poster

Antikrist

 • Dánsko

  Antichrist

 • Německo

  Antichrist

 • Francie

  Antichrist

 • Polsko

  Antychryst

Drama / Horor / Mysteriózní / Psychologický

Dánsko / Německo / Francie / Švédsko / Itálie / Polsko, 2009, 109 min

Režie:

Lars von Trier

Scénář:

Lars von Trier
(další profese)

Externí recenze k filmu (12)

 • Cinefil.cz (Marek Botha) *****

  "Sexualita proudící už z úvodního prologu se postupně stupňuje, aby v samotném finále eskalovala v nepříjemně naturalistické mučení, které atmosféricky koketuje s Kubrickovým Osvícením."

 • Cinepur.cz (Aleš Stuchlý)

  "Součástí kouzla Trierova mimořádného filmu – který jako by se jedním dechem hlásil k aristotelské tradici (a známému tvrzení velkého myslitele, že „žena je jen zmrzačený muž“) i feministické revizi nejrozporuplnějšího období v evropských dějinách, honu na čarodějnice (místo něhož používá termín…" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ****

  "Jestli se podle vhodně zvoleného názvu těšíte na konci na příchod nového Antikrista, budete čekat marně. Ten tu má skutečně jen metaforickou funkci, označující chování ženy, která si sáhne na samé dno svých možností. Pravděpodobně nejdepresivnější film roku skutečně má co nabídnout, ale jen pokud…" (více)

 • FeelingMovies.sk (Tomáš Hric) *****

  "Príťažlivosť sebadeštrukcie je prirodzenou funkciou zla, ktorá neustále láka každého z nás, Trier to dokáže zobraziť. Veľa sa o tom rozprávalo už počas festivalu v Cannes 2009 a vyvolalo to nemenší škandál. I to je dôvod, prečo ma film..." (více)

 • Filmografie.cz (Václav Valenta) ****

  "Film zachycuje zejména psychologické pojetí žen, jejich lstivost, potřeby a uspokojení. Nejednoznačné dílo Antichrist je určitě na zamyšlení a rozhodně se připravte, že tohoto brouka budete nosit v hlavě pěkně dlouho. Pakliže natáčel režisér Lars von Trier na \"půl plynu\", jak konstatoval po…" (více)

 • Houser.cz (Antonín Tesař) ****

  "Po řadě ironických filmových poťouchlostí, jež Trier v posledních letech natáčel, je celkem přirozené nebrat jeho tvorbu příliš vážně. Totéž platí i pro Antikrista, který se na první pohled tváří jako zdrcující výpověď o silách zla vládnoucích tomuto světu. Pohanské, satanské a misogynské podtexty…" (více)

 • Indiefilm.cz (Martin Horyna) *****

  "Zůstává otázkou, zda diváci v Karlových Varech měli touhu vnímat plný obsah filmu - možná se uchýlili k pouhému „civění“ na sugestivní vizuální složku, jíž nepřikládali hlubší významy. Antikrist však vyvolává nesčetně otázek, podněcuje k přemýšlení, a po umělecké filmové stránce jde o jeden z…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Lars von Trier tvoří umění... kdo je na to zvědavý, ať je mu přáno. Já dávám zbabělých 50% a nevím, jestli je film zoufale o ničem, nebo jsem ho nepochopil." (více)

 • Kinema.sk (Michal Michalovič)

  "Antichristovi by sa toho dalo (a asi sa aj bude) vyčítať veľa. Od prílišnej doslovnosti „šokujúcich“ momentov cez podvratné, priam až kacírske hlasy zaznievajúce z filmu až po nenaplnené žánrové konvencie a z toho plynúce sklamanie diváckych očakávaní. V tomto prípade by sa divák určite mal pýtať…" (více)

 • MovieZone.cz (Vít Schmarc) *****

  "V Antikristovi překročil Lars von Trier magický potok, který dělí diváka od mysli tvůrce. Pokud snad v předchozích filmech mnozí vnímali dánského provokatéra jako vypočítavého loutkaře, jež zlovolně smýká se svými subjekty, zde se situace mění. Kamera prostředkuje syrovou tkáň obrazů, neskrývá,…" (více)

 • Rozhlas.cz (Jan Jaroš)

  "Režisér majestátně vizualizuje pocity, jaké chce vyvolat. A činí to tak sugestivně, až ho lze - nejspíš důvodně - podezírat, že se pokouší léčit běsy ve vlastní duši. Jakoby z nejhlubšího podvědomí pozvolna vytahuje rekvizity související s (nejen středověkým) mučením, s mužovým marným spoléháním se…" (více)

 • 25fps.cz (Martin Kudláč) *****

  "Čo spočiatku vyzeralo ako artová variácia na horor a pornografiu vykvitlo do exkurzu nestálej mysle. Režisér si vytvoril vlastného Frankensteina a diváci sledujú komplexnú ontogenézu tohto netvora. Ale je to skutočne monštrum aké poznáme z klasických hororov?" (více)