poster

Svobodárna (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1987, 34 min

Režie:

Jiří Vanýsek

Scénář:

Jiří Vanýsek
(další profese)
 • dogrose
  *

  Předvídatelné od začátku. Tenhle kousek lze určitě oželet. Nicméně z historického hlediska reprezentuje tehdy oblíbený a divácky vděčný žánr tv mikrokomedie. Rozhodně by si jej neměli nechat ujít fanoušci Ivy Janžurové a Ondřeje Havelky, protože jejich skvělé herecké výkony jsou to jediné na této komedii poutavé.(3.1.2013)

 • triatlet
  *

  Koukatelnost půlhodinové předvídatelné nudy založené na jediném prodlužovaném vtipu (záměně) udržují Iva Janžurová a Ondřej Havelka. Úsměv vykouzlí jen narážky na etnografii: "To jsou výzkumy sopek?"/ -"Ne folklor."/ "To jako tančíte v sukni?"(12.3.2010)

 • lubospoti
  ***

  Samotná zápletka není zase až tak moc vtipná, ale scénář byl napsán poměrně slušně a objevuje se v něm hodně úsměvných momentů. Když si k tomu připočteme Ivu Janžurovou jako ráznou matku a Ondřeje Havelku jako mladíka, kterému se nechce do ženění, vychází z toho příjemná a vtipná krátká komedie. I když krátká.. myslím, že lehké zkrácení by filmu neuškodilo.(17.1.2014)

 • LadyPupu
  *

  Hmmm. Tak to byla slátanina. Ondřej "Jana" Havelka hraje idiota, kterej si myslí, že bejt v TOM, znamená bejt v Turistickým oddílu mládeže. Janžurka si ho jako potencionální tchýně předem ani řádně neproklepne a do toho se vždycky úplně nevhod ozve ňáký la la la na na na, což jako má bejt asi náladový hudební podkres. Potěš koště.(21.2.2016)

 • otík
  ***

  Malá televizní komedie o jednom velkém omylu a zcela podivném jednání hlavního hrdiny, který si vlastně ani není jist, jestli ta cizí paní nemá pravdu. Havelka si krásně zahrál nesmělého mladíka, Janžurka zase parádně part matky, která hodlá provdat svou dceru stůj co stůj. I když to není žádné velké dílo, jako televizní komedie s pomalým tempem a skvělou Janžurkou nezklame. Hudba: Jan Fiala(5.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace