poster

Město mrtvých

 • USA

  Last Rites

 • USA

  48 Weeks Later

Akční / Horor

USA, 2006, 85 min

Režie:

Duane Stinnett

Kamera:

Yasu Tanida

Střih:

Keith Henderson
(další profese)
 • Ruut
  **

  Asi zombie film s největší frekvencí slova fuck na minutu. Jinak co taky čekat když skoro všechny postavy (ne)hrají jakože drsní rapeři a vůdcové jakože fakt drsných pouličních gangů. Město mrtvých má docela neohranou zápletku - hnusáci bezdomovci zas tak často k vidění nejsou - ikdyž tu máme slušný Street Trash. Každopádně ale tohle béčko jen opakuje dokola omleté šablony - banda stejných řízků na porážku, komando po zuby ozbrojených policajtů co to má za sebou po čtvrtině filmu, nenápadná holka co všechno přežije, sexbomba, slizoun - jo jo opravdu je tu všechno. A je to celkem sterilní a bez nápadu. Sice se Město dá bez ujmy na zdravý dodívat, ale co si bedeme povídat, že. Ono už samotný obal, který kopíruje Romerovo Země mrtvých o lecčems svědčí. Doporučuji jako jednohubku jen opravdovým fanouškům hororů a zombíků především.(5.11.2008)

 • jefff
  *

  Ještě jsem film nedokoukal a ani nevim jestli se mi to někdy povede, ale přesto chci film okomentovat už teď. Je to šílená defektní kravina s totálními neherci a zfetovaným rejžou za kamerou. Tenhle "horror" nemá hlavu ani patu, je zábavný jak čučení do zdi a chytrost příběhu je dáááleko pod bodem mrazu. Blbost nad blbost, ztráta peněz i času...jedna hvězda za roztrhanou ženskou v autě a vcelku pěkné herečky.(12.11.2008)

 • sirrgulo
  odpad!

  Tak sem se jednou večer vydal na výlet ke své ségře do vedlejší vesnice, po skončení filmu v televizi sme si zapli tento, který před časem koupila. Vůbec sem nevěděl oč se bude jednat a o kvalitě jsem dost pochyboval, přesto se mi líbila obálka, ta je ale bohužel nebo možná bohudík tím jediným co se na filmu povedlo. Jinak je to vážně hrůza, nechápu jak se pod takový film může někdo podepsat jakožto režisér. Jeden z mála odpadů co jsem dal, ale tady je rozhodně zasloužený. Trapně vypadají zombie, jejich řádění a skupina hlavních hrdinů je tak strašně stupidní až to není hezké. Až na Vás film bude někde v obchoďáku koukat z regálu radši očima rychle přejděte jinam. Ušetříte 49 Kč, což se bohužel mé ségře nepodařilo, příště si dá třeba pozor.(20.8.2009)

 • Easykk
  odpad!

  Ani jeden zombík nebyl tak nechutně odulej a olezlej jako celej tenhle snímek. Postavy byly rovněž na úrovni IQ rozšláplé tykve a většinu času čuměly jak prdel z křoví a jednaly jak Tyranosaurus na pikniku. No horor jak vyšitej. Jediné co se mi líbí je, jak nám z toho plakátu hezky mává ruka z ODPADní jámy. Mávám jí také a fílm s veškerým gustem zahazuji, nasedám zničeně do auta a přejíždím ho vytrvale tam a zpět dokud mi nedojde benzín - je to ostatně zábavnější než sledovat tenhle výtvor.(24.5.2011)

 • cariada
  **

  Pro zombi filmy já mám slabost, ano najdou se výjimky typu Zombie-ostrov smrti. Ale tohle nebylo vůbeš špatné. Děj nás zavede někam do chudinské čtvrti, kde je skupina lidí pod mostem, kterým náký magor káže a čeká na znamení, který skutečně přijde v podobě meteoritu, který prorazí most a všechny zabije. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby po chvilce opět nevstali a nezačali ukájet svou chut po čerstvým mase. Pak tu mále televizní rosničku či spíše žabáka, který zrovna projíždí s přítelkyní onou čtvrtí a staví se si koupit někde náký chlast, jenže je napadnou zombi a ženskou rozsápou on utíká. Pak je tu gang černochů ,který jede uzavřít s jiným gangem náký kšeft a k tomu je jedou zatknout poldové, jenže ty napadnou zombíci čemuž gangstři nemůžou věřit. A pak se to všechno střetává v náké opuštěné hale, kde místo spolupráce si všichni hrajou na svém písečku a všelijak se handrkují až se vzájemně povraždí. Nestačí jim že venku jsou zombi, já osobně bych se radši šel nechat rozsápat zombikama než tam s touhle děsně blbou bandou kretenů zůstat. Konec je krásně ponurý, kdy vlastně přežijí jen ty nejmíň neškodný a sledují dopad zkázy. Nebýt děsných dialogů a handrkování se mezi sebou dal bych i víc.(19.2.2009)

 • - Název na DVD byl změněn na Gangs of the Dead. (Cheeker)