Krvavý stát

Red State

Red State

Drama / Thriller / Akční / Horor

USA, 2011, 97 min (Director's cut: 85 min)

Kevin Smith si kopl do náboženských fanatiků a vyšel mu z toho guláš, který se pohybuje od PRCIČEK přes příliš ukecané a málo drsné skoro-hixploitation až po jakýsi home invasion naruby (zlí vevnitř a hodní venku) s černohumornou tečkou (vyslýchání agenty). A i když se na to dá koukat, hororisti a asi i většina diváků bude celkem právem zklamána. TUSK se Smithovi vyvedl mnohem víc i díky soustředění se na hlavního hrdinu, kterého tady de facto nemá. Michael Parks ale tradičně válí.(3.5.2015)

• Frajer42

Hodně málo zajímavý a přesto převelice orginální snímek o tom, jak silně se dá věřit, který na mě mnohem více zapůsobil po stránce komediální než po stránkách ostatních. Nevím jakým stylem byl film točen, ale přišlo mi to, jako by neměl vůbec žádný scénář a režisér vymýšlel zvraty na place, protože se zde velmi často a velmi výrazně odbočuje od tématu a jsou zde obrovské žánrové skoky. Bohužel se mi příliš nezamlouvala amatérský kamera a ani amatérské výkony. Obě věci jsem zde shledával úmyslné. Na tomto filmu oceňuji 2 věci. Nadhled a orginalitu. Zbytek mi skutečně neměl co říct. Takže 2*(21.5.2012)

• LIVINGDEAD

Tak tento film se o horror ani neotřel. Debilní film o pošahané sektě. Amatérská kamera, amatérské herecké výkony. Hnusný obraz a zvuk a to jsem měl BLU RAY. Nuda. Spíš Anti gayovská propaganda. Netuším však, co tím chtěl režisér říct? Sám se totiž oženil s chlapem.. Konec jsem si musel pustit zrychleně, jinak bych rozmlátil televizi. MEGAODPAD!(14.11.2011)

Neskutečné, já opravdu dávám filmu od Kevina Smitha plný počet! Red State je skvělý film, který v 90 % své stopáže vám ukáže fanatiky, kteří dělají špatné věci, (ale mají na to výmluvu - Bibli a Boha) aby vám v posledních 10 % své stopáže ukázal agenty, kteří… dělají taky špatné věci (ale mají na to výmluvu - zákon). Možná nejkomplexnější film Kevina Smithe, kterému, troufám si tvrdit, se ještě dlouho nedostane takového uznání, jaké by si zasloužil. Kevin konečně dospěl, rozhlédl se a napsal scénář o dnešním světě plné strachu. A je jedno, jestli to je strach z fanatiků či agentů… Je mi jasné, že přední fanoušci tohoto režiséra zde budou brečet "to není vůbec Smith", ale to mi je jedno. 100 %. P. S. Už chápu, proč Tarantino prohlásil: "I fucking LOVE this movie!"(15.12.2011)

Film je opravdu komorní, levný, relativně malé scény, málo herců, to je tak všechno, co ho spojuje s nějakou předchozí Smithovou tvorbou. Čekal jsem, že do hororu zabuduje nějaký ten svůj vulgární humor, toho jsem se nedočkal. Sekta je sice vykreslena dobře, opravdu úchylaci, kterých by se člověk bál, ale vždycky, když už se mi Red State začínal líbit, to zkazila nějaká následující scéna, třeba hysterický, plačící šerif. Je to celé takové neucelené, bez pointy, každou chvílí se klade důraz na jiné postavy, absolutně nevím, co si o tom mám myslet. Neutrálních 60%(10.1.2012)

• - Vzhledem k nízkému rozpočtu byly menší role ve filmu obsazeny kamarády a rodinnými příslušníky štábu. Nejmladší dceru náboženských fanatiků tak například hrála dcera kameramana Davida Kleina. (montana_cz)

• - Jedná se o nízkorozpočtový horor. Náklady na speciální efekty stály jen 5 000 dolarů. (virus10)

• - Kevin Smith měl film v plánu už dříve. Nabídl ho bratrům Weinsteinovým spolu se scénářem filmu Zack a Miri točí porno. Ti ho ale odmítli, protože by prý ponurý scénář nezaujal diváky. (virus10)