Krvavý stát

Red State

Red State

Drama / Thriller / Akční / Horor

USA, 2011, 97 min (Director's cut: 85 min)

Kevča Smith poprvé vynechal humor (teda né že by si ho tam úchyláci mého typu nenašli) a nasadil syrovou strunu v příběhu o pošahaných panbíčkářích, kteří mají v hlavě nasráno víc, než jejich oběti v gatích. A vzhledem k tomu, že do toho zasáhne i zajímavá linka s neúspěšným polišem, rodinka se chová skoro jak vývar z filmečků Roba Zombieho a má to celé jen osmdesát minut, nenudí. 70%(25.10.2012)

• 6thSun

Když se chce Kevin Smith vyrovnávat s náboženskými fanatiky, tak ať to proboha činí v žánru sobě nejbližším, tedy komedii (viz vynikajicí "Dogma"). Thrillerová forma mu vůbec nesvědčí, takže nejzábavnější část filmu byla ta úvodní, kdy si tři mlaďáci scháněj babu na pich a hláškujou u toho jako kdyby z "Clerkse" vypadli. 35%(16.10.2011)

• PetrPan

Brambůrky na palmovém oleji, dá se to žrát, ale ta zatuchlá pachuť přebíjí vše ostatní. Sektářské SM trochu postrádá fantazii, zato si však užijete kazatelova mluvidla do takové míry, že si budete přát, aby už mu konečně někdo vrazil hlaveň brokovnice přes krk až do prdele. Nebývám často vulgární, ale tahle nekonečná ukecaná pasáž mě skutečně otrávila, od verbalovy čtyřky jsem přece jen čekal úchylnější nášup pořádné anální lekrace. Nu což i oplenkovaný má právo na trochu toho nevinného rozjímání s pevně utaženým růžencem. Přežijete-li vše ve zdraví, dostane se vám pak už jen klasické lidové zábavy s upocenou přestřelkou, nehláškujícím Goodmanem a pokaženou pointou. Pro toho kdo čekal trnové korunky na spodních hlavách prostě nic moc.(24.5.2016)

• Zeck

Tento film je stejně impotentní jako komentář Makera (dejte mu bodík). Red State měl velkou šanci zaujmout, protože představil ultrafanatické náboženské idioty, kteří by se velmi hodili k nějákému mohutnému masakru na konci filmu. Problém je ten, že scénárista a následně i režisér tak nějak všechno dojebali. Původní dějová linie se měla točit kolem tří nadržených puberťáků, jejich mučení a následný útěk, ale najednou se vše zvrhne v naprosto idiotskou záležitost, kdy se na scéně objeví vládní agenti aby všechny rozstříleli. Sterilní desetiminutové proslovy střídají sterilní desetiminutové přestřelky a následují desetiminutové pasáže, které nemají sebemenší smysl. Hledat v tomto guláši nějákou myšlenku a pointu je stejně naivní jako potápět se mezi hovna v Toi Toice s nadějí, že najdete diamant. Nefunguje zde psychologická stránka filmu, nefunguje zde hororová stránka filmu, nefunguje zde akční stránka filmu, což je trochu v prdeli, když se to tvůrci snažili skloubit a narvat do jednoho balení. 40%(15.10.2011)

Abych se přiznal, nemám rád filmy s náboženskými řečmi zaměřujícími se na boj proti homosexualitě, sexuálnímu chtíči a všemu "špatnému". Na druhou stranu pokud šlo o určitou kontroverzi a aby šel film lidem na nervy, povedlo se to. Začátek byl dobrý, postupně už to bylo spíše jen akčnější, ale celek byl slušný.(17.10.2011)

• - Režisér Kevin Smith si ve filmu zahrál muže, který vykřikne poslední větu filmu: “Shut the fuck up.“ (Vlado666)

• - Film byl natočen za 25 dnů. (virus10)

• - Kevin Smith napsal roli Abina Coopera na tělo Michaelu Parksovi poté, co viděl jeho výkon ve filmu Od soumraku do úsvitu (1996). Také pronesl, že kdyby Parks roli nepřijal, film by nikdy nevznikl. (Vlado666)