Haló, Alberte

• angličtina Halo, Albert (festivalový název)
Animovaný / Krátkometrážní
Československo, 1990, 8 min

Kreslená groteska v žánru sci-fi, která s humorem a nadhledem řeší problém relativity. Autorem filmu je přední výtvarník a režisér Václav Mergl. (Česká televize)

ledzepfan

Zábavná, bláznivá a asi né úplně hloupá sci-fi epizodka která ale v divákovi nezanechává výraznější dojem či otisk. ()

Tom_Lachtan

Bizarnost nevídaných rozměrů, kde se se vzájemně vaporizující mimozemšťani, nebo jakýsi zrůdný pavampýr zachraňující nebohé mimino dají považovat za normálnější věci. A možná přijde i Pepek námořník ()

bratr.Milan

Při sledování my spadla čelist až do přízemí a na konci se vrátila na své místo, takže podle mých hodnotících kritérií je to jasný plný počet bodů. Po zhlédnutí tohoto filmu pochopíte teorii relativity a mechaniku cestování časem, dostanete odpovědi na otázky jestli existují mimozemšťani a jaký je smysl života, dozvíte se jak to vlastně funguje, když se různé osoby pohybují různou rychlostí, že jim ubíhá čas rozdílně i v závislosti na síle gravitace, tedy na jejich rozdílné nadmořské výšce, také to jak entropie na konci všeho ovlivní tok času a ještě spoustu jiných věcí se dozvíte. Toto je opravdu postmoderní snímek. ()