jak z tý sekty byli všichni tak strašně normální, nezajímavý a dělali, jak je to všechno, co se ve filmu děje, strašně v pohodě. Není. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Wow! Od ukončenia filmu ubehla hodina a ja sa stále smejem. Bolo to bizarné, originálne a vo svojej podstate veľmi smithovsky zábavné. Budí to dojem nekoncepčnosti, akoby Smith písal scenár štýlom "kedykoľvek čokoľvek", ale práve preto je to dokonale nepredvídateľné a (pre mňa) tým pádom... nuž áno, strhujúce. Parks a Goodman dokonalí, akcia veľmi dobre natočená (čo je prekvapenie vzhľadom na mizerné akčné scény v Cop Out) a keď zazneli trumpety, šiel som do kolien. Skvelá vec, ktorú mám chuť pozrieť si znovu. Jeden z najlepších Smithových filmov, ktorý si väčšinu "klasických smithoviek" dáva na olovrant. "Shut the fuck up!!!" ;-DDD ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Vychytaná, roztomilá sektička netolerantní k hájení teploušů a grupáči s ohyzdnými čtyřicítkami je vystavena lynči bezskrupulozního establishmentu, který s Kevčovou poetikou a laskavým humorem naprosto nevybíravě potírá základní náboženské svobody. No kde jsme!!?? To už si tu za chvíli nebude moci ani oddaný černoprdelník zašpásovat s baculatým ministrantem nebo pravověrný arabáš mrsknout manželce do xichtu dlažební kostku, protože mu spálila kebab, nebo co??!! Jestli to takhle půjde dál, tak vám povídám, že Bůh se nasere a uplácá si jinou planetku na hraní a v pekle bude takový nával, že si jeden počká celou věčnost, než se s děvkama dostane k pokerovému stolu! ()

Galerie (30)

Zajímavosti (17)

  • Jde o první film Kevina Smithe, který byl kompletně natočen digitální kamerou. Díky tomu mohl Smith vždy aktuálně natočený materiál ještě v tentýž den stříhat. Už dva dny po poslední klapce tak měl připravený první hotový sestřih filmu. (montana_cz)
  • Jedná se o Smithův snímek s nejnižším rozpočtem od filmu Hledám Amy (1997). (Vlado666)

Související novinky

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (více)

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Tentokrát si ale místo Achilla zahraje Odyssea. Ale pozor – logická úvaha, že by se mohlo jednat o pokračování antického velkofilmu Trója, je zcela mylná. Projekt studia Warner Bros. The Oddyssey,… (více)

Reklama

Reklama