poster

Hádanice (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 46 min

Scénář:

Helena Sýkorová

Hudba:

Vadim Petrov
(další profese)
 • otík
  ****

  Velmi podařená kulisová pohádka, kterou si nejlépe vychutnáte po opravdu výtečném nedělním obědě. Je totiž především o dobrém jídle, dále o mezilidských vztazích a samozřejmě tak trochu o čarování. Paulová je bez obtíží snesitelná, Satoranský sice trochu postarší, ale proč ne, zato Lubor Tokoš je v roli kouzelného dědečka Hádalíka neodolatelný. Výborně stavěné dialogy, pár podařených vtipů i hádanek, příjemná hudba - co víc si od hodinové televizní pohádky přát? Jedna z těch opravdu hodně dobrých pohádek.(25.7.2012)

 • honajz
  ***

  Scénář je docela slušně napsaný a příběh dobře šlape, napravení věčně hádavé holky je zde slušně logicky rozvedené, děda Hádalík je dědek od rány a možná by mohl klidně přitvrdit a být o něco cyničtější. Některé motivy jsou žel ne zcela využité, ale zase na druhou stranu už víme, jak vzniklo koření marjánka.(22.7.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Osiřelá těžce neurotická kuchařka zatouží jít ve stopách své paní, která bývala také kuchařkou a provdala se za zámeckého pána. Po kuchařce pokukuje poněkud omšelý zahradník; kdo skousne geronta, musí ještě přežvýkat adolescenta ztvárněného nesympaticky přehrávajícím hochem. A na koho by ani tohle nebyla silná melta, na toho vyrazí v plné polní poťouchlý a věčně nenažraný dědek Hádalík. Tělesným tukem zhlouplou kněžnu navštěvuje poživačný bratránek, který jí vozí nesmysly, a u stolu obsluhuje vlídná, i když lehce pokrytecká , služebná, tetička neurotické kuchařky. Jako jediný ničím nepokřivený charakter z toho tak vychází ten kocour s trambusovým čumáčkem.(4.3.2016)

 • dogrose
  ***

  Méně vydařená pohádka paní Janečkové, ale přesto v kontextu české televizní pohádkové tvorby nadprůměr. Od první chvíle mne naladila hudba Vadima Petrova a skvělé herecké obsazení gardou, která umí hrát. Je to srozumitelná komorní pohádka s dobrou zápletkou (Marjánka jako jméno i název koření), která by si zasloužila lepšího vygradování. Takhle je to celé moc ukecané, místo aby Marjánka postupně docházela k nápravě, neustále osciluje mezi náladami. Taktéž Hádalík je nějaký nerozhodný. Celkově ale děti určitě neprohloupí, když pohádku zhlédnou.(29.3.2015)

 • Tommassi3
  ****

  "Ale bez hádanky žádný krumlouše nebudou !! Viď, Matyldo ?!" ;) Famózní kuchařská pohádka s geniálním twistem i rozuzlením, kterým Vlasta Janečková v jednom ze svých béčkových majstrštyků dává divákovi ponaučení, že ke štěstí netřeba žádných kouzel..(14.10.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace