Haunted Forest

Horor

USA, 2007, 81 min

Mauro Borrelli
  • RetroMan

Ekoteror aneb indiánská vzpoura proti dobyvatelům. U mě spíš za 2 a půl hvězdy. Dalo se na to koukat, ale některé pasáže mě vyloženě nudily. Ohledně triků, ty na tu lacinou výpravu byly docela dobrý (inspirace Kruhem je nabíledni). O co tedy jde: Sean, který má indiánské předky, se vydá na výpravu spolu se dvěma kumpány po stopách dědečkova deníčku. V deníku je legenda o stromu s pohřebištěm a jeho strážném duchu, který, jak se zdá, je zodpovědný za zmizení několika návštěvníků lesa. V deníku Seanův dědeček popisuje příběh o lásce mezi Satinkou a šamanovým synem, kterou přerušila tragédie v podobě třech imperátorských kolonistů. Posvátný strom zachránil Satinku, ale za odměnu použil jejího ducha k pomstě na všech těch, co les poškozují. http://www.mauroborrelli.com/satinka/satinka_home.htm. Morální ponaučení je toto - nezahazujte v lesích vajgly, respektujte indiánskou (domorodou) půdu a tradice, neberte drogy a mluvte slušně.(2.3.2012)

• Šakalík

Ježišmarjá, to už dneska vážně nikdo neumí natočit normální horor, kde se něco děje, má to hlavu a patu a diváka už po deseti minutách nebere spaní?! Pokud ano, tak Haunted Forest to určitě není. Tenhle film je totiž ukrutně nudná krávovina, která sice ještě v první půlhodince nějaký ten náboj a napětí má, ovšem postupně to uletí do jakéhosi zmateného psycho-nesmyslu, kde vesměs omámení lidi bloudí po lese, zpoza dřevin tu a tam vyskočí nějaký bubák a všichni hledají jakýsi sešlý, nevzhledný sochor, ve kterém údajně přebývá ta indiánská mrcha, která to celé má na svědomí. Aby toho nebylo málo, tak se k tomu připlete i stejně zmagořený lovec, který na tom matroši fičí už očividně dlouho, a tak místo zvířat loví ty pomatence a indiánka je pak doma pěstuje jak kaktusy. Za jakýkoli náznak akce by divák platil zlatem, dohromady tam vlastně nic logicky nepasuje a konec je úměrně tomu ujetej. Děs běs!(31.12.2010)

• numan

Hodně slabý film. Pan režisér i autor v jedné osobě si vyfantazíroval zmatený pseudopříběh podle jakési indiánské legendy (figuruje v něm dívka s ukrajinsko-polským jménem) a mezi zdivočelé dřevo vypustil promodralé bubáky z asijských horrorů. Celé to jde dohromady asi jako když pejsek s kočičkou tentononc...(5.7.2007)

• Teardown

Novodobá americká tvorba jasně ukazuje, že dobrá duchařina je pro ně španělská vesnice. Téměř vždy ztroskotají na infantilnosti protagonistů, malencholickému a zdlouhavému průběhu, absenci překvapivých momentů a především na neschopnosti vymyslet alespoň nepatrný drobek, který by se mohl pyšnit slůvkem originální. Jednoduchá rovnice, jejíž výsledek končí jen nepatrně od nulové hranice.(19.2.2009)

Sadako šarapatí v Blair Witch? Prečo nie. Legenda o tajomnom strome pod ktorým je pohrebisko a duchu indiánky strašiacej v lese tiež nie je na zahodenie. Výrazným kladom filmu sú určite ľakacie scéne pri ktorých ma po dlhom čase pravidelne trhalo ako už dávno nie a haluzné scénky hlavne keď sa postavy sem tam vytrú trávkou alebo čajom z nejakej halucinogénnej rastlinky. Nehovoriac o tom že v dezorientácii postáv má prsty aj tajomný les. Trasúca kamera vs statická sú chytro použité takže aj tvorca vedel čo točí a naozaj tá nízkorozpočtovosť snímku (no s dobrými trikmi) len pridáva na atmosfére.(11.12.2007)