Buppha Rahtree

Rahtree: Flower of the Night

Komedie / Horor / Thriller

Thajsko, 2003, 109 min

• honajz

Ne, thajské filmy mne pokaždé míjejí velkým obloukem. K jejich pochopení aby člověk potřeboval manuál. Tenhle film kdyby zůstal u roviny podivného milostného vztahu, dobrá, bylo to natočené skvěle a tajuplně. Ale po cca 25. minutě se to zvrtne v thajské Beverly HIlls 90210 a pak se to zvrtne v blázinec, kde vtipnými mají být situace, kdy se každý chová jako blbec a divně vykřikuje.(9.6.2010)

Tý vole! Nádech, Výdech! Tohle je Scary like HELL! Začíná to jako Love story.. Chlapík potká holku, zamiluje se do ní, zbouchne jí a následně ji podvádí . Buppah si projde potratem a "spáchá sebevraždu" a začíná PEKLO v pokoji č.609! Všichni z baráku odcházejí, všichni se děsí, všichni mají strach, neví si rady.. Posílají do pokoje Policajty, kněze, exorcisty téměř každého odvážlivce a do toho celého CHAOSU jsou vloženy Nejhnusnější, nejhůře strávitelnějši zvuky piána, které jsem kdy slyšel! Brr.. Při tomhle hororu se dá vskutku bát !! Husí kůži mám ještě teď!(25.3.2013)

Dobrej mix komedie a hororu, kterej celkem umě kombinuje tyhle dva žánry tak, aby hlavně ta komediální zbytečně nesrážela tu hororvou a to se rozhodně daří, osobně bych si teda tu duchařskou část představoval ještě o kousek děsivější a hutnější, ale i tak sem se výborně bavil a hlavně mě dostalo, že tu je odkaz i na takovej horor jako je.Vymítač ďábla(10.10.2009)

• Fr

,,V TOM POKOJI PŘEBÝVÁ ZLÝ DUCH. JE TO DUCH ŽENY A JE POŘÁDNĚ SILNÝ. POŘÁD STRAŠÍ LIDI A CELÉ NOCI PROBREČÍ..…“ /// Buppha Rahtree – nejlepší studentka a nepopsaná kniha lásky. Úvodních 10 minut ze mě dělaj trochu čuráka, ale beru to, páč tak vkusnej úvod jsem nevočekával. Ale – MÁTE TAM JEŠTĚ NĚCO? Bohužel… nepatřím mezi ty, jenž tráví dovolenou na lavičce s výhledem na činžák plnej thajskejch vopičáků a uchcává do prádla, když se objeví ten s Downovým syndromem (páč je nejftipnější pičo!). Abych nedělal frajera – vobčas se nějakej fórek ujmul, ale jinak je to taková nudná – spíš trapárna mj. vo tom, že sehnat v Thajsku machra na duchy je kurevská dřina. (Ale vo tom ví svoje i tihle čuráci.) Thajsky logický, stejně tak vtipný a strašidelný. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem vysrkej strachy z plodovýho ducha. 2.) Jsem spíš na Troškovi taškařice a miluju, když rovný rovného si hledá (takže romantik? Gratuluju!). 3.) Thx za titule ,,MEVRT“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(13.10.2013)

Já si teda nemyslím, že by žánrová směska, jenž nám Buppha Rahtree nabízí fungovala ve všech směrech. Podivné romantické drama je to jediné, co mě opravdu zaujalo. Hororová složka částečně zabírá spíše kvůli zvuku, těch třískavých zvuků u lekaček by se člověk lekl i bez obrazového doprovodu:-) No a ono panoptikum exotů z domu, ve kterém Buppha straší mě docela vadilo - jednak veškerý "humor" je tady dán tím, že jsou všichni divní (mentálně postižený a tlustý babochlap jednoznačně vedou celou tu partičku), nějakých gagů, slovního humoru či něčeho aspoň vzdáleně podobného se tady divák nedočká. Navíc nájemníci ve filmu neplní vlastně jinou roli, než se snažit ducha zbavit - jejich zásahy do děje jsou nulové, a tudíž jsou jen zbytečnou rádoby humornou vatou. Věřím tomu, že kdyby si film méně všímal obyvatel domu, mohla z toho být slušná hororová romantika.(29.9.2008)