Město mrtvých

Duane Stinnett

Yasu Tanida

Keith Henderson
  • igi B.

Mrtví prd ví, nemrtví ví selaví... Nebo taky kulový... ;o) . . . V ElÁčku se teda zase jednou děly věci... Jenže to je právě to - jeden chlápek vezme skladiště a natočí téměř geniální malý film, jiný chlápek vezme skladiště a natočí bezmála velkou srajdu... . . . Původně povedený fór s bandou lůzráků proměněných na zombíky se rozplizne v žánrovou pitomost bez špetky logiky děje, hromada fakování a velkých ramen i ta troška slizu a krve začnou být za chvíli otravné a pak už jenom zíváte a čekáte na jakýkoli konec... Takže ta jedna hvězdička je snad jen za ten potěšující fatální závěr, protože jinak to byla fakt jen zoufalá a ukecaná nuda... Navíc už tak od půlky filmu mi bylo jasné, že jestli to někdo přežije, budou to ty dvě sladké coury. Nakonec si tedy asi holky ten přeliz nestihly udělat. I když - kdo ví... ;-) . . . Možná se to dozvíme ve dvojce. Nepřekvapilo by mě, kdyby si to tihle >nadšenci< dali na pokračování... U toho ale už igi B. opravdu nebude... :o) - - - P.S. Když už tu byla řeč o tom plakátu, škoda, že na té ruce není spíš ztopořený prostředník. Ukázalo by to výstižně hodnotu tohohle videa bez ideje... :-/ - - - - - (Poprvé viděno jen díky lehkému rauši 8.11.2008 na dvd, komentář zde jako čtvrtý - 8.11.2008)(8.11.2008)

• Zeck

Tuhle "lahůdku" jsem si musel koupit za 49 kč v trafice, už jen pro ten ubohý obal. Zombie téma je mi velice blízké a musím lajckým okem podotknout, že tento nervy drásající horor má k Snyderovému Úsvitu mrtvých asi tak stejně daleko, jako šedesátiletá jeptiška k prožití orgasmu. Naprosto idiotské dialogy, jeden ukázkový zněl hruba takhle, gangster: dostaneme se z toho, jen když budeme držet pohromadě policista: ne, musíme se držet u sebe, jinak nemáme šanci!!! gangster: takže teď tady rozhoduješ ty, nebo co?... Naprosto nelogické chování všech zúčastněných bez vyjímek. Dokonalé triky, kdy výbuch auta, nebo záběr z oběžné dráhy vypadá, jak počitačová simulace války z dokumentu Souboj vojevůdců. Kousek textu oficiálního distributora zní "Město mrtvých je perfektním dílem režiséra Duana Stinnetta". Nic perfektního jsem bohužel nezaregistroval, jen ubohou vykrádačku z jiných zombie hororů. Kdyby se ty ukradené scény alespoň povedly, ale takhle jsem si připadal, jako člověk s řidkou stolicí a jedním dílkem toaletního papíru. 15%(8.11.2008)

• sedm.1

Město mrtvých je filmové "céčko" jak vyšité.Přehrávající herci,nablblé dialogy,tupý příběh,mizrné efekty...ale na rozdíl od jiných jsem k tomuto "braku" tak nějak přilnul.Přes všechny svá nesporná negativa má totiž Město mrtvých i svůj spád,styl a atmosféru a snad i špetku originality.Všechno samozřejmě v rámci možností filmařů,ale jako plus to nemohu opomenout.Pár scén bych dokonce označil za skvělé,ale zvlášť ke konci filmu ději výrazně dochází dech a už očividně díky velmi malému rozpočtu přešlapuje na místě.Jinak nad logikou děje a činů zúčastněných se nesmí divák ani na vteřinu pozastavit,jinak by vypínal již po první minutě,ale jako krvavější "odpadlík" si své diváky najít může.(8.1.2009)

Vím je to těžká sračka, ale malý rozpočet mi vůbec nevadí, Film je sice od a až po z špatný, po herce až po triky, a samotný atrapy ani nemluvě. Ale prostě to košení zombíků mi udělalo úsměv na mé zvrácené tváři. Pro béčkaře jako já je to rozhodně dobrý film, pro rádoby "zkušené" diváky děsná pí****na a pro ostatní jednohvězdná kravina, na kterou rychle zapomene. Bod navíc za Reggieho Bannistera(stejně jako v Cemetery gates)(SPOILER: čekal jsem že ho sežerou zombíci a ono ne, celkme mě to zklamalo a vypdal děsně staře oproti třeba takovému již zmiňovanému Cemetery gates).(16.2.2010)

• jefff

Ještě jsem film nedokoukal a ani nevim jestli se mi to někdy povede, ale přesto chci film okomentovat už teď. Je to šílená defektní kravina s totálními neherci a zfetovaným rejžou za kamerou. Tenhle "horror" nemá hlavu ani patu, je zábavný jak čučení do zdi a chytrost příběhu je dáááleko pod bodem mrazu. Blbost nad blbost, ztráta peněz i času...jedna hvězda za roztrhanou ženskou v autě a vcelku pěkné herečky.(12.11.2008)

• - Název na DVD byl změněn na Gangs of the Dead. (Cheeker)