• Sarkastic

Zlí buržoazisté, sympatizanti se západem, chtějí všechnu vodu pro sebe a když ne, tak ji minimálně kontrolovat. Naštěstí pracující lid má dobráka předsedu, který všechny spojí a zařídí vodovod i přes všechny imperialistické nástrahy. Tak co si budeme povídat, film smrdí agitací až běda. Na druhou stranu, já se docela dobře bavil. Trochu mě sice mrzelo, že nebylo ukázáno vypořádání se s "Trautenberkem", ale pohled na vysmátého Koubu v rozevláté košili mi to bohatě vynahradil. Nadhodnocovat každopádně nebudu (zase taková "sranda" to nebyla), takže 2* jsou myslím tak akorát.(1.10.2012)

Není nic příjemnějšího, než se takhle po ránu postarat s Pepíkem Beků o vodovod a pušušňat si nad bídnými živly v křehké třetí republice. Ty manýry, to roucho beránčí zkrátka již nemůže dlouho fungovat... to dá přece rozum. Tváří zítřka je Tonička Hegerlíková a ne nějaký zlatomládežnický živel, který se chová jako v předmnichovské republice. To je pasé. Nějaké to pádlování soudné mladé lidi nemůže zajímat, když jde o vodu. Bať. Takže se soustředíme na miláčka Oldu Vykypěla a už je zase dobře.(1.12.2011)

• troufalka

Hned v prvních minutách je názorně demonstrováno, že je parné léto, úděsné vedro a všude sucho. Pro jistotu v rychlém sledu, aby i méně chápavým divákům došlo, že je nouze o vodu. Ve stejném duchu plyne i zbytek vpravdě černobílého filmu. Nebo spíš rudošedého. Výsledkem je účelový propagandistický škvár, který úráží inteligenci i filmový vkus diváků.(4.3.2015)

Lehce nadprůměrná agitka z vesnického prostředí, plusem je přítomnost Josefa Beka v hlavní roli, jeho optimismus je nakažlivý. Některé dialogy jsou tak nepřirozené, že je lze označit až za nadpřirozené.(29.5.2011)

• Langsuyar

Strašné. Do půlky sledujeme mnoho nezajímavých postav, které se různě dohadují, zda budou mít vodovod. Jedni jsou pro, jiní proti. Pak nastane schůze, kde celá vesnice výstavbu odsouhlasí. Když konečně stavba odstartuje, některé z postav ji začnou komplikovat nebo úplně blokovat. Problém celého filmu spočívá v tom, že jednání postav vůbec nedává smysl. Bohatý statkář nejdříve na vodovod přispěje velkou částkou, aby následně za pomocí jiných postav, které vydírá (na základě jejich nevysvětlitelného chování), stavbě odporoval. Daná postava, která byla nucena výstavbu brzdit, je pak najednou přesvědčena hodným vesničanem, že se má dat na jejich stranu, takže stavba zase pokračuje. A podobně je to s většinou dění ve filmu. Situace se tu vycucávají z prstu, konflikty zůstávají nedořešené, postavám chybí dostatečná motivace. Bohužel, ve filmu, který je přímo založený na vztazích mezi postavami, je tato absence logiky a motivace fatálním nedostatkem. PS.: Vyloženě případ filmu, který mě iritoval svou blbostí.(9.12.2012)

• sator

Au...(26.5.2015)

Tak tohle je hodne zvlastni podivana...a souhlasim s "obsahem" v tom, ze je trosku slozite orientovat se v deji... Pepa Bek buduje vodovod. Leckdo mu skodi, leckdo pomaha. Ve svem volnu chodi s Hegerlikovou. Krasku v tovarnikove sidle predstavuje hodne hezka Miluse Zoubkova. Zvlastni film...jako bizarnost me to zaujalo.(26.11.2015)

• LadyAnia

Sama sebe plácám po rameni, že takovýto brak jsem byla schopná dokoukat do konce. Ale nalijme si čistého vína, že jsem to protrpěla jen kvůli filmové kritice :D Aspoň tady se může vyjádřit svobodně, bez zvukomalebných veršů a pitvání hlavních postav, uf! Takže, Bek - zasraný, debilní komunista je dost vedle z toho, že ve vsi není voda (jako vážně). Je totiž sucho jako prase a všechnu vodu vypili voli (kapitalisti). Zahájen budiž boj za svobodu vodovodu. Agitka je tak rudá, že kdyby se zhmotnila, tak na ní zaútočí 2 stáda býků. Zároveň je tak hloupá, že Hloupý honza by tuto zhmotnělou agitku porazil i v puzzlích. O ničem, o nikom a úplně zbytečně natočená věc, která zpříma uráží soudnost a míru uvědomění člověka. Pokud tomu někdy někdo věřil nebo to dokonce bral vážně, měl by dostat trubkou do palice, aby se probral. ODPAD!!!!!!!!(7.5.2015)

Veľmi jednoduché, predvídateľné. Na danú tému sa dalo určite vytiahnuť viac.(28.4.2011)

• Pitryx

Děsně zdlouhavé a bez humoru. Místy to stagnuje. Viděl jsem lepší agitky u kterých se bavím a chechtám, jak jsme byli hloupí. Občas mi asi něco uniklo. 201206179653/9659 s.u.(Cs film)(23.7.2013)

• Godhaj

,,Aničko, vodu! No tak sakra, honem!“ Jo, téma vody je v tomto filmu prostoupeno zcela vším. Voda není, tak se o ní mluví, zpívá a staví se vodovod. Vše se děje v tradičním duchu boje kladných venkovanů se zápornými statkáři. Jejich kápo a největší záporák pan Bervida však rozehrává tak složitou síť intrik a podrazů až se do toho zamotá sám. Jeho počínání a vlastně i počínání dalších postav je nelogické a vůbec motivace postav se mění jako mávnutím kouzelného proutku. Bek je zase v roli největšího komunisty na světě, a to mu jde. Kupodivu zde není tolik nechtěně legračních údernických a revolučních replik a dialogů, na který jsem jinak zvyklý. Bombastický závěr s kravím náběhem mě však naprosto dostal, takovou blbost jsem si nebyl schopný vůbec představit.(17.9.2017)

• Belsazar

Vy zapomínáte, že je rok 1947, dva roky po válce. Že se všecko vrací k starému pořádku! O tom se s vámi bavit nebudu. Jděte! Nebo: Náš dobytek jejich vodu pít nebude! To ho radši necháme zdechnout! / Hrůza, naprostá zvrhlost. Myšlenková černobílost získala s tímhle filmem další úroveň. Ale mladá Hegerlíková byla nádherná, to ano.(18.1.2017)

Propaganda, dnes už sranda!(4.11.2015)